Kui ma alustasin 2013 aasta kevadel pea pesemist šampoonita, siis vaatasid sõbrad-tuttavad mind kui napakat. Pean tunnistama, ega selle ajaga väga palju muutunud pole. Pettumuseks neile skeptikutele, siis ka kiilaks pole me selle ajaga jäänud…

Kuiv ning punas pea (juuli 2013)
Kuiv ning punas pea (juuli 2013)

Juukseid pesen endiselt munaga, mõned sõbrad on ka “usku” vahetanud ning minuga liitunud, teised on endiselt skeptilised. Kuigi, olen endiselt paksude kiharatega ning juuksedki on korralikult selle ajaga kasvanud – juuksurisse pole neid lõikama sattunud, küll olen paar korda kodus kokku ca 10-15 cm otsi maha lõiganud. Küll korra käisin, sai sünnipäevaks soeng tehtud ning siis ka juuksur imestas minu terve juuksestruktuuri ning kohevuse üle. Kui talle rääkisin, siis ta vastas, et viimasel ajal on päris palju inimesi nende salongi sattunud, kes enam juukseid šampooniga ei pese. Juustestruktuur on kohe teistsugune ning tervem.

Hiljuti sain kokku vana klassiõega, kellega kohtusime umbes aasta tagasi ning ta imestas siiralt, kui pikaks mu juuksed selle ajaga on kasvanud ja uuris, kas ma endiselt pesen pead munaga ja kas ma teen nendega veel midagi? Ei tee, pesen munaga ning kasutan pesu juures erinevaid eeterlikke õlisid nagu ikka. Kuna mulle meeldib, kui mu juuksed lõhnavad, siis kasutan neid eeterlikke õlisid, mis püsivad juustes kauem ning ei lendu nii kiiresti. Näiteks palmaroos, ylang-ylang, may-chang – need püsivad mitu päeva juustes, siis veel lavendel on juustes veel järgmisel päeval, aga mitte väga palju kauem. Pisipiiga seevastu armastab apelsini ja lavendli EÕd oma munapesus. Lavendel püsib veel ka järgmisel päeval juustes, aga apelsin lendub ööga ära.

Et oleks, mida võrrelda, siis 2013 aasta juulis olid mul paremal pool juuksed napilt õlgadeni ning pikk saba vasakul pool. Novembris olid juuksed juba veidi kasvanud. Nüüd kaks aastat hiljem on parem pool vasakule kõvasti järgi kasvanud ja juuksed praktiliselt vööni.

2013-2015
2013-2015

Nagu näha, siis minu juuste värv on aastatega varieerunud. Esimesel fotol, enne šampoonita peapesuga alustamist lasin juukseid juuksuris kergvärviga värvida ja foto tegemise ajaks oli see juba peaagu maha kulunud. Keskmisel fotol sai juukseid kodus kurkumiga värvitud ning seetõttu ongi nad hästi kollased – paraku juba välja kasvanud. Pärast seda perioodi hakkasin juukseid värvima ainult hennaga, oma henna ostan ma Hennaseraist ja mulle nende henna väga meeldib ning sobib. Miks henna? Esiteks henna toidab juukseid ning tugevdab juukseid sügavuti ja mulle meeldib henna oranž ning leekiv toon, mille ta minu juustele jätab. Viimasel fotol on juuksed pesemata, seetõttu ka natuke ligipead ja viimasest hennaga värvimisest üle kuu aja möödas ning värv on kergelt tuhmunud ja ka juuksed välja kasvanud. Seega nagu fotodelt näha, juuksed täitsa peas ning kasvavad ja ka kohevad.

Kookose ja meemask kokku segatuna
Kookose ja meemask kokku segatuna

Maske pole ammu viitsinud teha, aga mõtlen küll, et peaks jälle mõnda aega ka paar kookos-mee maski tegema, oli eriti mõnus juustele, ainult maski korralik välja pesemine võtab paar päeva aega, seega ainult reedeõhtune teema ja ka ainult siis, kui tean, et kuhugi minemas ei ole. Esmaspäevaks pea jälle korralikult puhas.

Kui sind huvitab, mitu muna ma korraga oma juustesse lahti klopin, siis vastuseks on kaks, aga ilmselt peab varsti kolme juba kasutama hakkama. Veel peseb kahega puhtaks, aga nibin-nabin juba.

Mida ma öelda võin, kammides juukseid ikka tuleb, aga see-eest tuleb neid alt järjest uusi peale ka, juuksed on paksemad, kohevamad ja raskemad. Lastel samamoodi, juuksed kasvavad, vanemal piigal ei taha pats varsti pihku ära mahtuda. Nooremal muutuvad nad ka järjest paksemaks, aga tal kasvavad nad veel kuidagi eriti kiiresti.

JuuksepalsamMis veel muutunud on? Ega palju midagi ei olegi. Kuna kodus pea kõigil pikad juuksed, siis tegin juustesse jäetava juuksepalsami, mida lapsed lausa jumaldavad ning ei saa aru, kuidas nad varem üldse juukseid kammida said. See on lihtsalt nii tõhus ja ka mulle meeldib see väga. Olen ära katsetanud, et külmikus säilib partii rahulikult kolm nädalat. Nüüd tuleb uus partii teha, sest eelmine sai mõned päevad tagasi otsa. Nagu ikka kõikides on sees erinevad eeterlikud õlid ning sellest artiklist leiad terve rea erinevaid eeterlikke õlisid, mida võid juustehoolduses kasutada – ka peapesus. Erinevatel eeterlikel õlidel on erinevad omadused, leia endale see kõige sobivam.

Kes tahab, see proovib järgi ja kui kui oled ka meie “usku”, siis jäta julgelt oma kogemustest ka kommentaar.

Täiendatud 01.08.2015

Panen siis lubatud foto pestud ja kammitud juustest.

Juuksed

Esimesel fotol juuksed märjad ning kammitud. Teisel kuivad ja kammitud. Märgade juuste kammimisel on abiks olnud kodune juustesse jäetav palsam. Aga tee või tina, sirgemaks ja rohkem peadligi ei lähe. Volüüm on loomulik ja ka läige juustes on loomulik.

Lisaks foto ka juusteotstest, näitamaks, et juuksed on täiesti terved ning läikivad.

juukseotsad

Eelmine artikkelTee ise – hambapasta ja hambapesu pulber
Järgmine artikkelInglihoroskoop – augusti I pooleks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

27 KOMMENTAARI

 1. Tahan innustada emasid oma väikelaste juukseid ainult veega pesema.
  Minul on kogemus, kus poja pea sai esimese shampooni 10-aastaselt ja sedagi sellepärast, et koolis ujulas ei lastud enne sisse, kui pidid oma potsiku ette näitama. Sealt tuli teiste jäljendamise huvi aga harjumuseks ei saanud. Hetkel on poiss 15 ja peseb a 2 korda kuus – juukseid on suur särav parukas.
  Pean ka lisama, et elame maal ja siin on pisut puhtam elu kui linnas.

 2. Munapesu puhul on kõik väga hea va lõhn… Panin eile pestes munale eukalüpti eeterlikku õli ka ja ikka tunnen muna lõhna,kusjuures eeterliku õli lõhn on kadunud. Olen alati armastanud mee,muna,õli maski teha,vahel munaga pesnud ka,nüüd võtsin tee ette,et saada juuksed paksuks ja kasvama. Aga lõhn on ebameeldiv…

  • Muna lõhn on alguses jah, aga see kaob üsna kiiresti. Paljud eeterlikud õlid lenduvadki kiirelt ja kui neid panna vähem, siis seda kiiremini nad lenduvad. Otsi endale mõni teine, aga pikema lendumisega EÕ ning katseta sellega.

 3. Olen juuni algusest pead põhiliselt veega pesnud. Alguses pesin kuu aega ainult veega, lõpuks läks siiski väga ebameeldivalt rasvaseks just pesemise protseduur ise. Juuksed olid veega pestes kohevad ja välja nägid üsna head. Paar korda kahe kuu jooksul olen munakollasega pesnud, seda siis veega pesemiste vahel. Mul on keskmiselt pikad ja paksud juuksed ning mulle piisab ühest munakollasest. Kui varem tuli mul juukseid peale pesu kammides lausa peotäis lahti, siis nüüd on olukord juba palju parem. Olen rahul ja šampooni ei plaani enam kasutama hakata :)

 4. Mul on ka kaks aastat praktiliselt šampoonita läbi saadud. Saan hakkama ühe munakollasega (kuigi juuksed on pikad-paksud), pead pesen u 7-8 päeva järel. Ei mingeid palsameid, eeterlikke õlisid, maske vmt. Ega probleeme. Ka pole ma kunagi juukseid värvinud. Jätkan, loomulikult! :)

 5. Aitäh hingepeegel heade ideede eest. Pesen ka ise ilma sampoonita ja see toimib . Loputan peale pesemist nõgesetõmmisega. Keemiavaba ja kasulik nii pea nahale kui ka juustele!

 6. Sain tõuke sellest artiklist ca aasta tagasi ja hakkasin ilma šampoonita pead pesema. Enamasti söögisoodaga, vahetevahel meega ja mõned korrad sinepipulbri ja munaga ka. Olen rahul ja jätkan kindlasti. Söögisoodaga pesen hambaid ka, mitte pidevalt, aga kord-paar nädalas ja hambakivi hakkas ise ära tulema.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi