Tagasi
Järgmine

Valikute paradoks?

Foto: Darrow Miller and Friends

Oma õpingute käigus olen jõudnud ühe väga võimsa mõisteni, milleks on bioindividuaalsus. Bioindividuaalsus tähendab seda, et mis sobib ühele, võib teisele olla mürk. Igaüks meist on täiesti unikaalne ning meid on võimatu ühe pulgaga mõõta. Võtan siinseks näiteks või erinevad dieedid, mis ühele sobib ja toimib, teisele mitte. Kui palju erinevaid dieete või erinevaid programme sa oma sõprade soovitusel läbinud oled? Mina isiklikult olen aastate jooksul läbinud kümneid ja kümneid erinevaid programme ja dieete ning need kas ei toimi üldse, panevad mind kaalu hoopis juurde võtma või jäävad mingile platoole pidama, kust enam edasi ei liigu – tee, mida tahad.

See viibki mind nüüd järgmise küsimuse juurde. Mida siin ise teha saad, keda usaldada siis, kui kaalud, kas järgida mingit programmi või mitte? Olgu selleks siis mõni treeninggrupp või dieet või mis iganes asi, mida sa oma elus korda tahad saata. Või, mis veelgi lihtsam, kui lähed poodi ja seisad erinevate riiulite vahel ja mõtled, mida täna süüa teha? Segadust ei tekita ainult erinevad dieedid, vaid toit üldse… Kuidas? Kui sa just ise omale toitu ei kasvata, siis pead väga lugema siltidelt, mida see konkreetne “toit” sisaldab. Mõned etiketid on sildistatud nii, et neid ei ole võimalik normaalselt lugeda. Võtame või sõna “looduslik” – see aga on toidumaailmas kõige enim kasutatud ning samuti ka valesti esitatud sõna. Looduslik ei tähenda siis kontekstis tegelikult midagi, see ei ole mahetoode, ei ole lisanditeta ega ei ole tihti ka ohutu… Näiteks toode, millele on peale kirjutatud “looduslik”, võib endas sisaldada terve hulga erinevaid kahjulikke aineid, sh. kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit…

Minu vastus küsimusele: “keda ma tegelikult usaldada saan?”, on ISEEND! Muidugi võid siin edasi mängida toidudetektiivi ja lugeda kõikvõimalikke silte ja sel viisil usaldada edasi teisi, kes need tooted on kokku pannud ja siltidele midagi kirja pannud… Või siis hakkad viimaks ennast usaldama. Kui satud olukorda, kus on veidikene keerulisem head halvast eraldada ja vajad abi dešifreerimisel, siis võid kasutada selleks oma enda keha tarkust ning küsida endalt: “Kas see toit/dieet/lisand või siis töö/suhe/auto/kodu jne on minu jaoks õige või kasulik?”

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele “Järgmine” või vali rippmenüüst sobiv lehekülg.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelTaroskoop 12 tähemärgile 19.-25. veebruarini
Järgmine artikkelSõnumid 26.02-03.03.2024
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi