Käes on kolmas nädal järjepanust õliga tõmbamist. Vanem tütar loksutab samamoodi truult ja igal hommikul.

15. päev

SeesamiõliFoto: The Weight Monitor
Seesamiõli
Foto: The Weight Monitor

Tütar nendib ka fakti, et hambad on siledamad ning puhtamad ja õhtuks ei teki hammastele sellist kogust kattu nagu enne. Noorem piiga ei ole asjast endiselt eriti vaimustuses, aga uudishimu jagub, loodab, et mõne aja pärast on asi lihtsam ja parem. Eile oligi meie pisipiigal esimene juubel – nüüd ta ju SUUR tüdruk ja siis hakkab ka äkki jälle loksutama.

Mis ja kas vahepeal midagi ka muutunud on? Eile korraks oli suus kuidagi imelik tunne, kirbe maitse ja keelel oli kuidagi palju kattu tunda. Ei oskagi öelda, millest see tingitud oli, õhtuks kadus ära ja täna hommikul on kõik nii nagu ikka. Mõtlen ainult, et peaks äkki lisama oma õlile oregano õli juurde, selleks tuleb teist teha, aga see võtab paar kuud aega, enne kui kasutama saab hakata.

Jätkuvalt olen truuks jäänud seesamiõlile. Natuke siis seesamiõlist, miks see nii eriline on? Seesamiõli teeb eriliseks tema rasvhapete profiil. Seesamiõli on samavõrd rikas monoküllastamata rasvhapetest (41,5%) kui polüküllastamata rasvhapetest  (43,8%). See on hea heade rasvade poolest, mis alandavad halba kolesterooli LDL ja võib isegi suurendada head kolesterooli  HDL ning selles on vähe küllastunud rasvu (14,6%). Peale selle on seesamiõli rikas E-vitamiini poolest (40 mg 100 grammis) ja see on seesamiõlis üks peamisi antioksüdante. E-vitamiin, mis on kasulik peale selle, et see on hea normaalsele kasvule, arengule, nahale ja immuunsusele, kaitseb see ka seesamiõli rääsumise eest ja aidates sellega kaasa õli pikale säilivusele. E-vitamiin on vananemisvastase toimega ning mängib seesamiõlis tähtsat rolli ennetamaks kroonilisi haigusi nagu vähk ja südamehaigused. On leitud, et see kõik võib olla tingitud suuresti tänu seesamiõlis olevale E-vitamiinile.

Kuidas teil läinud on, kes minuga koos alustasid või on vahepeal juurde liitunud? Jagage ka oma kogemusi, arvan, et ka teised tunnevad huvi. On teil mingeid muudatusi märgata?

16. päev

Külmpressitud kookos-neitsiõli
Külmpressitud kookos-neitsiõli

Täna võtsin siis uuesti julguse kokku ning tegin proovi kookosõliga uuesti suud loputada. Kuna ilmad on viimastel päevadel üsna jahedad olnud, siis ka kookosõli on tahkel kujul ja purgist tuli teist lusikaga mõnus kogus välja koukida ning suhu panna. Kuna rafineerimata külmpress neitsiõlil on viisakas kookospähkline maitse, siis kannatab selle mõne sekundi jooksul ära, kuni see suus sulab. Õnneks ei olnud see selline kivikõva nagu eelmine kord, sest hoidsin kookosõli külmikus, pigem selline pehmemapoolne. Suhu pannes tekkis korraks selline kerge vastumeelsus, aga kui hakkasin seda poolpaksu ollust kohe suus loksutama ja läbi hammaste pigistama, sulas kiirelt ära. Kusjuures kookosõli on suus kordi vedelam kui seesamiõli. Seega, kui lihtsam ja meeldivam on loksutada suus vedelamat ollust, siis selleks sobib enim kookosõli. Samas võib teha ka õlide vahetust, näiteks nädal kaks teha ühega ning siis vahetada. Kuna mõlemad õlid on oma keemiliselt koostiselt erinevad ning ühes on seda, mida teises pole, on võib-olla hea tehagi sellist vaheldust, et organismis ühega väga ära ei harjuks.

Eelmine artikkelHingeõhk “tapab”?
Järgmine artikkelMoodused kohvita energia tõstmiseks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

12 KOMMENTAARI

 1. Tere.
  Tunnen huvi ka,et esimeses artiklis lugesin kolme varianti rafineerimata õlidest ja oli ka lisatud et sobib päevalilleõli…mõtlesin sellega proovida aga nüüd avastasin,et mul kirjas et aromaatne.Kas sellest on midagi või ei ole see häirivaks osaks…ja nüüd lugedes läheks üle siis kas seesamiõlile või kookosõlile aga kui ka see aromaatne nüüd ikka sobib siis kasutaks ka selle ära.Ehk oskate mind abistada.Ja lisaks küsiks veel et kui igemetes ikka tugev põletik juba sees kas siis tohib ka seda õli loksutamist teha?Aitäh.

  • Enelyn – selleks ei sobi aromaatne päevalilleõli. Kui igemetes tugev põletik, siis selleks on kõige parem kasutada kookosrasva/õli, sest see on antibakteriaalne ning tõmbab põletiku tagasi.

  • Sidrun – oliivõli ei ole soovitav kasutada, sest jätab hammastele kollase kihi ja see on asi, mida sa hammastele saada ei soovi. Võid ka kreekapähkli õli kasutada, aga selle protseduuri jaoks on parimad kookos- ja seesamiõli. Ise soovitan kookosrasva/õli, sest see on antibakteriaalne ning neist kõige efektiivsem.

 2. Mina proovisin siis ka täna õhtul seda õliga suu loputamist. Kasutasin kookosrasva mille maitse mind ei häiri, küll aga üle 10 minuti ei jõudnud seda suus hoida. Nimelt muutus süljeeritus nii aktiivseks, et terve suu sai üsna kiirelt sülje-rasva ollusega täidetud. Muidu oli mõnus, ainult et ma ei suuda seda ollust väga kaua oma suus loksutada, tekib suur-suur tahtmine neelata. Sama asi oli mul suuveega kui seda kasutasin- juba esimesel minutil tekkis suur tahtmine neelata.
  Kas on veel kellelgi pidevat neelamise vajadust ette tulnud ja kuidas selle puhul toimite?

  Muidu on suus praegu üsna mõnus tunne, selline väga puhas :).

  • Annika – see reaktsioon tekkis ka minul esimestel kordadel, sest su organism ei ole sellega harjunud. Seetõttu alustasingi 1 tl, mitte supilusikast. Kui süljeeritus juba mõne aja pärast vähenema hakkas, siis tõstsin ka õli kogust, nüüd loksutan rahus 1 sl kookosrasva – emsalt närin läbi ja siis loksutan :D

 3. 1 kuu sai täis kookosõliga möllamisest:)
  Tulemused:
  *Krooniline väsimus on kadunud
  *Magusaisu ei ole
  *Kõht ei lähe väga tühjaks ja portsud on kuidagi väiksemaks jäänud
  *Allergia sealiha vastu on kadunud( varem oli nii, et kui sealiha sõin, siis kurgus kraapis ikka tükk aega ja paha oli olla
  *Jaksu on rohkem
  *Suu on mõnusalt puhas kogu aeg(suitsetan ja joon päris palju kohvi)
  *Katkised huuled on minevik
  * Suu limaskestad ei kuiva enam
  *Mandlid on korras(muidu oli kogu aeg väike põletik )
  Praegu rohkem meelde ei tule:)

  • See on ju suurepärane, et nii palju erinevaid muutusi on toimunud. Jätkake samas vaimus. Meie ka jätkame ja oleme väga rahul.

 4. Alustasin ka. Hakkan tegema õhtuti, kuna minu pisipiiga on nii väike, et hommikuti temaga ilma rääkimata ei saa :) Aga täna pidasin ilusti 20 minutit vastu, täitsa meeldiv oli, kookosõli kasutasin. Mul väsisid hoopis põselihased ära! Hambad tunduvad juba praegu puhtamad :)

 5. Üritan ka, aga ei suuda üle 5 minuti,öökima ajab.Mul on külmpressitud maarjaohakaõli, ka päris neutraalse maitsega, võib-olla võtan suu liiga täis.Aga mul on tunne , et see asi tekitab sõltuvust – täna tundsin, et kohe vajan seda 5 minutitki :D

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi