8. päev ehk teise nädala algus

Olen nüüdseks jõudnud igahommikuse solpsutamisega teise nädalasse. See protseduur on saanud kuidagi nii omaseks, et ilma selleta ei oskagi hommikut alustada. Ongi nii, et ajan end voodist välja – sammud kööki, õli suhu ja siis hakkan edasi toimetama. Linnulennul saab 20 minutit täis loksutatud ning uuesti sammud kööki – prügikasti juurde, et see välja sülitada, suus korra sooja veega läbi loputada ja sammud vannituppa, et hambad pesta. Edasi läheb kõik juba oma tavapärast rada.

9. päev

Täna hommikul sai alustatud õliga tõmbamist (solpsutamist) tavapärasest hiljem ja kohe oli endal imelik tunne, et midagi on nagu puudu. Tundub, et see tekitab sellist väikestviisi “sõltuvust” – heas mõttes sõltuvust. Hambad on puhtamad, suu on puhtam, õhtuks on ka suu meeldivalt puhas, ei ole tekkinud hammastele ka kilet.

Hõrenevad juuksedFoto: Health com
Hõrenevad juuksed
Foto: Health com

Lugesin paar päeva tagasi, et ühel inimesel oli õliga tõmbamine soodustanud juustekasvu – naisterahval olid juuksed hakanud massiliselt välja langema, ca kahe kuu pärast oli aga juuksepiir tihedam, abikaasa oli öelnud, et enam ei ole ta skalpi ka läbi juuste näha. Kohati oli enne lausa kiilanevaid kohti olnud. Juuksed olid muutunud tugevamaks ja tihedamaks. Seega, need kellel on ka juuste väljalangemise või hõrenemisega probleeme, võiksid ka proovida – halba see ei tee. Juustega pole mul kunagi probleemi olnud ja nüüdseks olen nagunii šampoonivaba olnud ka juba pea kuu aega ning juuksed on paremas seisukorras kui varem. Kuigi alustasin enne šampoonivabale perioodile üleminekut ka õllega juuste loputamist. Seda tegin ma enne juba 5 kuud. Juukseotsad on paranenud, saan kammida märgi juukseid täiesti vabalt, mida ma vanasti teha ei saanud, sest need takerdusid üksteisesse ja jäid kinni. Nüüd libisevad täiesti vabalt läbi.
Igal juhul, kas õliga tõmbamine aitab või ei, võib olla individuaalne – nagu enamus alternatiivmeditsiini tooteid, aga halba see kindlasti ei tee, pigem head. Kui oled punktis, kus suurt enam midagi kaotada ei ole, siis proovitakse ka kõige absurdsemaid asju. Nagu meie pere paleotoitumisele üleminek.

10. päev

Igahommikune õlikogus on suurenendud ühelt teelusikalt ühele supilusikale. Muidu on kõik vanaviisi ja jätkan endiselt – ülejäänud pere ei ole veel kaasa tulnud, aga plaanivad küll – ju siis pole nende jaoks aeg veel küps. Ootan ka ise pikkisilmi, seltsis segasem loksutada.

11. päev

Täna võtsid siis minu kaks piigat neljane ja kaheteistkümnene ka ette õliga solpsutamise. Muidugi neljane ei pidanud üle minuti vastu. Ega ma ei oodanudki rohkemat, aga ta tahtis nii väga ka ise proovida ja teada saada, millega emme siis tegeleb iga jumala hommik. Kaheteistkümnene aga suutis esimene kord tubli 15  minutit ära loksutada, näis, kas saab ka harjumuseks või võtab aega. Eks need esimesed paar päeva olegi kõige raskemad – iga uus asi tahab harjumist saada.

Mis puutub minusse, siis arvatavasti hakkan ka õhtuti solpsutama – kuidagi tunnen, et tahaks ja keha peab kuulama. Kummaline on see, et kui oled millegagi tegelema hakanud, siis näed seda igal pool – tuleb see siis meedias või mujal elus ette. Jällegi eile ja täna, ükskõik kuhu ma vaatan, ikka tuleb õliga tõmbamine kuskilt ette.

12. päev

Kõik jätkuvalt vanaviisi, ikka hommikul suud loputama – täna läks aeg kuidagi nii kiiresti, et 20 minuti asemel sai kogemata 25 minutit. Kaheteistkümnesel tütrel on ka täna teine päev ja kui eile ei suutnud ta veel 20 minutit täis lobistada, siis täna ei olnud see enam probleem. Kui ta eile ütles, et seda on ikka üsna vastik teha, siis täna see enam probleemiks polnud. Probleem on see esimene mulje – õli suhu panek ja see tundub võõras, aga lohutasin teda, et see on ka mööduv nähtus. Paar korda on imelik ja ebamugav, edasi on juba lihtne ning ei pane enam tähelegi.  Ka tütar märkab erinevust hammastes, kattu on vähem. Seega on positiivne esmamulje ka saavutatud ja lootus, et ta jätkab ka olemas.

Pisipiiga vaatas mind hommikul kahtlustava näoga, kui uurisin, et kas ta tahab täna ka proovida. Raputas kategooriliselt pead, nüüd kui suurem õde suu oli ära loputanud, arvas ta, et ikkagi võiks uuesti proovida. Saigi talle 1/2 teelusikatäit seesamiõli antud ja nüüd siis vaatab peeglist oma loksutamist. Lihtsalt nii vahva on vaadata, kuidas ta seal peegli ees asjatab. Ega ta üle minuti palju vastu veel ei pea, aga algus seegi.

Eelmine artikkelMida sisaldab sinu deodorant?
Järgmine artikkelMehed, naised, püksid ja poolkerad
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi