Eeterlikud õlid koduapteeki

5
32294
Tagasi
Järgmine

Kas teadsid?

Kas teadsid, et aroomioteraapia aitab hoida meid tervena ning organismi võitlusvalmina? Selleks ei ole sul vaja minna kallisse SPAsse, kuigi ega see halba tee. Aga soetades endale mõned eeterlikud õlid, saad oma kulusid kärpida ning enda ning pere tervena hoida.

Foto: Elmunnotherapy
Foto: Elmunnotherapy

Aroomiteraapia on looduslike eeterlike õlide kasutamine keha ja vaimu heaolu ning tasakaalu toetamiseks. See holistiline meetod on üle 5000-aastase ajalooga üks vanimaid tervendamismeetodeid. Kuna meie praegune elutempo on järjest kiirenev ning sellega seoses kasvab ka stressitase, pakub aroomiteraapia väga lihtsat, kiiret ja meeldivat võimalust enese turgutamiseks ja rutiinist välja lülitamiseks, seda kõike kodust lahkumata.

Foto: Camp Wander
Foto: Camp Wander

Eeterlikud õlid, mida kasutatakse holistiliste tervendamismeetodite juures, on erinevate taimede õite, varte, juurte aromaatsetest ühenditest, mis saadakse taimest kätte destillatsiooni või pressimise teel. Puhtad looduslikud eeterlikud õlid imenduvad organismi naha ning hingamisteede kaudu. Eeterlikud õlid klassifitseeritakse nende keemilise rühma järgi, millel on oma raviomadused, mõju ning ka ohud. Eeterlikud õlid tasakaalustavad hingeseisundit, emotsioone, leevendavad stressi, tõstavad organismi vastupanuvõimet, puhastavad, elustavad ning värskendavad ümbrust. Eeterlike õlide kasutusala on äärmiselt lai.

Testi, kas eeterlikud õlid sulle sobivad!

Testi käigus tekkinud lööve Foto: Modern Alternative Health
Testi käigus tekkinud lööve
Foto: Modern Alternative Health

Kuna eeterlikud õlid on äärmiselt kontsentreeritud, siis enne nende kasutamist soovitatakse teha nahatest, kas konkreetne õli sulle sobib või mitte. Enne kui hakkad nahatesti tegema, nuusuta, võib juhtuda, et konkreetse õli lõhn on sulle täiesti vastukarva, siis ei maksa sellega ka nahatesti teha. Esimese reaktsiooni saame ikka lõhna järgi. Kui sundida endale ebameeldivat aroomi taluma, võib organism vastu hakata ning üles öelda ja nii võib hoopis haigeks jääda.

  • Nahatestiks tee 2% lahus ning tilguta tilk või kaks käe siseküljele, kus on õhem ning õrnem nahk, või seljal “tiivanukkidele”.
  • Ära kasuta kunagi lahjendamata eeterlikku õli (va erandjuhud ja neist räägin allpool).
  • Väldi eeterlikke õlisid, mis on ohtlikud. Tark on vältida eeterlikke õlisid, mis on sinul põhjustanud nahaärritusi.
  • Pane testi kohale side või marli ning kinnita marli nurkadest, et nahk õhku saaks. Ära tee testitud kohta märjaks ega niiskeks!
  • Kui tunned nahaärritust, sügelust või kipitust, eemalda koheselt side ning pese ärritunud koht õrnalt pehme seebi ja sooja veega puhtaks – ära seda eeterlikku õli kasuta, sest see ei sobi sulle!
  • Kui 24 h jooksul ei ole ilmnenud punetust, sügelust, kipitust vms, siis see eeterlik õli sobib sulle.
  • Isegi kui konkreetne õli sind ei ärrita, võib see ärritada kedagi teist sinu perekonnast, seega pea seda alati meeles. Enne, kui eeterlikke õlisid kasutad, tee test ka teistele, kellel soovid õli kasutada.
  • Pea meeles ka seda, et kui sa oled mõnele taimele looduses allergiline, siis rohkem kui tõenäoline on see, et oled allergiline ka selle taime mitmesaja kordsele ekstraktile ning seda eeterlikku õli ei ole soovitav endal kasutada. (nt oled allergiline tsitrustelistele, siis ei ole tark neid eeterlikke õlisid enda peal katsetada)

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi või vali rippmenüüst endale sobiv lehekülg”

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2017

Foto: Spiritual Opening

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Selgitusse: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.

Eelmine artikkelMuuda oma nahk säravaks looduslikul viisil
Järgmine artikkelKuidas hoida ämblikud kodust eemal
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

5 KOMMENTAARI

  1. […] Piparmündi eeterliku õli kasutamiseks on palju erinevaid viise. Seda võib peale määrida nii puhtal kujul või segatuna baasõliga; sisse võtta lisatuna teele, veele või isegi magustoitudele; lisaks võib seda kasutada ka aurutites leevaendamaks hingamisteede raskusi. Meeles tuleb pidada kindlasti seda, et see piparmündi EÕ, mida kasutad, peab olema kindlasti tippkvaliteediga ja 100% puhas. Eeterlikest õlidest, nende kasutamisest jpm loe lähemalt ühest vanemast artiklist “Eeterlikud õlid koduapteeki“. […]

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi