Mõned päevad tagasi sai mul õliga tõmbamise alustamisest kolm kuud täis ja täna oli aeg hambaarsti külastada. Eks ma läksin sinna ikka väriseva südamega – üks megahalb kogemus lapsepõlves, on mulle jätnud meeletud hirmud selle ameti esindajate ees.

Foto: Popular pictures
Foto: Popular pictures

Aeg oli  mul kell 10:30 ja kui välisuksest sisse astusin, siis juba eeskojas lõi ninna hambaarsti kabinetile iseloomulik lõhn, mis mu momentaanselt verest välja lõi ja südame kiiremini lööma pani. Ükskõik kuhu sa lähed, ei ole sellist lõhna kui hambaarsti juurde minnes.

Seega kell 10:30 istusin hambaarsti toolis, sest polnud teda külastanud mõnda aega ja hirm eesootava ees oli meeletu. Kuna endale tundus, et viimati sai teda külastatud nii umbes pool aastat tagasi, mitte pea pooltest, mis logist selgus. Muidugi esimeseks küsimuseks arsti poolt oli ikka, et kas on midagi, mis ka muret teeb. Kuna kahtlustasin vähemalt kahte auku hambavahedes ja üks puseriti olev kiku oli hambavahelt tundlikuks muutunud, siis need mured saidki talle ette kantud.

Kui ma tundsin huvi, et mis on see nii spetsiifiline lõhn, siis need pidid olema põletikuvastased ravimid, aga  ka paar muud ravimit, mis kipuvad lenduma ja andis ühte nuusutada – mis ei olnud see, mida ma silmas pidasin. Siis ta ütles, et teine, mis meeletult lendub on formaliin – jap, täpselt see ongi. Ta ise pidi iga kord turtsuma hakkama, kui peab seda kasutama, seega lendub kohe väga korralikult.

Arst süvenes mõnusa jutu saatel oma töösse ning tundis huvi, mida ma oma hammastega teinud olen, sest nende seisund on oluliselt parem viimasest korrast. Mitmed nähtavad probleemid on kadunud või siis kordades vähenenud. Andsin siis teada, et juunist saadik igal hommikul 20 minutit tõmban õliga/oil pulling. Ta kuulas mu kenasti ära ja küsis, et mis minu arvates muutunud on.

Minu arvates on muutunud sellised asjad:

 • hambad on puhtamad
 • kattu on vähem
 • igemed ei puneta
 • hingeõhk on värskem

Seda kõike kuulates arst muudkui noogutas kaasa ja oli eelnevaga vägagi nõus ja omalt poolt lisas, et ka mu hambaid pidevalt kimbutav hambakivi – ka seda on kordi vähem, kui viimati oli vaja kivi eemaldada 4-5 hambalt, siis täna tegi ta seda vaevalt kahelt ning seda ei olnud üldse nii palju kui varasematel kordadel. Kui varasematel kordadel on arst ikka korralikult jõudu pidanud rakendama, et pea nihkub istmelt eemale vaatamata sellele, et üritan ennast kõigest hingest toolis kinni hoida, siis täna oli kivi eemaldamine nagu muuseas – ei mingit jõu rakendamist ega ebamugavustunnet. Olen väga rahul ja ka arst oli väga rahul.

Lisaks minu kahtlusele, et mul on vähemalt kaks auku selle ajaga tekkinud, siis mu kartus osutus vääraks, oli üks pisikene augukene, mille olemasolu ma isegi kahtlustasin. Seega tulemus oli igati positiivne ja võiks öelda, et rohkemgi veel.

Mis aga puutub õliga tõmbamisse, siis soovitas ta teha seda kuuridena või pausidena. Suubakterid harjuvad muidu sellega ära, kui seda nonstop teha. Kui rääkisin talle enda kuuridest, mida olen teinud, siis oli ta sellega vägagi nõus.

“Defineerida” kuurid?

 • kas siis teha vahepeal väikene paus õliga tõmbamisele
 • vahetada aegajalt õli, millega suud loputatakse
 • lisada baasõlile aegajalt pune eeterlikku õli

Toon nüüd ära siinsete lahenduste plussid ja miinused

 • esimesel juhul see variant mulle kohe üldse ei sobi, kuna olen selle õliga tõmbamisega nii harjunud, et võib lausa öelda, et olen sellest sõltuvuses – heas mõttes. Kui ma jätan kasvõi ühe hommiku vahele, siis mul on suus paks tunne, “nagu oleksid päkapikud pidu pannud” ja see tunne ei meeldi mulle kohe mitte üks raas, pese või ära pese neid hambaid, ära see ei kao enne, kui olen oma protseduuri läbi teinud.
 • teine variant on igati mõistlik lahendus ja seda sai ka iga X nädala tagant teostatud ja sobib kenasti, aga samas kõik õlid ei sobi mulle. Mis on aga kehvem variant, see taandab valikut paarile õlile, mida omavahel vahetada. Miks mitte teha vahetusi iga kindla aja tagant? Annab samuti bakteritele aega kohaneda vahetuste tihedustega, aga kui seda vahetust tehakse X ajal, siis ei suuda bakterid kohaneda kindla rutiini järgi.
 • lõpuks siis viimane variant ja see on minu jaoks kõige parem ja tundub õigeim valik olevat. Ühe supilusika õli kohta tilgutan 1-2 tilka eeterlikku pune õli. Kindlasti ei ole mõistlik panna üle kahe tilga, sest eeterlikud õlid on väga vänged ja ei ole vaja enda suud ära põletada. Seda teha kuuridena X ajavahemike kaupa. Praegu ongi olnud üle nädalane paus, kasutasin ca 2 nädalat enne pausi. Ise tunnen, millal on õige aeg pausi teha, organism annab teada. Hetkel ma veel ei tunne, et vajaksin seda õlile lisamiseks, aga tunne hakkab vaikselt tekkima, samas ei ole veel “tungivat vajadust”. Mina lähtun oma sisetundest ja soovitan seda ka teistel teha.

Visiit läbi ja 23 € kergem ning tundes huvi millal ma taas tema juurde kontrolli peaksin tulema, kas poole aasta pärast või hiljem, siis peale pisikest mõttepausi sain meeldiva vastuse, et minu puhul ei ole vaja tihedamini kui kord aastas käia või vastavalt enesetundele. Olen väga rahul ja äkki nii saan sellest meeletust hirmust hambaarsti eest ka viimaks lahti.

Kokkuvõtvalt võin öelda, et kes veel kahtlesid õliga tõmbamises, siis siin on minu personaalne tulemus ja tehke sellest ise omad järeldused. Soovituseks võin siis öelda, et kui tahate enda jaoks kinnitust, käige enne õliga alustamist kontrollis ja minge hiljem uuesti, kui olete õliga juba mõnda aega oma hommikusi protseduure läbi viinud ja vaadake, mida arst teile siis räägib.

Lisaks arsti  küsimusele, et millega ma hambaid pesen ja andes vastuseks, et enda tehtud hambapesu pulbriga, mis on minu hambakaelte tundlikkusele ideaalselt mõjunud, sain tema õnnistuse sellega jätkata, sest kogu see “kompott” on mulle vägagi positiivselt mõjunud.

Edu kõigile ja hoidkem oma suud võimalikult korras! Kui oled noor, siis on sul päästa rohkem kui hilisemas eas ja kahetseda, et ei alustanud/teadnud võimalikest valikutest varem.

Eelmine artikkelSüürias toimuv läbi presidendi silmade
Järgmine artikkelNegatiivne energia sinu elus ja kuidas seda eemaldada
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

5 KOMMENTAARI

 1. Tere,

  Kuidas on seis tänaseks päevaks? Pooldate ikka veel õliga tõmbamist? Päeva sissekannetest tundus tõhus. Esimesest postitusest sain aru, et hommikuti võiks seda teha puhtalt “meeles püsimise” tõttu, seega võib ka hoopis õhtuti rutiiniks võtta?
  Tänan,

 2. Hei, kas kookosõlil on kookose lõhn ja maitse ka või on olemas ka selliseid lõhnavabasi ? Ise plaanin ka seda proovida, aga nüüd mõtlengi kas osta seesamiõli või kookosõli
  Ja küsiks veel mis hambapastat te pärast kasutate ? Lugesin kuskilt, et neid poe omasi ei tohiks kasutada.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi