Neljas nädal ja hambapastad

25
23007

Kuna kõik toimib nagu kellavärk, siis otsustasin eelmisel nädalal palju mitte kirjutada. Eks jaanipäev jäi ka nädalasse ning nädal läks kuidagi kiiremini kui tavaliselt. Tegemisi on nii palju, et ei jõua kõiki päeva jooksul isegi täide viia. Kuna suvi käes ja rahvas ka rohkem rannas kui arvuti taga, siis ei ole väga mõtet ennast ribadeks tõmmata.

Mis puutub õliga tõmbamisse, siis teeme seda vanema tütrega jätkuvalt igal hommikul. Pisipiiga kogub endiselt hoogu ja vahetevahel võtab suutäie, et loksutada ning siis on jälle pikem paus. Abikaasa ei ole veel meiega ühinenud, aga tal puhkus tulemas, äkki siis läheb hoogu – kõik on võimalik.

18 päeva peale esimest pildistamist
18 päeva peale esimest pildistamist

Panen siis uue foto hammastest – on tulemusi märgata või mitte, seda otsustate juba teie. 18 päeva hiljem pärast esimest fotot, mille tegin viiendal päeval pärast õli tõmbamisega alustamist.

Hambad pärast viiendat päeva "solpsutamist"
Hambad pärast viiendat päeva “solpsutamist”

Lisasin suuhügieeni ka kodukootud hambapesu pulbri. Mind on ära tüüdanud see pidev “peavalu” õige hambapasta otsimisel. Nimelt meie pere korvi potsatab ainult selline hambapasta, mis on 100% looduslik ja fluoriidivaba, aga olete te sellist üldse püüdnud leida? See on täielik peavalu. Kui midagi leiab, siis tuleb soetada mitu tuubi korraga, sest  Murphy seadus juba hoolitseb selle eest, et järgmine kord seda raudselt saadaval ei ole. Lisaks on need pastad ka üüratu kallid 6 ja enam € tuubi eest. Meie peres püsib selline pisikene tuub maksimaalselt 1,5 kuud, mis on väga lühikest aega ühe hambapasta jaoks.

Kas te teadsite, et üle 90 % müüdavatest hambapastadest on 100% sünteetilise koostisega? Siis on veel saadaval vähesel määral pastasid, milles on 70 % sünteetilisi ja 30 % looduslikke koostisaineid ja viimaks 100% looduslik. Aga osades 100% looduslikes pastades on sees üks väga ebameeldiv üllatus – fluoriid/floriin, mis iganes nimega see seal parasjagu pole. Ning see ei sobi meile kohe mitte üks raas. Tehes veidi reklaami hambapastadele, mis on 100% looduslikud ja ka fluoriidivabad, siis endal on sõelale jäänud roheline R.O.C.S,

Roheline ROCS hambapasta
Roheline ROCS hambapasta

mis on väga hea ka just tundlikele hambakaeladele. Laseb kenasti hambaid pesta ja tuimestab tundlikke hambakaelu.  Aga tõsiseks miinuseks on pisikene tuub – ainult 60 ml. Väga hea, aga üüratu kallis pasta, lisaks oma hinnale, ei ole seda alati mitte saadaval. Kõiki teisi värvusi on saada küll, aga just seda ei ole. Kas neid ostetakse vähe ja kauplused tellivad neid harva, või mis selle taga võiks olla olla – ei oskagi täpselt öelda.

Cattier hambapasta
Cattier hambapasta

Teine hea fluoriidivaba pasta on Cattier´i oma, meil oli aniisiga, aga foto leidsin hetkel sidruniga tuubist. Ka see pasta on 100 % looduslikest koostisainetest ja fluoriidivaba, neid on erineva maitsega ja samuti hind on seal 6 € ringis. Tuubis on 75 ml, mida on rohkem kui ROCS´i puhul. Cattier´i puhul tuleb kindlasti jälgida seda BIO märki, sest ka neil on sünteetilise koostisega pastasid.

Pikk jutt lühidalt, et oma närve ja aega säästa, tuli pea tööle panna ja tulemuseks sain imehea hambapesu pulbri, mis isegi minu viiesele pisipiigale meeldib. Sest kui tema hambaid ei ole sellega nõus pesema, siis tuleb midagi muud ette võtta.  Lubasin lastele, et järgmiseks korraks teen teise maitsega. Milline siis on meie hambapesu pulber?

Hambapesu pulbri osad koostisained
Hambapesu pulbri osad koostisained

Koosneb teine hetkel kaheksast koostisainest, millest ei puudu ei kaltsium ega ka magneesium. On tervislik, maitseb ja lõhnab väga meeldivalt ja ei vigasta hambavaapa. Tööd selle valmistamisega on omajagu, aga lõpptulemus tasub ennast kuhjaga ära. Vaatan, kaua me oma perega selle pulbriga hakkama saame, aga arvestades hambapastade liitri hindu, siis ega selle pulbri kilo hind ka eriti odav ei tule, tooraine on üsna kallis, samas kokkuvõttes tuleb odavam, sest püsib kauem ja seda kulub vähem kui pastat. Hambad saavad ideaalselt puhtaks. Praegune koostis toimib ideaalselt ka tundlikele hambakaeladele. Küll mitte nii kiiresti kui ROCS´i pastaga – pärast esimest pesukorda. Sellega võtab natukene aega, kui täpsem olla, siis täpselt 6-7 pesukorda ja hambakaelad ei ole enam tundlikud.

Hambapesu pulber segatuna
Hambapesu pulber segatuna

Sai antud ka ports vanematele kasutamiseks ja ka nemad on tulemusega rahul. Eks alguses on võõras kasutada, sest pulber on ikka pulber ja teraline ja see võib alguses tunduda harjumatu. Kui aga eelistada pastat pulbrile, siis seda pulbrit on võimalik väga edukalt ka pastaks segada ning siis kasutada.

Ja mis kõige kummalisem, kui tahta saada valgendavat hambapulbrit, siis pulber peab olema kordi tumedam ja koostisesse lisandub veel paar ainet.

Eelmine artikkelÜRO – mis ja kes peituvad selle maski taga tegelikult?
Järgmine artikkelKookosõli kasutusvõimalusi
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

25 KOMMENTAARI

 1. Nii ponev. Proovin ise ka. Ja su hambapasta inspireerib ka. Et mitte jalgratast leiutada vaid oppida teiste kogemusest, kas oleksid nous oma retsepti jagama? Voi juhatada mone viiteni, mida tasuks katsetada?

  • Nelli – hetkel ma retsepti veel ei jaga, aga ehk mõne aja pärast. Olen selle katseeksituse meetodil kokku seganud ja täiendanud, vaatan, mis edasi saab. Paar inimest veel proovivad seda ja ootan enne tulemused ära, kui jagama hakkan.

 2. Tere,
  kas seda õliga loputamist siis jäädaksegi tegema või on sellel mingi periood? Mul ema on hambaarst ja ütles et see on ohtlik igemetele kui kauem kui 2 nädalat teha?

  • Laura – tulin just hambaarsti juurest ja hakkan sellele teemale artiklit tegema, seega peaksid vastuse varsti kätte saama.

 3. Leidsin sellise pasta, mida nüüd kasutan: http://www.naturoghelse.dk/shop/biorepair-total-beskyttelse-4390p.html
  See pole ilmselt Sinu jaoks piisavalt looduslik, aga mulle hetkel sobib.
  Otsisin fluoriidivaba pastat ja see oli poekeses ainus, mis tol hetkel olemas oli. Seni pesin söögisoodaga.
  Õliga tõmbamist teen ka ning see on minu igemete ja hammastega imet teinud.
  Avastasin selle meetodi pooljuhuslikult paar kuud tagasi ja otsustasin proovida.
  Kasutan seesamiõli ja kookoseõli. Alguses proovisin ka oliiviõliga aga see oli pagana mõru.

  • Olen jäänud enda hambapulbri retsepti juurde ning tunnen ennast sellega suurepäraselt. Terve pere peseb ja kõik on rahul. Alguses oli veidi kummaline, sest pulber on ikkagi pulber ning kipub hambavahedesse minema, aga nüüdseks olen oma retsepti täiustanud ja asi on 5+. Kuna esimene proovikogus sai tehtud väikene, siis selle oleme kahe pere peale kenasti läbi pesnud ja nüüdseks tegin suurema koguse juurde, lisasin veel mõned taimed ja vajalikud komponendid, seega praegune pulber koosneb meil 11. erinevast 100% looduslikust komponendist. Tean täpselt, mis seal sees on ning kust miski asi pärit on. Mulle selline variant sobib enim.
   Olen ka soodaga pesnud, aga see ei olnud minu jaoks, hambad muutusid liiga tundlikuks ja lisaks on soodal omapärane kõrvalmekk. Sai kunagi ka proovitud erinevaid soodabaasil hambapastasid tehtud sooda + kookosõli + stevia + münt, aga pole ka minu teema. Suu jääb naljakas õline ja ei meeldinud ka see variant ja seetõttu saigi neid erinevaid variante muudkui proovitud ja katsetatud ning nii tuligi sellise katse-eksituse meetodil välja oma pere lemmik.

  • Kõik jätkub vanaviisi, õliga tõmban igal hommikul ja hambad ning igemed on suurepärases korras ja ka üldine enesetunne. Tänan huvi tundmast!

 4. No päris 100% mitte, mõned looduslikud aroomiõlid olid ka ikka sees ;) Minu jaoks oli oluline, et fluoriidi ei olnud ja kanget keemiat ka mitte :) Aga ma siis ootan põnevusega ;).

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi