Iga inimese elus on ilmselt tulnud ette punkt, kus tahaks kõigele käega lüüa ja alla anda. Nii ka minul. On sul olnud tahtmine ühel ja samal päeval öelda üles oma töösuhe, lõpetada suhe partneriga ja ka vaimsusega, lihtsalt lõpetada elamine? Pean tunnistama, et päris mitmel korral on olnud ka minul see tahtmine lihtsalt kõigele käega lüüa ja lihtsalt alla anda, nagu nüüdki.

Enne seda, kui sa alla annad, tahan sulle jutustada ühe pisikese loo…

Ühel päeval otsustas üks mees, et nüüd talle aitab. Lõpetab oma suhte, ütleb üles oma töökoha ning ütleb üles oma vaimsuse ning lõpetab lihtsalt oma elu. Enne, kui ta kõik selle ellu viis, otsustas ta rääkida viimast korda oma Loojaga. Ja selleks, et Loojaga rääkida, otsustas ta minna loodusesse, metsa.

Mees: “Kallis Looja, anna mulle üks põhjus, miks ma ei tohiks alla anda.”
Looja vastus üllatas aga meest, kui ta vastas: “Vaata enda ümber. Kas sa näed sõnajalgu ja bambust?”

Foto: Thousand Wonders
Foto: Thousand Wonders

Mees: “Jah, näen küll.”
Looja: “Kui ma külvasin sõnajala ja bambuse seemned, siis hoolitsesin nende eest hästi. Kastsin, pakkusin neile piisavalt valgust ja tänu sellele pistis üsna pea pisike sõnajalg ka maapinnast pea välja. Kogu ümbrust kattis varsti ilus erkroheline kate. Otsustasin, et ma veel ei anna alla bambusega.

Teisel aastal kasvas sõnajalg veel võimsamaks ja ilusamaks. Bambusest aga ikka ei midagi. Otsustasin veel oodata ja ei andnud alla.

Kolmandal aastal polnud bambusest ikka mitte midagi, aga ma ei andnud alla. Sama ka neljandal aastal, ikka ei mingit märku bambusest. Aga ma ei andnud endiselt alla.

Viiendal aastal aga paistis maapinnast pisikene bambusevõrse. Kui ma võrdlesin seda sõnajalgadega, siis bambusevõrse oli ikka nii pisikene, armetu ja mittemidagiütlev. Aga poole aasta pärast oli see sama pisikene bambusevõrse kasvanud üle 30 meetri kõrguseks.

Foto: Wikiwand
Foto: Wikiwand

Alles siis sain ma aru, et kõik see aeg, viis aastat, oli bambus kasvatanud endale juuri. Just need juured andsid bambusele selle, et kasvada võimsaks ja suureks ning ellu jääda.”

Peale seda, küsis Looja mehelt: “Kallis laps, kas sa tead, et kõik see aeg, mil sa oled oma eluga vaeva näinud, siis kõik see aeg kasvatasid sa tegelikult omale juuri. Ma ei andud alla bambusega, ega anna alla ka sinuga. Tea, et ma ei anna ühelegi oma loodud olendile ühtegi ülesannet või koormat, mida ta ei suudaks sooritada või kanda. Pea meeles ka seda, et ma ei anna kunagi alla ega löö millelegi käega, ja seda ammuilma sinule!”

Looja lisas: “Ära võrdle end teistega. Tea, et bambusel oli oma elus hoopis teine eesmärk kui sõnajalal, aga mõlemad teevad metsa ilusaks just omal erilisel viisil.” Lõpuks lisas ta: “Sinu aeg veel tuleb. Sa tõused kõrgele!”

Mees küsis vastu: “Kui kõrgele ma tõusen?”
Looja küsis vastu: “Kui kõrgele tõuseb bambus?”
Mees oli sellise vastuse peale segaduses ning vastas: “Nii kõrgele kui saab?”
Looja vastas sellele nii: “Just nimelt. Tee mulle teene ja tõuse nii kõrgele kui saad.”

Foto: Nathanial Smith
Foto: Nathanial Smith

Peale seda jutuajamist oma Loojaga rääkis ta sellest kogemusest oma sõpradele, kes rääkisid seda edasi oma sõpradele ja tuttavatele ja nii see lugu jõudis ka minuni, et seda jutustada sulle, kallis Hingepeegli lugeja. Kui oled oma eluteel sattunud ummikusse, kus ei paista olevat muud väljapääsu, kui ainult kõigele käega löömine ning alla andmine, siis tea, et see pole nii! Sa oled lihtsalt hetkel oma enese juuri kasvatamas ja kui need on piisavalt tugevad, et sind kanda kõrgustesse, siis sa tõused ja särad oma täies hiilguses.

Seega, mitte kunagi ei tohi alla anda ning mine oma eluga alati edasi. Sinu aeg särada pole lihtsalt veel kätte jõudnud.

Nüüd siis tuleb mul enda juured tugevaks kasvatada ja oodata oma aega, mil saan kõrgustesse pürgida.

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelInglisõnumid kirbukuu esimeseks nädalaks
Järgmine artikkelInglisõnumid rukkikuu teiseks nädalaks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

17 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi