Sina, looduselemendid ja sinu kristallid

1
24492

Me kõik teame, et igale sodiaagimärgile on omistatud traditsiooniliselt mingisugused kristallid või kivid. Osade kristallide külgetõmme tuleneb konkreetse märgiga ühendatud planeetidest, teistel jällegi sünnikuust. Iga sodiaagimärk kuulub neljast looduselemendist ühe juurde, milleks on: tuli, vesi, maa ja õhk. Igal konkreetsel looduselemendil on oma kindlad ülesanded ja märgid, mis jagavad kristalliga samalaadset elementi ning on kristallidele sarnase külgetõmbega.

Tuli

Foto: Fanpop
Foto: Fanpop

Tulel on omadus puhastada kõike, millega ta kokku puutub. Tule jõud on võimas, spontaanne ja  äärmiselt kiire. Aga kui tuli väljub kontrolli alt, võib ta külvata hirmu ja ängistust (tulekahjud, plahvatused). Tuld seostatakse päikesega, päike on äärmiselt võimas tuleelemendi sümbol. Ta tõuseb igal hommikul ning annab meile justkui igapäevaselt uue võimaluse, andes sulle uut elujõudu ning paitades ning toites oma küllusliku energia ja D-vitamiiniga sinu keha ning energiavälja. Päike toidab energeetilisel tasandil sinu energiakeha oma jõu ja tule väega. Kui on ilus päikesepaisteline päev, siis saab sinu keha päikeses justkui puhtaks pestud, uhutuna üle tuhandetest väikestest kiirekestest, andes sulle tohutu energia, seda just kevadel, peale pikka ja pimedat talve. Äärmiselt tugev energia on päikesetõusul, sest siis aktiveerub loodus, iga taim ja rohulible ärkab ning sirutub päikese poole, tervitades uut päeva, seetõttu ka joogid ja mungad tervitavad uut päeva palvete või “päikesetervitusega” just päikesetõusu ajal. Päikesetõusu ajal aktiveerub ka inimese keha, see on aeg, kui sinu eeterkeha valatakse üle puhastava energia ning jõuga.  Samas ei tohi tähelepanuta jätta ka päikeseloojangut, sest ka sellel on oma eriline võim: päikeseloojang rahustab ja aitab tuua selgust igapäevastesse tegemistesse, luues su ümber rahu ja puhtuse vibratsiooni. Nii päikesetõus kui ka -loojang on suurepärased kolmanda silma avajad – nii tõusu alguses kui loojangu ajal soovitakse vaadata päikesesse 15 minutit. See tegevus aitab avada sinu kolmandat silma ning mõlemal ajal ei kahjusta päike silmi, vaid on neile ohutu.

Suurepärast tuleenergiat ning jõudu saab ka lõkketulest, tuld võiks teha just pööripäevadel – siis kui energiad on avatud ja ühest olekust teise üle minemas. Tuld võib teha ka täiskuuööl, koos erinevate tulerituaalidega – võid teha sütelkõndi, tantsida ümber lõkke, vahet pole, millise rituaali valid,  igal juhul hakkab tuli puhastama energiaid koheselt, kui see on süüdatud. Tuleelementi seostatakse elujõu, -sädeme ja puhta valgusega. Tuli tähendab tegevust, muutusi, liikumist ja riskide võtmisi. Tuli esindab inimese kehas teatud organeid. Tuli talletab seedesüsteemist tuleneva energia, seega inimesed, kelle on probleeme seedimisega on probleeme ka tule elemendiga. Tulega on äärmiselt tugevalt seotud ka sinu süda ning vereringe. Kõrge või madal vererõhk näitab, et sinu kehas on paigast tule element ning see vajab tasakaalustamist. Tuli kontrollib ka sinu kehatemperatuuri. Samas on inimesi, kellel ongi loomult madalam või kõrgem kehatemperatuur, see ei ole anomaalia, see on nende eripära, kas on temperatuur kaasa võetud eelmisest elust või on see tingitud keskkonnast, kus elatakse. Näiteks arktilises kliimas elavatel inimestele on kõrgem ja troopilises kliimas elavatel madalam kehatemperatuur. Minul seevastu on lapsest peale olnud madal kehatemperatuur – kui mul on 36,6 C, mida loetakse normaalseks temperatuuriks, on minul palavik, sest minu normaalne temperatuur jääb 34,8-35,5 C vahele. Teadaolevalt on komme palaviku korral mässida haige märja lina jaheda sisse või panna külm märg rätik laubale ning anda haigele palju juua, vesi vähendab liigset tule elementi ja tasakaalustab tuleenergiat. Kui sul on tuleenergia tasakaalus, siis sisemine tuli põleb ühtlase leegina, ta ei kõigu, ta ei lõpe otsa ega plahvata.

Selleks, et tuleelementi tasakaalustada, tuleb tegutseda. Tähtis on teadvustada vanu tuleenergiaga seonduvaid uskumusi. Proovi muuta mõningaid enda elus olevaid rutiine, mida oled juba aastaid järginud – teadvusta seda, mida oled aastaid samamoodi ja samal ajal teinud – meil kõigil on omad rutiinid. Muuda seda mustrit, tee vahelduseks midagi muud või tee seda sama asja teisiti, näiteks oled igal hommikul tööle või kooli läinud sama teed, muuda oma teekonda ja naudi seda uut ümbrust. Looduses jalutades lase päikesel end paitada, naudi päikesetõuse ja -loojanguid. Kodus saad tuleelementi kasutada küünalde näol. Leia endale sobivad lõhna- või lauaküünlad ning katseta nendega, sest kõik küünlad mõjuvad erinevalt. Nii kummaline kui see ka pole, ka küünla värvus mängib siin olulist rolli.  Jällegi, ava aknad, lase oma tubadesse sisse päikesevalgust, kujutle, et hingad sisse päikese enese valgust ja tema väge.

Vesi

Foto: Sodahead
Foto: Sodahead

Usu või mitte, aga inimene koosneb ca´70% ulatuses veest. Seevastu emaüsas looteeas on vee osakaal isegi 99% ja sündides 90%. Tasapisi kasvades ja vananedes vee osakaal inimeses väheneb täiskasvanu ikka jõudes. Vanemas eas moodustab vesi kehast umbes 50%, mistõttu tekivad vananedes ka kortsud. Ei tohi unustada ühte fakti, et vesi annab elu, võtab elu. Vesi kuuleb, näeb ning salvestab informatsiooni, vesi on teadvus, millest sõltub meie keha. Vesi ringleb kõikjal, läbides keha ning levides üle kogu maailma.  Erinevad katsed on näidanud, et vesi võtab omaks energiad, mida temasse salvestatakse, olgu selleks armastus või viha. Kui saadad veele armastust, siis tema külmunud kristallid on imekaunid ning armastust täis, vesi säilib kaua ning on puhas, seevastu viha, vihkamist ja negatiivsust täis vee kristallid on moondunud ning vesi rikneb imekiiresti, läheb haisema. Meeles tuleb pidada seda, et sama juhtub ka inimese kehas – kui kiirgad välja armastust ja rõõmu, siis kehas olevad veekristallid on terved, kaunid ning ka keha on tervem. Seevastu, kui kiirgad endast tihtilugu välja viha või vihkamist ja segadust, siis sellised on ka sinus olevad veekristallid, muutes su keha haigeks ja jõuetuks. Vesi sinu kehas peegeldab maailmale sinust tulenevaid signaale ja vastavalt sellele peegeldusele tõmbad ligi erinevaid situatsioone ja sündmusi, mis on enamjaolt sarnase sagedusega, mida sa endast välja kiirgad. Kui tahad saada vastu positiivseid elamusi, siis pead ka ise positiivsust kiirgama, sest sarnased energiad tõmbavad üksteist.

Pea meeles, et vee elementi seostatakse sinu emotsioonidega, mis võivad tuleneda sinu minevikust, olevikust kui ka tulevikust. Kui sinu organismis on vett liiga vähe, siis hakkab su nahk kuivama ja punetama. Seevastu, kui vett on liiga palju, siis see kustutab sinu sisemist tuld – sinu eluenergiat. Mõõdukus on võtmesõna, hoia vesi oma organismis tasakaalus, ei ole hea, kui vett on liiga vähe või palju. Selleks, et tasakaalustada oma sisemist vee-elementi, on hea juua palju puhast vett! Sellisel juhul ei tee paha ja on isegi äärmiselt kasulik, kui jood seda koos afirmatsiooniga: “Vesi, mida joon, puhastab nii minu minevikku, keha kui hinge!”

Üks äärmiselt mõnus soovitus veel, nimelt käi võimalikult palju dušši all või ligune õhtuti vannis, uju looduses (meri, järved, jõed, ookean – kui õnnestub). Viibi palju looduses, jaluta mere või jõe ääres, lainete kohin või jõevool puhastab sinus oleva emotsionaalse prahi ja annab sulle rahu ning puhta energia. Üle ega ümber ei saa ka koristamisest – just oma füüsilisest “tränist”, mis vajab sorteerimist ja ära andmist – viskamist. Sellest kirjutasin lähemalt  “Energeetiline puhastamine – mis ja kuidas“.

Maa

Foto: Caitlin Taylor
Foto: Caitlin Taylor

on meie kindel jalgealune, kus on  hea ja turvaline ja hea olla ning millel astuda, maa toidab ja annab sulle kehakatted, toidu. Ei maksa unustada vanarahva ütlust: “Mullast oled sa tulnud ja mullaks sa saad”. Maast kasvavad kaunid taimed, andes energiat, toitu ja tuge, samas võib maa selle kõik ka võtta – läbi maavärinate, maalihete. Paljud suured katastroofid on seotud sealsete inimeste enda tunnete ja mõtete tagajärg – mitte midagi ei juhtu niisama, kõik on omavahel seotud. Maa pakub äärmiselt palju kristalle/kive, erinevaid metalle ja mineraale – need kõik saavad sind äärmiselt palju aidata. Maasse tuleb suhtuda aukartusega, temast tuleb pidada lugu ja austada ning armastada. Kui lööd kõndides mõnda kivi jalaga, siis üpris kiiresti saad tunda Maa “kohest karmaseadust”, nimelt saad temalt tagasi selle, millega teda kostitasid – võid väga valusalt varba ära lüüa või jala selle tegevuse käigus välja väänata.   Seevastu kui pöörad armastuse ja tähelepanu kivile, hakkab ka tema sinust lugu pidama.  Kui  jalutad kristallide müügipesades või mere ääres, kuula ja tunneta kive ja kristalle, mis tahavad sinuga suhelda ja räägivad sinuga, et sa nad koju viiksid – need on kivid ja kristallid, millest sa ei tohiks kunagi niisama ja ükskõikselt mööduda, sest nad tahavad sind õpetada või tervendada ja kui tema aeg on sinu juures täis saanud, siis kummalisel kombel lähevad nad su juurest ise loodusesse tagasi. Näiteks on sul kristallidest kee, mis on olnud aastaid sinu lemmik ning ühel suvepäeval neid kandes on äkki kee su kaelast pudenenud  või katkenud – nende kristallide aeg sinu juures sai ümber, ära ole õnnetu, sest nüüd on aeg uute kristallide käes.

Maa element on eelkõige sinu füüsilises kehas.  Sinu füüsiline keha edastab maailmale sõnumeid selle kohta, kes sa oled. Mõnikord on need jõudu andvad, teine kord jällegi energiat võtvad sõnumid. Ära unusta seda, et sinu keha on sinu hinge tempel ja su hing suhtleb sinuga läbi keha, ja seda lakkamatult. Paraku ei kuulata oma keha ning ollakse äärmiselt hõivatud, ignoreeritakse keha sõnumeid ja enne ei jõuta arusaamisele, et oleks vaja midagi muuta, kui sind lükatakse ninapidi selle sisse – olgu selleks siis haigus või õnnetus, vastavalt sellele, milline element on sulle pikka aega märku andnud.

Selleks, et sa kannaksid hoolt ja oleks tasakaalustatud sinu maa element, kanna hoolt oma tervise eest. Võimalusel spordi, või kui sulle sport ei meeldi – jaluta tihti looduses, ka sellest piisab; tee aiatöid, luba endale massaaže või energiateraapiaid. Kuula ja naudi loodushääli, neid on äärmiselt palju, kui sa ainult viitsid peatuda ja neid kuulata. Sõbrune oma kehaga, armasta teda tingimusteta. Vabasta oma keha mürkidest – söö puhast toitu (väldi rafineeritud ja kemikaalidega rikastatud toite), joo palju puhast vett, värskelt pressitud mahlasid, taimeteesid – need viivad kehast mürgid välja. Alusta oma hommikuid sooja sidruniveega, pigista puhtasse allika- või kristallidega rikastatud  vette ühe sidruni mahl ning joo seda vett terve päeva jooksul.

Õhk

Õhk ja tuul Foto: Devont Art
Õhk ja tuul
Foto: Devont Art

Esmakordselt puutume kokku õhuga sünnihetkel, mil teeme oma esimese hingetõmbe. Õhk siseneb kehasse ja terve oma ülejäänud elu hingame me sisse ja välja, sest keha vajab eluks õhku. Mistõttu võib seostada õhu elementi inimese juures just hingamisega. Mõlemal juhul võib inimese aju häiritud saada, olgu selleks siis hapnikupuudus, mille tagajärjel võib tekkida ajukahjustus või üleküllus, mis võib aju kergelt segi ajada. Seega, siin tuleb jälgida tasakaalu ja kuulata oma sisetunnet. Kui tekib väikene hapnikupuudus, siis hakkab halvenema ka ainevahetus.   Peale selle seostatakse õhu elementi veel vaimse tegevuse, pühendumuse,  reeglite ja tõekspidamiste ehk siis selle osaga, millel on võime eristada, analüüsida, hinnata ja arvustada.

Õhul pole piire ning see ei allu kontrollile. Kõige otsesem õhu tunnetus on läbi tuule. Tuul võib olla meeldivalt mahe, jahutav, soe ning annab sulle kuumal päeval kosutust, aga see võib olla ka jäine, tormine, mis hävitab kõik, mis teele ette jääb. Selleks, et tasakaalustada endas õhuelementi, on suurepäraseks mooduseks viibida tihti looduses ja teadvustada endale õhu olemasolu ja “hingata sisse” looduse imetabast ilu. Märka enda ümber õhku ja taevast, võta see omaks ja loodus mõjub sulle teraapiliselt. Kuula rahustavat muusikat, olgu selleks mantra, loodushääled vms ja viibi iga päev värskes õhus – veel parem, kui saad seda teha looduses (mets, park, veekogu ääres, soos) – vaata kuidas pilved liiguvad ja kuju muudavad, puud tuules tantsisklevad ning painduvad, andes tuulele järgi. Hinga sügavalt  sisse nii, et terve kõht liigub, et ei hingaks ainult rinna ülemise osaga. Ava kodus igapäevaselt aknad ja lase värskel õhul sisse tulla, sellisel viisil, saad oma ruume tuulutada, puhastada seisma jäänud energiast ning sind ümbritsev keskkond saab sind toetada.

Kõik muutused saavad alguse sinust endast, mõtetest, tunnetest, mida lood ja edasi annad. Muutused saavad alguse pisikestest asjadest, mis hakkavad lumepalliefektina kasvama, kui lood positiivseid muutusi, siis sinu elus võtab võimust ka positiivsus, kui lood negatiivseid muutusi, siis sinu elus on palju negatiivseid seiku.  Sinu enese elu tasakaaluvõti peitub sinus endas, sinu armastuses enda ja ümbritseva vastu. Veeda võimalikult palju aega looduses, eriti nüüd – kevadel – mil loodus tärkab ja kõik muutub, märka neid pisiasju. Nuusuta tärkava looduse hõngu, katsu ja kallista puid, taju nende energiat, maitse praegu looduse poolt pakutavat kasemahla.  Mida rohkem õpid sa tundma end ümbritsevat loodust ning oled sellega kooskõlas, seda paremini tunned ennast, oled ühenduses oma hingega ning saad loodusest positiivset energiat ja nii pole sul kunagi ka kevadväsimust.

Sodiaagimärgi kristallid

Nüüd siis sinu sodiaagimärgile vastavad kristallid, mis ei tähenda seda, et just neid kristalle ei tohiks keegi teine kanda. Ikka võib, ainult et just need kristallid on selle konkreetse sünnikristallid ja sobivad talle energeetiliselt kõige paremini – samas ei tohi unustada ka seda, et mõne aja möödudes teatud kristallid ammenduvad. Näiteks on minu üheks sodiaagikristalliks türkiis, olin aastaid selle lummuses, nüüd enam mitte. Olen leidnud omale teise kristalli, mis mind praegusel hetkel rohkem kõnetab.

Kliki lingile ning sulle avaneb pilt konkreetsest kristallist või kivist. Kuna kristallid ja kivid korduvad, siis fotolink on lisatud esimesel korral.

Jäär (21.märts-20.aprill)

Erinevad ahhaadid Foto: Mineral Tivadar
Erinevad ahhaadid
Foto: Mineral Tivadar

rubiin, teemant, ametüst, akvamariin, aventüriin, karneool, verekivi, tsitriin, tuli-ahhaat, granaat, jadeiit, jaspis, kuntsiit, magnetiit, roosa turmaliin, oranž spinell, spinell, topaas

Sõnn (21.aprill-21.mai)

Varistkiit Foto: Crystallogy
Varistkiit
Foto: Crystallogy

smaragd, topaas, akvamariin, lasuriit, must spinell, boji kivi, teemant, küaniit, malahhiit, kuntsiit, lasuriit, roosa kvarts, rodoniit, safiir, seleniit, tiigrisilm, turmaliin, variskiit

Kaksikud (22.mai-21.juuni)

Apofüliit Foto: Soul Sanctuary Reiki
Apofüliit
Foto: Soul Sanctuary Reiki

turmaliin, ahhaat, apatiit, apofüliit, akvamariin, sinine spinell, kaltsiit, krüsokolla, krüsopraasdendriit-ahhaat, roheline obsidiaan, roheline turmaliin, safiir, serpentiin, tiigrisilm, topaas, variskiit, tsitriin,  kaltsiit, turmaliin- või rutiilkvarts, tiigrisilm, uleksiit

Vähk (22.juuni-23.juuli)

Sammal-ahhaat Foto: Souls to Shine
Sammal-ahhaat
Foto: Souls to Shine

kuukivi, pärl, merevaik, berüll, pruun spinell, karneool, kaltsiit, kaltsedon, krüsopraas, smaragd, opaal, roosa turmaliin, rodoniit, sammal-ahhaat, tuli-ahhaat, dendriit-ahhaat

Lõvi (24.juuli-23.august)

Danburiit Foto: I Rocks
Danburiit
Foto: I Rocks

kassi– või tiigrisilm, rubiin, merevaik, boji kivi, karneool, krüsokolla, tsitriin,  danburiit, smaragd, tuli-ahhaat, granaat, kuldne berüll, roheline ja roosa turmaliin, kuntsiit, larimar, muskoviit, oonüks, oranž kaltsiit, petaliit, pürolusiit, kvarts, punane obsidiaan, rubiin,  rodokrosiit, topaas, türkiis, kollane spinell

Neitsi (24.august-23.september)

Amasoniit Foto: Parent Géry
Amasoniit
Foto: Parent Géry

peridoot, sardoonüks, amasoniit, merevaik, sinine topaas, dioptaas, karneool, krüsokolla, tsitriin, granaat, magnetiit, kuukivi, sammal-ahhaat, opaal, lilla obsidiaan (eriti haruldane), rubeliit ehk punane turmaliin, rutiilkvarts, safiir, sodaliit, sugiliit

Kaalud (24.september-23. oktoober)

Tšiastoliit Foto: Dreadlocks Forums
Tšiastoliit
Foto: Dreadlocks Forums

safiir, opaal, ametriin, akvamariin, aventuriin, verekivi, tšiastoliit, smaragd, roheline spinell, roheline turmaliin, nefriit, kuntsiit, lasuriit, lepidoliit, punane obsidiaan, kuukivi, opaal, peridoot, topaas, päikesekivi, preniit

Skorpion (24.oktoober-22.november)

Hideniit (roheline osa) Foto: Parent Géry
Hideniit (roheline osa)
Foto: Parent Géry

topaas, malahhiit, akvamariin, apatši pisar, berüll, boji kivi, tsaroiit, dioptaas, smaragd, granaat, roheline turmaliin, herkimeri teemant, kuntsiit, kuukivi,  obsidiaan, punane spinell, rodokrosiit, rubiin, türkiis,variskiit, hideniit

Ambur (23.november-21.detsember)

Asuriit koos malahiidiga Foto: Whatever Amuses Me
Asuriit koos malahiidiga
Foto: Whatever Amuses Me

topaas, türkiis, ametüst, asuriit, sinine pits-ahhaat, kaltsedon, malahhiit, sodaliit, sugiliit, türkiis, tsaroiit, tumesinine spinell, dioptaas, granaat, kuldne obsidiaan, labradoriit, lasuriit, lumiobsidiaan, roosa turmaliin, rubiin, suitsukvarts, spinell, sodaliit, sugiliit, vulfeniit

Kaljukits (22.detsember-20.jaanuar)

Aragoniit Foto: Mineral Tivadar
Aragoniit
Foto: Mineral Tivadar

ligniit, oonüks, merevaik, asuriit, karneool, fluoriit, granaat, roheline ja must turmaliin, labradoriit, magnetiit, malahiit, oonüks, peridoot, kvarts, rubiin, suitsukvarts, türkiis, aragoniit, mäekristall, malahhiit, türkiis, merevaik, roheline ja must turmaliin

Veevalaja (21.jaanuar-19.veebruar)

Atakamiit Foto: Mineral Museum
Atakamiit
Foto: Mineral Museum

akvamariin, merevaik, ametüst, angeliit, sinine selestiit, sinine obsidiaan, boji kivi, krüsopraas, fluoriit, labradoriit, magnetiit, kuukivi, atakamiit

Kalad (20.veebruar-20.märts)

Verekivi Foto: Bluff Park Back Porch
Verekivi
Foto: Bluff Park Back Porch

kuukivi, ametüst, akvamariin, berüll, verekivi, sinine pits-ahhaat, kaltsiit, krüsopraas, fluoriit, labradoriit, kuukivi, türkiis, päikesekivi

Valik on lai, leia oma kristallid ja kivid ning kanna neid endaga kaasas või hoia oma kodus, et nad saaksid sind tasakaalustada, täiustada ja anda sulle vajalikku energiat. Igal kristallil on omad head omadused, mis pakuvad tervendavat energiat kõigile, kes neid vajavad, olenemata nende sünniajast.

Allikas: Crystal Bible

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelMiks peaksid alustama oma hommikuid chia-pudinguga
Järgmine artikkelKristalliteraapia – ametüst
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi