Tagasi
Järgmine

Tuli

Foto: Fanpop

Tulel on omadus puhastada kõike, millega ta kokku puutub. Tule jõud on võimas, spontaanne ja  äärmiselt kiire. Aga kui tuli väljub kontrolli alt, võib ta külvata hirmu ja ängistust (tulekahjud, plahvatused). Tuld seostatakse päikesega, päike on äärmiselt võimas tuleelemendi sümbol. Ta tõuseb igal hommikul ning annab meile justkui igapäevaselt uue võimaluse, andes uut elujõudu ning paitades ning toites oma küllusliku energia ja D-vitamiiniga meie keha ning energiavälja. Päike toidab energeetilisel tasandil meie energiakeha oma jõu ja tule väega. Kui on ilus päikesepaisteline päev, siis saab meie keha päikeses justkui puhtaks pestud, uhutuna üle tuhandetest väikestest kiirekestest, andes meile tohutu energia, seda just kevadel, peale pikka ja pimedat talve. Äärmiselt tugev energia on päikesetõusul, sest siis aktiveerub loodus, iga taim ja rohulible ärkab ning sirutub päikese poole, tervitades uut päeva, seetõttu ka joogid ja mungad tervitavad uut päeva palvete või “päikesetervitusega” just päikesetõusu ajal. Päikesetõusu ajal aktiveerub ka inimese keha, see on aeg, kui meie eeterkeha valatakse üle puhastava energia ning jõuga.  Samas ei tohi tähelepanuta jätta ka päikeseloojangut, sest ka sellel on oma eriline võim: päikeseloojang rahustab ja aitab tuua selgust igapäevastesse tegemistesse, luues meie ümber rahu ja puhtuse vibratsiooni. Nii päikesetõus kui ka -loojang on suurepärased kolmanda silma avajad – nii tõusu alguses kui loojangu ajal soovitakse vaadata päikesesse 15 minutit. See tegevus aitab avada kolmandat silma ning mõlemal ajal ei kahjusta päike silmi, vaid on neile ohutu.

Suurepärast tuleenergiat ning jõudu saab ka lõkketulest, tuld võiks teha just pööripäevadel – siis kui energiad on avatud ja ühest olekust teise üle minemas. Tuld võib teha ka täiskuuööl, koos erinevate tulerituaalidega – võid teha sütelkõndi, tantsida ümber lõkke, vahet pole, millise rituaali valid,  igal juhul hakkab tuli puhastama energiaid koheselt, kui see on süüdatud. Tuleelementi seostatakse elujõu, -sädeme ja puhta valgusega. Tuli tähendab tegevust, muutusi, liikumist ja riskide võtmisi. Tuli esindab inimese kehas teatud organeid. Tuli talletab seedesüsteemist tuleneva energia, seega inimesed, kelle on probleeme seedimisega on probleeme ka tule elemendiga. Tulega on äärmiselt tugevalt seotud ka meie süda ning vereringe. Kõrge või madal vererõhk näitab, et kehas on paigast tule element ning see vajab tasakaalustamist. Tuli kontrollib ka meie kehatemperatuuri. Samas on inimesi, kellel ongi loomult madalam või kõrgem kehatemperatuur, see ei ole anomaalia, see on nende eripära, kas on temperatuur kaasa võetud eelmisest elust või on see tingitud keskkonnast, kus elatakse. Näiteks arktilises kliimas elavatel inimestele on kõrgem ja troopilises kliimas elavatel madalam kehatemperatuur. Minul seevastu on lapsest peale olnud madal kehatemperatuur – kui mul on 36,6 C, mida loetakse normaalseks kehatemperatuuriks, on minul palavik, sest minu normaalne temperatuur jääb 34,8-35,5 C vahele. Teadaolevalt on komme palaviku korral mässida haige märja jaheda lina sisse või panna külm märg rätik laubale ning anda haigele palju juua, vesi vähendab liigset tule elementi ja tasakaalustab tuleenergiat. Kui inimesel on tuleenergia tasakaalus, siis sisemine tuli põleb ühtlase leegina, ta ei kõigu, ta ei lõpe otsa ega plahvata.

Selleks, et tuleelementi tasakaalustada, tuleb tegutseda. Tähtis on teadvustada vanu tuleenergiaga seonduvaid uskumusi. Proovida võiks muuta mõningaid enda elus olevaid rutiine, mida ollakse juba aastaid järgitud – teadvustada seda, mida ollakse aastaid samamoodi ja samal ajal teinud – meil kõigil on omad rutiinid. Muuda seda mustrit, tee vahelduseks midagi muud või tee seda sama asja teisiti, näiteks oled igal hommikul tööle või kooli läinud sama teed, muuda oma teekonda ja naudi seda uut ümbrust. Looduses jalutades lase päikesel end paitada, naudi päikesetõuse ja -loojanguid. Kodus saad tuleelementi kasutada küünalde kujul. Leia endale sobivad lõhna- või lauaküünlad ning katseta nendega, sest kõik küünlad mõjuvad erinevalt. Nii kummaline kui see ka pole, ka küünla värvus mängib siin olulist rolli.  Jällegi, ava aknad, lase oma tubadesse sisse päikesevalgust, kujutle, et hingad sisse päikese enese valgust ja tema väge.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine” või vali rippmenüüst endale sobiv lehekülg.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelMiks peaksid alustama oma hommikuid chia-pudinguga
Järgmine artikkelKristalliteraapia – ametüst
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi