Tiibeti piimaseen

41
28874

1Seiklused uue seenega

Tiibeti piimaseen e. india joogide seen
Pestud ja valmis piima sisse panekuks oma esimesel päeval

Täna (17.06.2013) sain endale ühe hea ja lahke tartlanna käest uue ja huvitava asjanduse – India joogide seene ehk tiibeti piimaseene. Suured tänud talle selle eest! Mul on olnud kodus teeseen, aga sellest meie peres asja ei saanud, joomiseni me ei jõudnud. Ei oska öeldagi, milles asi oli, aga kuidagi käsi ei tõusnud seda teed sealt jooma. Võib-olla kui oleks seda jooki saanud proovida enne seene saamist, oleks teine asi olnud. Mine tea, võib juhtuda, et mõne aja pärast on ka see seen meil kodus tagasi ning aukohal. Hetkel uurin ja katsetan piimaseenega.

Lõhn oli nii meeldiv ja mõnusalt hapukas, oma olemuselt meenutab see paar lusikatäit kohupiimateri või keedetud riisi – kuidas kellelegi. Aga lõhnab küll kohupiima või hapendatud piima järele.

Mis siis on tiibeti piimaseen?

Teraapia.com 2006 aasta andmetel on tiibeti piimaseen ravitoimega looduslik mikroorganism, mis on suuteline korda saatma imesid: see ravib maailmas laialt levinud haigusi (õigemini – kaotab haiguste põhjused), taastab tervist, pikendab eluiga ning aitab säilitada tervist ja reipust ka vanemas eas. Piimaseene ravitoime on sajandite jooksul tõestust leidnud ning seda võib soovitada kõigile. Säilinud on allikad, millest selgub, et see elav ravim oli juba kasutusel Jeesus Kristuse ajal ja isegi varem.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupule “Järgmine”.

Tagasi
Eelmine artikkelMoodused kohvita energia tõstmiseks
Järgmine artikkelTiibeti piimaseene elu – päevik
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

41 KOMMENTAARI

     • Mina joon seda niisama nt. keefiri asemel. Kui tahta midagi sisse panna, võib sppa seda nt. kama ja meega või siis panna veiid mingit moos sisse, saab nn. hapsi. Valikuid on mitmeid. Ka pannkoogid tulevad sellest eriti mõnusad.

 1. Oh kui tore, et leidsin koha, kus piimaseent pakkuda. Ta ju kasvab kogu aeg ja nii kahju lihtsalt minema visata.
  Elame Tallinna külje all ja on võimalik seda ka Tallinnasse tuua, tasuta muidugi.
  Muide, olen seenehapupiimast väga maitsvat kohupiima teinud.

 2. Tere!
  Kui kellelgi on veel pakkuda piimaseent Tallinna või näit. Saku kandis,andke palun teada. Samuti on huvi teeseene vastu.

  Tänades ja kõigile päikest soovides Andres

 3. Palun ka kui kellelgi on, sooviksin Tiibeti piimaseent!
  Ma olin oskamatu kasutama kuniks Rahvaravitsejast lugesin, et kuidas ja soovin nüüd kasutama asuda.
  Olen näinud kui hästi seene abil hapnenud piim ka naonaha hoolduses toimib.

  Jagaja, palun võta ühendust:
  Iqexchange88@gmail.com

 4. Minu vanaemal oli ka kunangi siukene asi, nimeks oli tal kindlasti midagi muud aga no ma usun, et tegu sama asjaga, kahjuks kadus tal selle vastu huvi peale mingit aega, ja mina olin siis suht väike. mida ma mäletan oli, et seedimisele oli see talle väga hea old ja ma mäletan ka seda, et mul oli kintsu peal 1 veresoon, nagu veenilaiendi laadne asjandus vms ja ma määrisin seda peale paaril korral ja see kadus ära :) hiljem tuli see mudugist tagasi, aga kui ma õigesti mäletan, siis oli mul neid sooni seal vist 2 ja 1 kadus ja teine tuli tagasi. igatahes ma usun, et 1 vinge asi see on :)

 5. Mina valan piimaseenele peale kord vastlüpstud kitsepiima, kord külmutusest võetud – olenevalt, kumba olema juhtub. Ei ole seenel sellest midagi. Külmema piimaga läheb hapnemisega ehk natukene kauem aega.
  Joon seda jooki pigem hommikul või päeval, see annab energiat.
  Südamega oli mul probleeme: puperdas ja andis üldse ebameeldivalt tunda. Nüüd, piimaseene hapendatud piima juues pole enam tundagi, et süda olemas on. :) Südamerohtu enam ei võta, pole vajadust tundnud.
  Aga juuksed läksid mul kole lahti, ei tea, kas selle seene kõrvalmõju või mitte. Pole küll kuulda olnud, et kellelgi veel sellist probleemi oleks tekkinud. Ilmselt see ikka millestki muust.

  • Seda on hea teada, et seenel vahet ei ole, kumba valada. Ma loodan ka, et elab kenasti üle. Hetkel ei ole veel sellist hapendatud olekut, samas ei ole ka 24 h veel möödas. Suvel pidi küll kiiremini hapnema, ju siis ikkagi natukene mõjutas külm piim. Lõunaks loodan ikka oma laadungi kätte saad.
   Mis puutub lahtistesse juustesse, siis see on pigem tingitud B-vitamiinide vaegusest. Meile ei räägita seda, et tegelikult tahavad küüned ja juuksed saada organismis korralikku B-vitamiini kogust, siis on need terved ja tugevad ja juuksed ei lange ka välja. Proovige, võib juhtuda, et ka teil on sellest abi.
   See on ju suurepärane, et olete oma südameravimitest lihtsalt jagu saanud. Elustoit aitab.

  • Juukse- ja küüneprobleemide põhjuseks on ikka pigem C-vitamiini puudus. Meenuvad lood vanast ajast, kui meremehed vedasid laevade peale kaasa hapukurki ja -kapsast, et küüned, hambad ja juuksed ikka kõik külge jääksid pikematel laevareisidel. Praegusel suvisel ajal soovitan süüa võimaluse korral mustsõstraid ning teisi hapukaid marju. Hiljem veel tänad mind. :)

   Winnetou on rääkinud.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi