Kaduneljapäev

0
47202
Foto: Bulb Blog
Foto: Bulb Blog

Täna on taaskord kätte jõudnud kaduneljapäev. Eestlaste kuukalendri ajaarvamises märgib kaduneljapäev alati iga kuu vana poolkuu neljapäeva. Miks just selline päev on meie rahvakalendris ja millised olid/on selle päeva traditsioonid?

Vanal ajal elati kuufaaside järgi. Kaduneljapäeval juukseid ei lõigatud, tegeldi rohimisega ning nende taimede- puude lõikamisega, mille kasvu sooviti pidurdada. Kaduneljapäeval ümberistutatud taimed kasvatavad alla tugevad juured. Alustati neid tegevusi, millest taheti lahti saada. Hoolsalt tegeldi elamise koristamisega nii füüsiliselt kui ka energeetiliselt. Meie esivanemad olid oluliselt rohkem ühenduses loodusega ning teadsid hästi, kuidas erinevad puhastusrituaale läbi viia, et kodu vanast energiast puhtaks saada.

Vanarahva tarkus ütleb nii, et kõike, mida sa kaduneljapäeval teed, see kaotab oma väe ja võimu. Mis tähendab seda, et kui sa tahad millestki oma elus lõplikult lahti saada või midagi kahandada, siis tee algust just kaduneljapäeval. Mida aga tahad hoida ja kasvatada, selle tegemist tuleb vältida.

Haigused ja ravi

Vanarahva ütluste kohaselt kaovad kaduneljapäeval hästi ka inimese endaga seotud tervisehädad, kui nende ravimist alustada just sel päeval. Näiteks konnasilmad, kae, erinevad nahahaigused, kooljaluud ja mitmed teised välispidiselt nähtavad kasvajad allusid vanarahva arvates kaduneljapäeval alustatud ravile palju kergemini.

Iluprotseduurid

Foto: Adrian Brooks
Foto: Adrian Brooks

Ka sobib kaduneljapäev suurepäraselt soovimatust karvakasvust vabanemiseks – mis tähendab seda, et sel päeval tehtud jalakarvade eemaldus püsib kauem ning jalad siledamad. Sel päeval soovitatakse ka näiteks soovimatuid ninakarvu kitkuda, aga habe ja juuksed tuleb rahule jätta, kui soovid neid kasvatada. Kui aga oled otsustanud täna juuksurisalongi külastada, siis ei ole soovitav juukseid värvida ega ka keemilisi lokke teha, need võtavad juustelt väe ning tervete juuste tagasisaamine võtab kaua aega.

Dieedi ja toitumise muutmine

Miks dieedi või toitumise muutmine on kaduneljapäeval kõige sobilikum? Tänapäevase uskumuse kohaselt on kaduneljapäev ideaalne päev dieedi alustamiseks või paastumiseks. Usutakse, et kuuloomise aegu on organismist jääkainete eraldumine eriti tõhus.

Kahjurid

Foto: A Child Grows
Foto: A Child Grows

Kaduneljapäeval oli vanarahval oluline väga oluline päev näiteks putukate ja näriliste hävitamisel, kes olid toonases majapidamises tõsiseks nuhtluseks, olgem ausad, ega koid, kärbsed, sääsed, sipelgad ja närilised kipuvad ka tänapäeva elamistesse sisse tungima. Neid olendeid päris igal ajal vana mõtteviisi järgi hävitada ei saanudki, sest sobimatu aja valimine võis panna kärbsed, lutikad või hiired hoopis paljunema. Seetõttu tuli arvestada mitmete aja-, ruumi- ja rituaalinõuetega ning kaduneljapäev oli üks kindlamaid ajastusi.
Eriti tähtis oli rituaalides vana ja noorkuu faaside jälgimine. Vana kuu mõjus kasvu pidurdavalt, mistõttu kasvajaid ja mitmeid loomahaigusi arstiti vana kuu ajal, vana kuu faasi ja kaduneljapäeva kokkusattumine tähendas veel eriti tugevat mõju tõrjutavale.

Halvad harjumused

See päev on ka hea aeg sellisteks toimetusteks, mis peaksid aitama vabaneda kõikvõimalikest halbadest harjumustest ja pahedest nagu suitsetamisest, liigsest alkoholitarbimisest, narkootikumidest, liigsöömisest jms.

Rahvatarkus ütleb, et kaduneljapäeval on nii, et kõike mida sa teed, kaotab oma väe ja võimu.

Kraamimine

Foto: Veritas India
Foto: Veritas India

Tänane päev sobib suurepäraselt nii koristamiseks kui ka suurpuhastuseks – kaduneljapäeval pühitud tolm ja koristatud mustus peaks pikemaks ajaks majapidamisest kaduma. Võta täna ette näiteks garaaži, kuuri, keldri, sahvri või mõne teise ruumi koristus. Usutakse ka seda, et sel päeval pesu pestes, jääb isegi see puhtam, säravam ning valge pesu valgem. Tänane päev on ideaalne veel ülearuste/mõttetute asjade äraviskamiseks, siis ei tule kila-kola sinu koju tagasi.

Negatiivse energia puhastamine Foto: Choc o Late N More
Negatiivse energia puhastamine
Foto: Choc o Late N More

Vanasti oli kaduneljapäeval perenaistel ikka käsil kodu tõsisem füüsiline kui ka energeetiline kraamimine – tolm ja soovimatud asjad olid määratud kahanema. Päev sobivat ka võsa- ja umbrohutõrjeks – juurdekasv oli pidurdatud. Samas taimede istutamiseks olevat päev jällegi hea, kuna soodustavat juurekava arengut.

Koristamise käigus vaata üle kõik toanurgad. Ukse taha asetatud ning seisvad asjad tähendavad seisvat energiat, seepärast peavad kõik uksetagused olema vabad. Kui asju pole kuhugi ladustada, on mõttekas kaaluda, kas neid ikka on vaja? Koristustalgud on soovitav läbi viia ka kappides. Kui riidekapis on asju, mida pole poole aasta jooksul kordagi kandnud, siis suure tõenäosusega ei hakka sa neid kunagi ka kandma. Ehk oleks mõnel teisel inimesel seda riietuseset rohkem vaja ning sina saad sellega valmistada kellelegi rõõmu, kui oma seismajäänud riided taaskasutuskeskusesse või hädasolevale sõbrale viid. Koristamise käigus on oluline saada kätte nii palju tolmu, kui vähegi võimalik. See loob soodsa võimaluse energia liikumiseks. Nõudekapist tuleb visata ära kõik katkised ja pragunenud nõud, sest ka need takistavad energialiikumist, seda juhul, kui sinu katkised ja pragunenud nõud ei ole iidse Jaapani kombekohaselt kullaga parandatud. Sellised nõud jäta alles, sest neis on ajalugu ja vägi sees.

Enesepuhastus

Foto: Wiffle Gif
Foto: Wiffle Gif

Kaduneljapäeval ei tohi kraamimise käigus unustada ka enda puhastamist, nii füüsiliselt kui ka energeetiliselt. Mis tähendab seda, et sul tuleb endale selgeks teha need mõtted ja emotsioonid, mis pole seotud positiivse energiaga ning sind häirivad. Sa pead saama tunda kõiki energiaid, kuid kui klammerdud negatiivsetesse mõtetesse ja emotsioonidesse, tekitad endale erinevaid terviseprobleeme. Negatiivsed mõtted ja emotsioonid ei lase energial enam vabalt liikuda. Esimene vaimse kuhtumise tunnuseks on põhjendamatu väsimus, millele võivad lisanduda valud erinevates piirkondades. Raskemate ning pikaajaliste energiablokeeringute puhul on tavaliselt tegemist juba tõsisemate tervisehäiretega.

Enda puhastamiseks on üks väga tõhus moodus: kui lähed kaduneljapäeva õhtul duši alla, lausu järgnevat afirmatsiooni:

“Palun vee puhastaval energial enesega kaasa viia kõik minu negatiivsed emotsioonid ning mõtted. Ma loobun neist vabatahtlikult ning palun Emakesel Maal võtta need vastu ja muundada taas energiaks. Tänan! Nii olgu ja nii on!“

Negatiivne energia Foto: Social Consciousness
Negatiivne energia
Foto: Social Consciousness

Duši all seistes kujuta enesele ette, kuidas negatiivne energia, mis oli sinu sees, voolab musta ojana kanalisatsiooni ning muutub seal taas valguseks ja armastuseks (ehk siis must oja muutub valgeks). Kujuta, kuidas negatiivsus väljub ka kõigist sinu rakkudest. Kui tunned, et oled puhastunud, näed ennast taaskord särava, puhta, valgena. Täna mõttes Loojat ning enda Kõrgemat Mina. Sellist puhastust võib teha ka pisteliselt näiteks siis, kui sul on olnud pingeline ja raske päev, oled tülitsenud või kogenud süüdistamist jms.

Ära unusta ka andestada, sest see on äärmiselt oluline puhastusviis. Minevikku ei saa keegi muuta, aga viha ja solvumise enda sees hoidmine on negatiivse energia endasse ladestamine, mis sinu keha hävitab. Neid emotsioone tuleb teadlikult kogeda, kuid neid ei tohi endasse ringlema jätta! Selleks lõpeta oma päev südamest tulnud andestamisega. Selleks hinga rahulikult sügavalt sisse ja välja ning kujuta ette, et oled puhas valgus, täis armastust.  Selle kinnitamiseks võid lausuda:  „Olen puhas valgus ja armastus,“ seejärel lausu:

„Annan andeks kõigile, kes on mulle halba teinud nii selles kui ka eelnevates eludes, nii selles kui ka kõikides teistes dimensioonides. Nii olgu ja nii on!“

Afirmeeringu lausumise ajal tunneta, kuidas sa andestad ning kuidas sinu keha muutub kergemaks. See on väga üldine afirmeering, sest reeglina ei tea sa oma eelmisi elusid ega oska arvata, keda sa oled oma tahtliku või tahtmatu käitumisega solvanud. Kui sul on mõni konkreetne inimene, kellele tahad andestada, võid veel lisaks nimetada ka tema nime. Andestada on lihtsam siis, kui tead, et kõik inimesed, kes sinu elus on midagi korda saatnud, on sinu juures põhjusega ning ikka selleks, et sina ise saaksid sellest midagi õppida ja/või teisele inimesele kokkulepitud õppetunde jagada.

Äravajunud suhe

Foto: The Spirit Science
Foto: The Spirit Science

Kaduneljapäev sobivat ka igasuguste “äravajunud” suhete ja olukordade lõpetamiseks, olgu selleks siis töö- või isiklik vahekord.

Ettevaatlik tuleks aga olla täna uute suhete loomisega, eriti abiellumistega, kuna vanarahva sõnade järgi ei jää suure tõenäosusega sel päeval sõlmitud suhted ja abielud pikalt püsima.  Ka ei soovitata kaduneljapäeval võtta ette pikka reisi ega olulisi äri- või majandusasju. Sellel päeval tehtud pikad reisid või äri- ja majanduslikud otsused ei pidavat kaua vastu pidama ning kipuvad reeglina untsu minema.

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks; oma nimi ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!

lhv nordea seb
swed danske

 

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelViiepäevane e-kursus, kuidas leida oma hinge eesmärki – 5. ülesanne
Järgmine artikkelReligioon vs spirituaalsus
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi