Kodu vanast energiast puhtaks!

0
12152
Tagasi
Järgmine

Kaduneljapäev

Foto: Pinterest

Vanarahvas pidas neljapäevi alati veidi erilisteks, kuid vana poolkuu neljapäev on olnud veel eriti erilise tähtsusega. Ilmselt pole Eestis olemas vanemat inimest, kes kaduneljapäevast midagi ei tea, seevastu nooremad ei pruugi neist tavadest palju teada…

Tea, et kaduneljapäev sobib imehästi koristamiseks, sest sel ajal pühitud tolm peaks vanarahva jutu järgi pikaks ajaks majapidamisest kaduma ning elamine pidi kauem korras püsima. Koristamise ning energiate liigutamisega, kaovad ka paljud ihuhädad ning nuhtluseks olevad putukad ja närilised.

Vanarahvas hoidis alati kätt pulsil just looduse rütmidel ning paljud iidsed tavad ning rituaalid on läbi mitmete sugupõlvede ka tänapäeva jõudnud. Kui kaduneljapäev on ideaalne päev koristamiseks, ei ole sel päeval hea juukseid lõigata, sest sel päeval juuste lõikamine pidi pidurdama kõvasti juuksekasvu. Seevastu, kui aga sinu peamiseks eesmärgiks ongi aeglasem juuksekasv, et ei peaks iga kuu juuksuris käima (näiteks mehed), siis on just see päev ideaalne juuste lõikuseks. Ka konnasilmadest pidi sel päeval lihtsamalt lahti saama ning kui oled hädas prussakatega, siis just see on päev, mil võiks nende vastu tõrjet teha.

Folkloori järgi sobib kaduneljapäev jällegi imehästi kaalulangetamise alguspäevaks ning teistest pahedest nagu suitsetamisest, alkoholist või teistest analoogsetest harjumustest loobumiseks.

Kui oled ebameeldivas suhtes või olukorras, siis on kaduneljapäev selleks just sobiv aeg selle suhte või olukorra lõpetamiseks. Kaduneljapäeval ei soovita vanarahvas abielluda või minna pikale reisile ning võtta ette olulisi äri- või majandusotsuseid.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine” või vali rippmenüüst endale sobiv lehekülg.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelKuidas puhastada oma meeled mõtteviisist “Ma ei saa”
Järgmine artikkelPiparmündi eeterliku õli kasutusalasid
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi