Kodu vanast energiast puhtaks!

0
11768

Vanarahvas pidas neljapäevi alati veidi erilisteks, kuid vana poolkuu neljapäev on olnud veel eriti erilise tähtsusega. Ilmselt pole Eestis olemas vanemat inimest, kes kaduneljapäevast midagi ei tea, seevastu nooremad ei pruugi neist tavadest palju teada…

Tea, et kaduneljapäev sobib imehästi koristamiseks, sest sel ajal pühitud tolm peaks vanarahva jutu järgi pikaks ajaks majapidamisest kaduma ning elamine pidi kauem korras püsima. Koristamise ning energiate liigutamisega, kaovad ka paljud ihuhädad ning nuhtluseks olevad putukad ja närilised.

Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Vanarahvas hoidis alati kätt pulsil just looduse rütmidel ning paljud iidsed tavad ning rituaalid on läbi mitmete sugupõlvede ka tänapäeva jõudnud. Kui kaduneljapäev on ideaalne päev koristamiseks, ei ole sel päeval hea juukseid lõigata, sest sel päeval juuste lõikamine pidi pidurdama kõvasti juuksekasvu. Seevastu, kui aga sinu peamiseks eesmärgiks ongi aeglasem juuksekasv, et ei peaks iga kuu juuksuris käima (näiteks mehed), siis on just see päev ideaalne juuste lõikuseks. Ka konnasilmadest pidi sel päeval lihtsamalt lahti saama ning kui oled hädas prussakatega, siis just see on päev, mil võiks nende vastu tõrjet teha.

Folkloori järgi sobib kaduneljapäev jällegi imehästi kaalulangetamise alguspäevaks ning teistest pahedest nagu suitsetamisest, alkoholist või teistest analoogsetest harjumustest loobumiseks.

Kui oled ebameeldivas suhtes või olukorras, siis on kaduneljapäev selleks just sobiv aeg selle suhte või olukorra lõpetamiseks. Kaduneljapäeval ei soovita vanarahvas abielluda või  minna pikale reisile ning võtta ette olulisi äri- või majandusotsuseid.

Kodu energeetiline puhastamine

Foto: Seed Sys
Foto: Seed Sys

Loobu kila-kolast

Kui sul on palju vanu riideid või ebapraktilisi asju, siis kaduneljapäev on selleks suurepärane aeg, mil need esemed ära visata või ära anda. Nii lased lahti minevikust ning seisma jäänud energiatest. Kui sul on raske mõningatest asjadest raske lahti lasta, siis sorteeri need, millest on raske lahti lasta, läbi ning vii silma alt ära ja katsu sellega tegeleda hiljem. Pea meeles, et minevikust kinni hoidmine ei lase sul elada olevikus.

Tuuluta tube

Ava oma kodu kõik aknad ning tuuluta kõiki ruume, nii lased värskel õhul ruumidesse siseneda ja vana ning seisma jäänud õhk pääseb liikuma.

Mööbelda

Sel ajal on hea ette võtta elamises mööbli ringi tõstmine, erilist tähelepanu tuleks pöörata toanurkadele, kuhu energia seisma kipub jääma. Selleks, et nurkadest surnud- või seisma jäänud energia liikuma pääseks, aseta sinna erinevaid kristalle või poolvääriskive. Kristallid peegeldavad endalt valgust ning energia ei jää seisma. Kui sul on aga kodus kass või mõni muu väiksem koduloom (tuhkur, rott jne), kes armastab mööda nurki ringi luusida, siis ei ole seda muret, et nurkadesse koguneks seisev või surnud energia. Nemad liigutavad sinu kodu energiat ringi iga kord, kui nurkades ringi liiguvad.

Pese seinu ja põrandaid

Foto: Cleaning Service Chino Hills
Foto: Cleaning Service Chino Hills

Sel ajal on ideaalne võtta kätte ning pesta oma kodu seinad puhtaks veega, millesse on lisatud meresoola – 1sl meresoola ämbri vee kohta. Põrandaid pese aga veega, millesse on lisatud mõned tilgad eeterlikku õli (näiteks piparmünt – aitab ka sipelgate ning teiste kutsumata putukate vastu, salvei, kadakas ning sandlipuu – puhastavad kodu energiat).

Õhu värskendamine

Lihtsa ning tõhusa õhuvärskendaja, mis ei ole sinu perele mürgine, saad teha veest, alkoholist ning eeterlikest õlidest. Täida liirtine spreipudel veega, lisa 1sl alkoholi ning mõned tilgad eeterlikku õli (lavendel – rahustava toimega, sidrun – värskendav ning ergutav). Alkohol aitab eeterlikul õlil veega seguneda. Piserda seda segu õhku või siis pane põlema aroomilamp, millesse lisad mõned tilgad eda poolt valitud eeterlikke õlisid.

Meresoolaga kodu puhtaks

Väga paljud energeetikud kasutavad just seda meetodit oma kodu puhastamiseks. Selleks ei ole vaja teha muud muud, kui hakka oma kodu välisukse juurest liikuma kellaosuti suunas ringiratast tubade poole, puistates seinte äärtesse ning nurkadesse veidi meresoola. Käi nii terve oma elamine läbi kuni jõuad ringiga tagasi välisukse juurde. Palu soola puistamise ajal soolal oma kodu seisvast, negatiivsest, mustast ning haigusttekitavatest energiatest puhastada. Lase soolal sel viisil seista terve päev või isegi 24 h, näiteks oled päev otsa tööl, vii soola puistamine läbi hommikul. Koju tagasi tulles, pühi sool kokku ning korda afirmatsiooni: “Ma pühin oma kodust välja kogu mustuse ning segaduse.” Viska kokku pühitud sool WC potist alla ning tõmba vesi peale.  Selline teguviis viib sinu kodu negatiivse ning surnud energia välja ning ei lase sel naasta.

Haige tuba

Foto: Allegro
Foto: Allegro

Kui pead põetama oma kodus haiget inimest, siis aseta tema tuppa väike alustass või kauss meresoolaga ning pane sellesse põlema küünal. Meresool tõmbab haige energia endasse ning põlev küünal ei lase sel levida teistesse ruumidesse. Vanasti suitsutati haige inimese ruumi salvei-, kadakasuitsuga, sest neil on energiaid puhastav toime.

Põleta küünlaid, viirukeid

Põleta kodus küünlaid, elus leek ei lase tekkida surnud ning negatiivsel energial. Ka viirukite põletamine liigutab energiaid ning ei lase haigel ega negatiivsel energial koguneda. Kui sulle ei meeldi viirukite lõhn, siis kasuta nende asemel aroomilampe. Meeldivad aroomid sinu elamises ei lase samuti negatiivsel energial siseneda ega sinna pesitsema jääda.

Mantrad

Mantrate mängimine kodus on suurepärane viis liigutada energiaid, sest negatiivsed energiad ei talu mantra helisid. Ideaalselt sobivad selleks ka tiibeti kellad. Kui sa ei ole eriline mantrate või tiibeti kellade sõber, siis aitab ka see, kui plaksutad kodus aegajalt käsi. Ka selline teguviis aitab puhastada sind ümbritsevat keskkonda.

Päike tuppa

Ava kardinad ning lase päikesel tuppa tungida, sa ei ela koopas! Päike laeb sinu kodu positiivset energiat täis. Nurkadesse võid asetada rippu pisikesed peegelketid, mis päikesekiirtega  koos mängivad ning peegeldavad valgust igas suunas.

Meil kõigil on terve rida erinevaid harjumusi. Keegi meist pole ideaalne ning kindlasti on paljudel ka koristamata kappe ning nurki ning kõige parem aeg nendega tegelemiseks on just nüüd ja praegu, sest nagu vanasõnagi ütleb: “Tänasida toimetusi ära viska homse varna!”

Lisalugemiseks veel üks vanem postitus “Energeetiline puhastamine, mis ja kuidas?

Eelmine artikkelKuidas puhastada oma meeled mõtteviisist “Ma ei saa”
Järgmine artikkelPiparmündi eeterliku õli kasutusalasid
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi