Toon siinkohal välja avokaado 9 kasulikku omadust.

Beeta-sitosterool

Beeta-sitosterool pidurdab kolesterooli imendumist ja alandab kolesterooli taset organismis ning töötab loomulikul viisil keha heaks ja pannes tööle südame- ja veresoonkonna.

Kiudained

AvokaadoAvokaadodes on suures koguses kiudaineid. Üks avokaado annab meile kuni 34% päevasest vajalikust kiudainekogusest. Neis on lahustumatud ja lahustuvad kiudained. Lahustuvad kiudained on suurepärased ja väga kasulikud, need tegelikult “korjavad üles kehasse tekkinud liigse kolesterooli ja viivad selle välja ning lahustumatud kiudained takistavad kõhukinnisuse tekkimist.

Foolhape

Foolhape on väga oluline B6 vitamiini allikas. Seda on seostatud, just täiskasvanutel, vähi ja südamehaiguste ennetamisega. Foolhape on väga oluline ka rasedatele, et lapse aju saaks normaalselt välja areneda. Lisaks on foolhape väga tähtis seetõttu, et see leevendab rasedatel ka hommikust iiveldusi.

Glutatioon

Glutatioon (GSH) on inimorganismi tähtsaim madalamolekulaarne antioksüdant, mis koosneb kolmest aminohappest, milleks on tsüsteiin, glutaamhape ja glütsiin. Tegemist on võimsa antioksüdandiga, mida võib leida kõikidest meie rakkudest, mille ülesandeks on kaitsta rakke vabade radikaalide eest. Suurimates kogustes toodetakse ja ladustatakse glutatiooni maksas, kus see leiab kasutust kahjulike ühendite detoksifitseerimisel. Glutatioonitase kahaneb vanuse kasvades, kusjuures glutatioonipuudus jätab keha vabade radikaalide rünnaku ees oluliselt kaitsetumaks, kiirendades seega vananemisprotsesse. Glutatioon neutraliseerib kahjulikke vabu radikaale ja peroksiidimolekule ning taastab oksüdeerunud vitamiine C ja E, nii et organism saab neid taaskasutada.

Magneesium

Magneesium vähendab PMS´i (premenstruaalse sündroomi), migreeni ja ärevuse sümptomeid. Magneesium võib isegi tagasi keerata osteoporoosi, aidata südame-veresoonkonna haiguste vastu, reguleerib kõrget vererõhku ning võib aidata ka diabeedist paranemisel.

Oleiinhape

Oleiinhape on tuntuim monoküllastamata rasvhape ning seda on seotud kolesterooli taseme alandamisega. Monoküllastumata rasvad parandavad ka südame tervist. Seda tüüpi rasvad aitavad alandada veres triglütseriide, mis on hea uudis diabeetikutele. Oleiinhape ehk omega 9 moodustab oliivõli rasvhapetest 55-95%. Oleiinhape on hea nahale ning see hoiab arterid elastsetena ja aitab ennetada vähki. Seda on palju oliiviõlis ca´ 71%. Oleiinhapet leidub paljudes õlides ja ka loomses rasvas, nt seapekis ja veiserasvas ca´ 44%, kanarasvas ca´39%, ning piimarasvas ca´29%.

Kaalium

Ühes avokaados on 30% rohkem kaaliumi kui seda on ühes banaanis. Kaaliumit on vaja vee hulga reguleerimiseks kudedes ja vererõhu langetamiseks.

Toitainete ja ensüümide imendumine

Avokaados esinevad toitained ja ensüümid rahustavad mao limaskesta põletikulist seisukorda ja peensoolt. Lisaks parandab organismi võimet omandada paremini karotenoide ja teisi toitaineid.

Antioksüdandid ja vitamiinid

Avokaadod on rikkalikud antioksüdantide poolest, mis aitavad ennetada vabu radikaale. Lisaks sisaldavad avokaadod rikkalikult ka E-vitamiini, mis kaitseb nahka. Luteiini, mis hoiavad silmi oksüdatiivse stressi, makuladegeneratsiooni ning kae eest.

Üks hea Guacamole retsept ka siia lõppu, et millega ennast kostitada võiks. Valmistamiseks kulub ainult 10 minutit. Lisaks veel üks omapärane avokaado kasutusviis.

Eelmine artikkelVananemisvastased toiduained
Järgmine artikkelAlgas musta veemao aasta
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

3 KOMMENTAARI

  1. Mina jälle olen avokaado järele lausa hull – kohe niisama ja võimalikult palju. Siiski peab ka sellega piiri pidama, sest kilogrammide tõstmiseks on see hea vahend. Meeldib ikka väga.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi