Kindlasti oled tähele pannud seda pisiasja, et teatud kuufaaside ajal tunned end teisiti kui muidu. Mõnikord ei saa magada ja oled rohkem ärritunud, uimane, teinekord jälle on energiat rohkem ja oled rõõmsam kui tavaliselt. Nii kummaline, kui see ka ei tundu, on selle taga just erinevad kuufaasid.

Foto: Britannica Blog
Foto: Britannica Blog

Täna, 11. jaanuaril 2015 on käes kahaneva kuu viimane veerand ja seetõttu alustan ka postitust just kahanevast kuust.

Kahanev kuu Foto: Earth Sky
Kahanev kuu
Foto: Earth Sky

Kahanev kuu

Kahaneva kuu ajal on suurepärane aeg alustada oma elus kõikvõimalike muudatuste tegemist.  Seda kuufaasi iseloomustavad märksõnad on: uuendused, arengud, muutused. Kui tahad oma elustiili muuta, siis see on parim aeg nüüd oma toitumise muutmiseks või ka pahedest loobumiseks, sest elustiili on kahaneva kuu ajal lihtsam muuta kui muul ajal. Pikaajalise ning eduka tulemuse saavutamiseks tuleb kasuks oma asjaajamiste juures loovuse kasutamine. Kõik suudavad praegu paremini mõista oma isiklikke vajadusi ja soove ning on seepärast valmis ka oluliste asjade nimel pingutama. Selle kuufaasi ajal otsivad inimesed teistelt rohkem abi ja otsivad erinevaid võimalusi oma teadmiste suurendamiseks. Ollakse julgemalt valmis teiste inimeste poole pöörduma, jagatakse oma muresid ning räägitakse tihtilugu ka sellistel teemadel, millest tavaliselt eriti rääkida ei soovita/julgeta. Tuntakse tavaliselt rohkem huvi nn “varjatud teaduste” vastu. Inimesed on julgemad just kahaneva kuu ajal oma oskusi ja teadmisi ka teistega jagama.

Poolkuu Foto: Fun Mozar
Poolkuu
Foto: Fun Mozar

Poolkuu (viimane veerand)

Poolkuu viimast veerandit loetakse saagikoristuse ajaks. Sellel ajal tuleb viia lõpule kõik pooleliolevad kohustused ning seejärel koristada saak. Mingil määral võib see kuufaas kujuneda keeruliseks ja pingeliseks neile inimestele kellel on käsil palju pooleliolevaid kohustusi, mis kõik kiiresti lõpetamist vajavad. Meeles tuleb pidada ka seda, et  just see kuufaas pole hea aeg alustamaks uute plaanidega, kuna soovitud tulemuste saavutamine võib kujuneda keerulisemaks. Samas on see hea aeg mõtisklemiseks selle üle, kuidas oma edaspidiseid tegemisi efektiivsemaks muuta. Vastutustunne on praegu eriti oluline. Tuleb vältida olukordi, kus muututakse oma plaanide teostamisel tormakaks, sest praegu tehtud eksimused tuleb hiljem eduka lahendi saamiseks nagunii ümber teha. Sellel ajal on parem on oma plaane iseseisvalt teostada, sest koostöö teiste inimestega võib hakata niigi vähest aega raiskama.

Vanakuu Foto: Telescope
Vanakuu
Foto: Telescope

Vanakuu

Vanakuu on parim aeg puhkamiseks ja kokkuvõtete tegemiseks. Vanakuu ajal on parim aeg oma otsakorrale kulunud energiavarusid täiendada. Seevastu ei ole sellele ajal hea asuda teostama uusi plaane, kui sa muidu ei saa, siis pigem mõtle uute plaanide peale, aga ka sellest on soovitav hoiduda. Vanakuu on aeg, mil tuleks hoopis meeldivalt aega veeta, puhata ja veeta aega pere ning sõpradega ning unistada. Kõik see võimaldab sul oma  mõttemaailma ning organismi paremini taas tasakaalu saada, et varsti jälle uus algus sihikule võtta. Suurepärane aeg on tegelemiseks spordiga või looduses viibimiseks, kuna ka sinu keha vajab sellel ajal aktiivsust.

Kuu loomine Foto: The Lord of Cantecroy
Kuu loomine
Foto: The Lord of Cantecroy

Kuu loomine

Kuu loomine on suurepärane aeg uue alguseks. Sellel ajal on hea alustada uute plaanide, tegevuste, ettevõtmistega. Kuu loomise ajal on avanemas mitmed uued võimalused, millest tasub kindlasti kinni haarata. Näiteks tasub sellel ajal endale küllust luua, selleks tuleb avada oma meeled küllusele. Kuna see periood ei kesta pikalt, siis tuleb seda aega juba varakult planeerima hakata, et kuu loomise aega enda huvides maksimaalselt ära kasutada. Oluline on see, et sa ei jääks kuu loomise ajal mitte niisama istuma. Tuleb tegeleda kõige sellega, mis on oluline. Inimesed on sellel perioodil väga entusiastlikult meelestatud. Sellel perioodil on ka suhtlemine edukaks, mistõttu tasub võimaluse korral rohkem rõhku panna ka meeskonnatööle. See annab omakorda veelgi enam võimalusi plaanide teostamiseks. Kuu loomise ajal tuleb usaldada oma sisetunnet, sest see võimaldab kõige paremini tegeleda asjadega, mis hakkavad sinu tulevikku positiivselt mõjutama. Mõttekas pole kuu loomise ajal pöörata tähelepanu tühistele asjadele, kuna selline teguviis viib lihtsalt headest võimalustest ilmajäämiseni ja energiavarude mõttetu raiskamiseni.

Noorkuu Foto: Morgans Lists
Noorkuu
Foto: Morgans Lists

Noorkuu

Noorkuu  ajal tuleb lihtsalt leppida faktiga, et kõik aeglustub, ka inimeste ettevõtmised kipuvad aeglustuma. Sellel ajal kipub entusiasm kadunud ning siis sobib tegeleda ainult hädavajalike küsimustega. Seepärast tasub sellel perioodil hoiduda suuremate plaanide elluviimisest, sest need ei kujune nagunii eriti edukateks. Samas on see periood eriti hea aeg just uue informatsiooni hankimiseks, kogumiseks ja kokkuvõtete tegemiseks. Selles osas võivad avaneda ka mõned ainulaadsed võimalused, millest kindlasti tasub kohe kinni haarata. Kuigi paljudele võib tunduda, et kõik seisab, siis tegelikult asjad nii hullud ikkagi ei ole. Kuigi erilisi konkreetseid tulemusi sellel perioodil ei ole võimalik saavutada, siis sinu mõttemaailm töötab hästi ja leiab lahendusi väga paljudele erinevatele probleemidele ja takistustele. Seepärast tuleb seda kuufaasi perioodi just ära kasutada faktide ja informatsiooni kogumiseks, lahenduste otsimiseks ja tulevikuplaanide tegemiseks.

Poolkuu esimene veerand Foto: Telescope
Poolkuu esimene veerand
Foto: Telescope

Poolkuu (esimene veerand)

Poolkuu esimest veerandit loetakse arengu perioodiks. See on aeg, mil tuleb täielikult keskenduda oma varem alustatud plaanide elluviimistele. Inimestel on sellel perioodil olulisel kohal ka isiklik turvalisus, mistõttu püütakse seda sellel ajal ka suurendada. Kuna poolkuu esimese veerandi ajal kiputakse teiste inimeste nõuandeid, soovitusi tavapärasest rohkem vajama, et leida erinevaid lahendusi, kuidas ühte või teist plaani oleks kõige parem ellu viia, siis on ka suhtlemisel sellel ajal oluline koht. Kuna poolkuu esimese veerandi ajal töötab ka inimeste intuitsioon tavapärasest paremini, siis on tark seda kasutada oluliste otsuste langetamisel ja valikute tegemisel. Sellel ajal võivad kergelt tekkida väiksed takistused sinu ootuste ja plaanide teostamisel. Selle vältimiseks pead oma ootused kriitilisema pilguga üle vaatama, sest äkki on sihiks seatud asjad, mis pole hetkel jõukohased.

Kasvav kuu Foto: Moon Shot
Kasvav kuu
Foto: Moon Shot

Kasvav kuu

Kasvav kuu võib endaga kaasa tuua erinevaid segadusttekitavaid tundeid ja stressi. Inimestel on sellel perioodil väga raske tegutseda vastavalt maailma ootustele ja see tekitabki palju pingeid. Kui vähegi võimalik, siis sellel ajal tuleb kasuks rakendada oma analüüsimisvõimet. Et oma asjad jälle  korralikult toimima saada, tuleb sellel perioodil väga kriitiliselt üle vaadata kõik viimasel ajal langetatud otsused. Neist plaanidest, mis enam ei toimi nii nagu nad kavandatud olid, tuleb kindlasti sellel ajal loobuda. Kasvav kuu on suurepärane aeg erinevate asjade korraldamiseks. Ka inimesed kohanevad kasvava kuu perioodil paremini kui tavaliselt, seega kohanemisvõimel on sellel ajal oluline roll. Mida paremini muutuste tegemine ja kohanemine õnnestuvad, seda paremaks sulle see periood ka kujuneb.

Täiskuu Foto: Three Doors Up
Täiskuu
Foto: Three Doors Up

Täiskuu

Täiskuu ajal on  hea mõtiskleda ning endasse süüvida. See on suurepärane aeg selleks, et oma mõtete kallal sügavuti töötada ja otsida erinevaid lahendusi. Kui oled saanud head nõu, siis nüüd on aeg, kus neid kindlasti kuulata võiks, sest need saadud nõuanded aitavad sul leida oma teel olevatele takistustele lihtsamaid lahendusi. Et teha oma edaspidiseks eluks õigeid valikuid ja otsuseid, on vaja kõik eesseisvad asjad ka objektiivselt üle vaadata, siis töötavad need sinu jaoks kõige efektiivsemalt. Kindlasti oled märganud, et täiskuu ajal on pingeid rohkem ning ka inimesed on emotsionaalsemad, seega vali sellel perioodil hoolega oma sõnu, mida teistele öelda kavatsed, sest sinu väljaütlemised võivaid pinged lõkkele lüüa. Katsu ise oma emotsioonidest üle olla ning keskendu iseenda tegemistele. Kui aga täiskuu aeg toob sulle kaasa pettumusi või tagasilööke, siis järgmise kuu loomise ajal tuleb alustada oma plaanidega otsast peale ning kasuta selle juures teisi meetodeid, mitte samu, millega ummikusse jooksid.

Millal erinevad kuufaasid parasjagu aset leiavad, selleks panime lehele ka kuukalendri, mida on hea ning lihtne ka reaalajas jälgida.

Edu soovides ning nüüd tead, miks mingi kuufaasi ajal asjad just sedaviisi  kipuvad olema nagu nad on.

CURRENT MOON

Eelmine artikkelMida lubavad jumalannad aastaks 2015?
Järgmine artikkelVanakooli maarohi toob tervise tagasi
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi