Kristalliteraapia

0
18493

Nüüd, kui sai läbi meie tšakrate sari, siis võtan ette just need kivid ja kristallid, mis erinevaid tšakraid tervendavad ja neile toeks on. Aga seda mitte ainult seetõttu, vaid ka selleks, et näidata, et erinevatel kristallidel ja kividel on meile väga kasulikud ja tervendavad mõjud. Teadaolevalt on erinevaid kristalle, vääris- ning poolvääriskive terve hulk, aga ma ei jõua ja ei pea vajalikuks neid kõiki siin kajastada. Seega tegin väikese selektsiooni erinevatest kividest, mille kohta otsustasin väheke pikemalt kirjutada.

Täna saab alguse meie uus sari – Kristalliteraapia, loodan et sari sulle huvi pakub ja leiad kristalldiest endale ustavad abilised.

Tšakrakivid, mis meil sarjas kajastatud said:

vastavalt juurtšakrale

Rubiin Foto: Emerald Bazaar
Rubiin
Foto: Emerald Bazaar

sakraaltšakrale

Tuliopaal Foto: Imgsou
Tuliopaal
Foto: Imgsou
 • karneool
 • tuliopaal
 • kuldtopaas
 • korall

päikesepõimikule

Foto: Serval Jewelry
Foto: Serval Jewelry
 • merevaik
 • tsitriin
 • tiigrisilm
 • kuukivi

südametšakrale

Smaragd Foto: scenic Reflections
Smaragd
Foto: scenic Reflections
 • nefriit
 • smaragd
 • oliviin

kurgutšakrale

Lapis Lazuli ehk lasuriit Foto: Gemsquares
Lapis Lazuli ehk lasuriit
Foto: Gemsquares
 • türkiis
 • lapis-lazuli (lasuriit)
 • sinine topaas

kolmandale silmale

Sinine safiir Foto: Hilligers Jewellery
Sinine safiir
Foto: Hilligers Jewellery
 • opaal
 • sinine safiir
 • turmaliin

kroontšakrale

Fluoriit Foto: Rikoo
Fluoriit
Foto: Rikoo

Peale selle, et neil kividel on tšakraid tervendav ja avardav toime, on neil veel terve rida muid väga häid omadusi, mille peale paljud ei tulegi. Lisaks seda, et erinevaid kive omavahel kombineerides, saad enesele teha veel väga võimsa kaitseamuleti, pendli, kee, võrud jms.

Lisaks veel paar kristalli, mis artiklist “Energeetiline puhastamine – mis ja  kuidas?” läbi käis.

Mäekristall Foto: Gemstone Buzz
Mäekristall
Foto: Gemstone Buzz
 • seleniit
 • mäekristall
 • topaas

Esmalt veidi lähemalt kristalliteraapiast, mis see on ning miks ja kuidas kasutatakse.

Kristalliteraapia

Kollane topaas Foto: Gemstone Buzz
Kollane topaas
Foto: Gemstone Buzz

Kristalle on ravimiseks kasutatud juba iidsetest aegadest peale. Kristalliteraapia on rahulikku energiataset tõstva holistilise teraapia vorm, mille puhul ühe konkreetse sümptomi ravimise asemel käsitletakse inimest kui ühtset tervikut, taastades selle abil keha loomulik tasakaal nii vaimu, keha kui ka hinge tasandil.

Kristalliteraapia eesmärgiks on aidata kehal ennast ise tervendada. Mis tähendab seda, et keha tervenemise suund on seest väljapoole, mille puhul sinu enda osalemine koos teadliku mõtete suunamisega on tervenemisprotsessis hädavajalik.  Kui sa ei soovi terveneda, siis ei saa mitte mingi väega sind ka terveks teha, sest midagi ei saa toimuda sinu enda tahte vastaselt. Kristallid aitavad haigusega võideldes sinul endal leida sisemine jõud, tahe ja energia, et enesega tegeleda. Kristalliteraapia nagu kõik teised energiaravid muudavad sinu psühholoogilist dharmat ning hakkavad muutma sinu elusündmusi positiivses suunas.  Sa hakkad nn magnetismimeetodil positiivsust enda juurde tõmbama.

Kristallidega ravimine saab võimalikuks üldse tänu kristallide ainulaadsele võimele suhelda energeetiliselt inimkehaga, mis omakorda toimib tänu meie sarnasele molekulaarsele ehitusele. Nagu me kõik teame, siis inimkeha koosneb suures osas veest, mis ei ole midagi muud kui kristall, ainult vedelal kujul. Täpselt samasugused kristallid on veel veri ning paljud teised meie kehas olevad süsteemid, nagu rakusool, lümfid, käbinääre jpt.  Samasuguse suhtlusjälje jätavad endast kaks kivi, mis on vette visatud, kus veepinnale tekib kaks ringikujulist lainetust, mis lõpuks teineteisega segunedes ühte sulavad.  Selle võrdluse juures on kristallid üheks ning sinu keha teiseks kiviks. Ühendatuna sulanduvad mõlema võnkumised kokku, mis tõstavad energeetilisi vibratsioone. Kristallide poolt kantav vibratsioon aktiveerib kindlad energiakeskused sinu elektromagnetilises väljas ning sellel on positiivne mõju kogu sinu kehasüsteemile. Täpselt nii lihtsalt toimibki kristalliteraapia.

Millal kasutada kristalliteraapiat?

Tšakrad Foto: Healthy Aeon
Tšakrad
Foto:
Healthy Aeon

Kuna kristalliteraapia on äärmiselt lõõgastav, on see ka suurepärane stressi maandaja. Peale stressi on sellest abi paljude erinevate hädade korral, võtame või emotsionaalsed probleemid, selja- ja lihasvalud, külmetus,  kroonilised haigused, sõltuvusprobleemid, migreen jne.  Kombineerides kristalliteraapiat lõhna- ja muusikateraapia või mõne muu tervendava tehnikaga omab ta veelgi intensiivsemat mõju.

Kristalliteraapia seansi pikkus on tavaliselt 20-90 minutit, mille ajal asetatakse kristallid keha erinevatele piirkondadele, tihti tšakratele või ka ümber keha, olenevalt sellest, millist eesmärki teraapia kannab. Peamiseks eesmärgiks on taastada keha loomulik energeetiline tasakaal, joondada tšakrad ning tõsta vibratsioone, et keha suudaks ise ennast tervendada.

Peale poolvääriskivide ja kristallidele kasutatakse kristalliteraapias ka kristallvardaid (kepikesi), mida võib asetada inimese keha lähedusse või blokeerunud tšakrate piirkondadesse.  Ka kasutatakse kristallkuule kristallimassaaži korral ning auraenergia parandamiseks.

Enamjaolt tehakse kristalliteraapiat lamavale inimesele ja läbi riiete. Seansi ajal võid tunda kristallidest õhkavat soojust, jahedust, pulseeruvat vms aistingut, kuid see pole reegel, mõni inimene ei tunne midagi (mina ise tunnen meeldivat värinat, mis paneb terve keha või teatud piirkonna õrnalt vabisema). Mõnikord võid ka uinuda ning väga lühikese aja jooksul näha unes oma eelmisi elusid; näha lahendusei sind vaevavatele probleemile; näha inimest, kes võib olla sinu küsimuse/probleemi lahendamisel võtmeisikuks.

Kristalliteraapia aitab vaadata endasse, sealjuures juhatades sind hellalt oma probleemiga tegelema. Näiteks, kui oled hädas armastusest tingitud südamevaluga, siis roosa kvarts asetatuna südame piirkonda aitab sellest kauaaegsest südamevalust lahti lasta. Ei ole üldse haruldane, et kauaks südamesse nutetud kurbus võib selle kivi mõju ajal rohke pisaratevooluga väljuda ja kinkida kauaoodatud kergenduse.

Pärast kristalliteraapiat tunned end lõõgastatuna ja energiat täis, lisaks jookseb mõte intensiivsemalt. See on üks põhjustest, miks kristalliteraapiat ei ole soovitav teha vahetult enne magamaminekut, sest aju ei pruugi end tänu aktiivsele mõttetööle välja lülitada ning kehas pulbitseb energia, mis soovib rakendamist saada. Pigem on hea teha kristalliteraapiat hommikuti või lõunasel ajal. Mina ise olen üks neist, kes pärast teraapiat pulbitseb energiast ja mõttetegevus on äärmiselt aktiivne ja und pole. Nüüd kui olen selle õhtuse teraapia läbi teinud, siis rohkem seda ei tee, hommikune sobib palju paremini. Samas sina ei pruugi olla üks neist, kellele kristalliteraapia ergastavalt mõjub, võibolla mõjub sulle just rahustavalt ning lõõgastavalt. Ega enne ei tea, kui ei proovi.

Kristalliteraapia Foto: Mairti Yoga
Kristalliteraapia
Foto: Mairti Yoga

Mõnele mõjub kristalliteraapia kergust või muretust tekitavalt, mille puhul kõik probleemid näivad lahendatavana. Kergemate tervisehädade korral, näiteks peavalu, võib saada abi ühe teraapiaseansiga, krooniliste haiguste puhul leeveneb olukord haiguse ägenemise faasis 3-5 teraapia järel. Kõik on individuaalne.

Palun mitte unustada, et kristalliteraapia puhul on tegemist eelkõige vibratsiooniteraapiaga, mille puhul vahetult pärast seanssi vajab keha taastumisaega. See on aeg, mis kulub kristallide poolt biovälja toodud terve informatsiooni omaks võtmiseks. Seega, palun varu kannatust ja anna endale aega ja mitte unustada, et tegemist ei ole mustkunsti ega võlutrikiga, vaid väga loomuliku tervenemisega, mis saab sündida vaid suunaga sinu sügavast sisemusest väljapoole. See kõik võtab aega, peale esimest seanssi ei pruugi sa veel midagi tunda, aga peale kolmandat juba võiksid muutuseid tajuda küll.

Pärast teraapiat on soovitatav juua palju puhast, eelistatavalt aluselist vett, hoiduda 24 tundi kofeiini sisaldavatest jookidest ja loomulikult alkoholist, kuna need joogid tõstavad organismis märgatavalt suhkru taset, ärritades sellega keha tasakaalustusprotsessi. Ära unusta seda põhimõtet, et kõik algab mõttest, mistõttu mõtete kvaliteet tervenemise juures on ÄÄRMISELT tähtis.

Kui sa ei ole kristallidega “kodus”, siis ise kodusel viisil ei maksaks sellega tegeleda. Mina ise teen küll kristalliteraapiat kodus ise, aga kui soovid ka kristalliteraapia headest omadustest osa saada, siis on neid võimalik ka meie kaudu teha. Kui huvi, siis võta ühendust ja anname sinu soovi Annikale, meie kristalliterapeudile edasi.

Kõiki kristalle saad soetada Väike Ingel pesadest nii Tartust, Rakverest kui  ka Tallinnast.

Ole terve ja saa sõbraks kristallidega!

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelEnergeetiline puhastamine – mis ja kuidas?
Järgmine artikkelMiks peaksid alustama oma hommikuid chia-pudinguga
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi