Kristalliteraapia – hematiit

0
27589

Täna jõuame kristalliteraapia teise kivini, milleks on salapärane must vaimukivi – hematiit. Hematiit on üks mu teine lemmikkivi, mis on mul teismeeast alati vahelduva eduga kaasas olnud. Üks kee ja käevõru on vahepeal ära lagunenud, aga kodus, mis tähendab seda, et kivid peavad minuga edasi olema. Lihtsalt vana kooslus ammendas ja nüüd tuleb neile uus kooslus luua.

Hematiit Foto: Ankh Guard Minerals
Hematiit
Foto: Ankh Guard Minerals

Hematiit

Hematiiti on nii metalselt musta kui ka punast, tegemist on raske ja üldiselt levinud kiviga. Peamiselt kasutatakse seda maandamiseks ning kaitseks, kuna kivil on võime tasakaalustada keha, vaimu ning hinge. Kivi kasutatakse peamiselt astraaleiside korral, sest sellel on võime kaitsta hinge ning hiljem juhib hinge tagasi keha juurde. Hematiit on  yang elemendiga kivi, mis tasakaalustab meridiaane, korvates sellega yin elemendi puudujäägid.

Kivi lahustab negatiivsuse ja ennetab negatiivse energia sisenemist kandja aurasse, taastades sellega keha rahu ja harmoonia tasakaalu.

Hematiit Foto: Magnet Giant
Hematiit
Foto: Magnet Giant

See mustjashall metalne kivi on ühenduses maa ja tule elementidega. Seda nimetatakse veel “mõistuse kiviks” ning aitab parandada mälu, keskendumisvõimet ja tähelepanu. Stimuleerib kandjas rahulikkust, sisemist õnne ning meelitab ligi armastust. Hematiit on rahustav kivi, mis aitab stabiliseerida ning tasakaalustada närvisüsteemi ja taastab tasakaalu vaimu, keha ja hinge vahel. See aitab saavutada meditatiivset seisundit ja laseb kandjal tunda end rohkem maandatuna  – aitab peletada pearinglust. Mõned inimesed ütlevad, et hematiit on peegeldav kivi ja kaitseb oma kandjat negatiivse energia eest, peegeldades seda tagasi selle algallikasse. Teised seevastu usuvad, et hematiit neelab nii positiivset kui ka negatiivset energiat, kuigi seda kivi kasutatakse enim negatiivse energia neelamiseks. Lisaks suurendab tehnilist taipu, aitab tasakaalustada yin-yang energiaid, aitab energiatel koonduda ning hoida keha, vaimu ja hinge emotsioonid tasakaalus. Aitab leevendada stressi ja tasakaalustada meeleolu, suurendab usaldust, tõstab enesehinnangut ja tahtejõudu, ravib ülemäärast järeleandlikkust. Aitab kandjal leppida tehtud vigadega ning võtta neid pigem kogemuste õppetunni kui elu katastroofidena. Stimuleerib keskendumisvõimet, parandab mälu ja originaalset mõtlemist.

Tegemist on tugeva kiviga, mis toetab pelglikke naisi, tõstes nende enesehinnangut ja vastupidavust, parandab tahtejõudu ja usaldusväärsust ning annab enesekindlust. On suurepärane kivi sõltuvustest ning sundustest ülesaamisteks. Hematiit pöörab tähelepanu täitumata unistustele, mis on olnud kandja elu mõtteks. Lisaks ravib ülesöömist, suitsetamist ja igat vormi lodevust. Aitab võtta kandjal tehtud vigu võtta elu õppetundide ja kogemuste, mitte läbikukkumistena.

Vaimselt

Hematiit suurendab keskendumisvõimet ja tähelepanelikkust. Parandab mälu ja originaalset mõtlemisvõimet, toob vaimu tähelepanu tagasi põhilistele ellujäämisvajadustele ja aitab lahendada kõikvõimalikke probleeme. Seda kivi loetakse äärmiselt kasulikuks matemaatika ja tehniliste ainete õpingutel. Lisaks suurendab isiklikku külgetõmmet; aitab olulist ebaolulisest eristada, muutes inimese tahtejõulisemaks, vapramaks ja teo­võimeli­semaks. Julgustab uuesti alustama, arendab spontaansust, otsustusvõimet ja elujulgust.

Hematiit on maagide kivi, mis sümboliseerib vaimu ja mateeria liitumist ning kaitseb astraalsete rünnakute eest.

Füüsiliselt

on hematiit metalselt must läbipaistmatu rauaoksiid, mida võib sagedasti segi ajada magnetiseeritud raudoskiidi magnetiidiga. Hematiiti nimetatakse ka verekiviks, kuna tema lihvimisel värvub lihvimisvesi punaseks. Lisaks on hematiit võimsalt seotud verega. See parandab, tugevdab ja reguleerib verevarustust. Lisaks on kivil võime tõmmata kehast välja üleliigset kuumust. Hematiidi tüvi “hema” tähendab verd. Kui kivi on jahvatatud või lõigatud, siis sellest mustjashallikast metalsest kivist saab punakas pulber.

Raviks

Hematiit raudroos Foto: Didier Descouens
Hematiit raudroos
Foto: Didier Descouens

Hematiit aktiviseerib vere- ja rakuloomet, mis ergutab vereringet ja südant, toetab neere vere puhastamise ajal ja uuendab kudesid. Kosutab kopse, maksa, põrna ja neere. Hematiit ergutab raua imendumist  ja punaliblede moodustamist. Ravib jalakrampe, ärevushoogusid ja unetust, tema eliksiir aitab alandada palavikku. Lisaks öeldakse, et hematiit on rahustava toimega, vähendab stressi ja alandab vererõhku, ning aitab ravida teatud verehaiguseid nagu Reynaud sündroom ja aneemia. Hematiit parandab raua imendumist peensooles, mis vastutasuks parandab keha hapnikuvarustust.

Kiirendab haigusaegset või haigusjärgset taastumist. Leevendab vereringehäi­retest tingitud haigusi  nagu veenilaiendid, -ummistused, embooliavaevused ja verevalumid. Vaigistab verejookse, soodustab haavade sulgumist ja kinni­kasvamist. Toob hea une ja tänu sellele aitab hästi välja puhata. Kuna hematiit soodustab uinumist, võiksid unetud teda soovitavalt koos roosakvartsi või ametüstiga padja all hoida.

Hematiiti ei tohi kasutada pikalt põletikuliste protsesside korral, selleks on teised kivid. Seega, põletikuliste protsesside ajal tuleb hematiidist ehetest loobuda.

Kandmine

Seda võib kanda otse nahal, aga osadel inimestel võib hematiit tekitada nahaärritust ja põletikku, seega enne kasutamist võiksid proovida, kuidas sina suhtud hematiiti. Kuna kivi nimi on tulnud kreeka keelsest sõnast “αίμα” – aima, mis tähendab “veri”, sest hematiit võib olla lihvimata kujul punakas, ning pulveriseeritud vormina ongi punakas.

Tantrismis kasutatakse hematiiti energia kogumiseks. Lihvitud hematiit särab nagu peegel ja peegeldab tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia, nii et see ei jõua inimese aurasse. Teda võibki kanda kaitse otstarbel. Vääriskiviteraapias kasutata­kse teda aura ümber püsiva energeetilise kaitse loomiseks. Metallidest sobib hästi kokku hõbedaga, seega hematiidist hõbeehted on suurepärane valik kandmiseks isegi neile, kelle nahk ei talu otsest kokkupuudet kiviga, siis hõbe kaitseb nahka, aga samas saab kandja ikkagi hematiidi väe enda kasutusse.

Sodiaak

Hematiit käevõru Kongost pärit krüsokollapärlitega Foto: By Jodi
Hematiit käevõru Kongost pärit krüsokollapärlitega
Foto: By Jodi

Need inimesed, kes on sündinud märtsis ja detsembris ning on Jäära, Vähi, Veevalaja ja Skorpioni tähemärgis sündinud, neile on hematiit sünnikiviks. Kusjuures ainult skorpioni tähemärgis sündinu võib seda kivi kasutada maagias.

Suhted

Hematiiti kasutati vanasti suhete parandamiseks. Kui sa soovid, et sinu isiklikud suhted oleksid paremad, kanna endaga alati kaasas hematiiti, olgu siis ehtena või lihtsalt kivina.

Puhastamine

Hematiiti on väga lihtne puhastada ja seetõttu saab seda kasutada ikka ja jälle energiate neelamiseks. Suure rauasisalduse tõttu soovitatakse teda vee asemel pigem kuivas meresoolas maha laadida või panna kokku karneooliga, mis puhastab teisi kive.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi