Tervislik ning maitsev šokolaadivaht jõuludeks

0
5982

Tänasel teisel advendil, pakun ühe maitsva retsepti, mida saad soovi korral oma jõululaual pakkuda. Kuna jõulud on tänapäeval kujunenud selliseks tähtpäevaks, mil kiputakse toiduga patustama ning üle sööma, millele järgnevad kaalu- ja seedeprobleemid, siis siinkohal pakun välja ühe lihtsa, maitsva ja ka tervisliku teistmoodi šokolaadivahu. Tee proovi ja anna teada, mida asjast arvad ning kuidas sulle maitses.

Sinu imeline, õhuline ja ka äärmiselt toitev magustoit valmib mõne minutiga ja seda saad valmistada ka ootamatutele külalistele, lisaks sobib vahtu pakkuda igal üritusel ja olenemata päevast.

Teistmoodi šokolaadivaht

Antud kogusest jagub kahele inimesele. Kui tahad vahtu valmistada suuremale rahvahulgale, siis duubelda koguseid vastavalt sööjate arvule.

  • 1suurem hästi küps avokaado
  • 1suurem täpiline banaan
  • 1/4 tassi (60 ml) toorkakaod
  • 1/4 tassi (60 ml) kookospiima (toor kookospiim)
  • 1/4 tl vaniljet
  • veidi kaneeli (soovi korral)
  • veidi soola (soovi korral, toob maitsed paremini esile)
  • 1/2 sl purustatud kakaonibse, pähkleid või riivitud šokolaadi
  • soovi korral magusainet (mesi, stevia, agaavi-, vahtrasiirup)

Valmistamine

Vahu valmistamiseks ei ole sul vaja muud, kui pesta ja eemaldada avokaadost kivi ning asetada viljaliha kaussi, lisa kooritud küps banaan, kookospiim, toorkakao, vanilje, kaneel, sool ja magusaine (kui tahta magusamat vahtu, aga küps banaan teeb vahu piisavalt magusaks) avokaadole ning püreesta seni, kuni oled saanud ühtlase massi. Tõsta vaht kaussidesse ja kaunista purustatud kakaonibside, pähklite või riivitud šokolaadiga.

Kui leiad, et sul ei ole kodus kookospiima, siis võid selle ka retseptist välja jätta. Selle võrra tuleb vahtu veidi vähem ning jääb ka paksem. Kui aga tahad vahule anda veidi “särtsu” juurde, lisa mõned chillihelbed, võid vahu ka nendega kaunistada.

Kauneid ning kergeid pühi soovides!

Katsun lisada jõudumööda veel teisigi kergeid ja maitsvaid jõulutoitude retsepte, mida võiksid sellel korral oma jõululaual proovida. Ootan ka sinu kergeid, tervislikke ja imelisi retsepte, mida tahad/soovid teistega jagada. Saada oma retsept koos fotoga diana[ätt]hingepeegel.ee meilile ja me jagame seda ka teiste lugejatega.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelKas “vaimsusest” on kujunenud trend?
Järgmine artikkelMida peaks teadma kurkumi ja kurkumiini tarvitamisest
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi