25 kingiideed igapäevaseks kinkimiseks

1
4187

Paljud inimesed arvavad, et kingituste tegemine kuulub ainult pühade ning tähtpäevade juurde ja seda võetakse tihtilugu kui kohustust pühademeeleolu levitamiseks.

Kui pole mõni tähtpäev, siis paneb see võibolla inimesed teiste päevade väärtuse küsimärgi alla. Et mis siis neil päevadel viga on ja inimesi tuleb kohelda eriliselt ainult tähtpäevadel. Tegelikult peaks kõiki kohtlema eriliselt iga päev, nagu oleks tegemist tähtpäevaga ja siinkohal annan mõned näpunäited, mida sa saad ja võid teha ligimesele, et ta tunneks end eriliselt nagu pühadelgi.

Kui sa arvad, et ligimesele igapäevase kingi tegemine viib sind kiiresti pankrotti, siis arva uuesti, alati ei tähenda kingitus rahalist väljaminekut. Mõtle kastist välja! Tõde on see, et on olemas kingitused, mida sa saad teha ligimesele igapäevaselt ja seda sa ei pea isegi mitte pakkima. Lisaks muudavad need kingid nii sinu kui ka kingisaaja rikkamaks kui te enne olite…

25 aastaringset kingiideed igasse päeva

kink1. Ole siiralt tänulik:

tänulikkust võetakse viimasel ajal kuidagi iseenesestmõistetavalt ja paljud väljendavad oma tänulikkust lihtsalt peanoogutuse või mokaotsast “aitäh” väljapigistamisega. Ole siiralt tänulik, kui keegi tegi/andis sulle midagi heast tahtest. Reeglina on andmisrõõm suurem kui saamisrõõm. Jaga oma saamisrõõmu andjaga.

2. Kingi üks kallistus:

Foto: 7 Themes
Foto: 7 Themes

ma ei pea silmas seda, et lähed tööl või koolis kõiki vägivaldselt kallistama, sest arvad, et see oleks kingitus saajale. Kallista võiks ikka siis, kui selleks on õige aeg. Olgu siis inimene õnnetu või rõõmus. Jaga oma kallistust, et panna saaja tundma heameelt ning rõõmu, mitte kohmetust sinu kallistuse üle.

3. Kingi järjekorras enda taga olevale inimesele tasuta jook või lõuna:

kui oled kuskil kohvi või lõunajärjekorras ja näed, et sinu taga oleval inimesel on muremõtted või ta pole just eriti rõõmsas meeleolus, tee talle võimalusel üks jook või koguni lõuna välja. Usu, ta on meeldivalt üllatunud ja sulle väga tänulik.

4. Tee kompliment:

Foto: T-Online
Foto: T-Online

eestlane on üldse komplimentide jagamisega äärmiselt kitsi ja komplimentide vastuvõtmine võib olla veelgi kohmetum. Aga kui sa teed tuttavale või isegi täiesti võõrale inimesele siira komplimendi, siis usu mind, ta on sulle selle eest äärmiselt tänulik ja tema päev möödub positiivses võtmes ning aegajalt seda hetke meenutades.

5. Jaga kaastunnet:

kui sa näed või tead, et su tuttaval, sõbral või isegi täiesti võõral inimesel on vaimselt raske periood, siis jaga oma siirast kaastunnet ning tunne huvi, kas saad tema heaks midagi teha, et olukorda leevendada. Vahest piisab ka sellest, kui lihtsalt kuulad tema muret, sest jagatud mure on pool mure.

6. Pühenda oma aega:

Foto: Business2 Community
Foto: Business2 Community

aeg on iga inimese üks väärtuslikeim vara ja selle priiskamine on patt, aga aegajalt võiksid oma aega ka teistele pühendada, sest usu mind, nad on sulle selle eest väga tänulikud. Eriti siis, kui aeg saab veedetud positiivses võtmes ning tegusalt. Mine või sõbrale/tuttavale appi remonti tegema või aiamaad rohima. Lisaks koosveedetud ajale saad ka ise positiivse laengu füüsilisest tööst ja koosveedetud ajast.

7. Julgusta inimest tegema midagi, mida ta kardab:

sul on sõber, kes on tahtnud aastaid teha midagi, millest on ammu unistanud, aga ta kardab seda ellu viia, sest tal puudub enesekindlus selle teostamiseks. Ole talle toeks ning julgusta teda oma unistused teostama ja kui vaja, siis mine sellele retkele kaasa. Sa oled sel hetkel tema tugisammas ning ta on sulle selle eest väga tänulik, et tal oli, kellele sel hetkel toetuda ning ta ei pidanud seda üksi tegema.

8. Jaga oma toetust ja mõistmist:

Foto: Volition
Foto: Volition

ole toetav ning mõistev oma ligimese vastu. Katsu aru saada asjadest, mis ei pruugi sulle olla mõistetavad ning miks teine inimene teeb nii nagu ta midagi teeb.

9. Jaga armastust ja hoolivust:

ole ligimese vastu armastav ning hooliv, ka nende vastu, kelle kohta sa arvad, et nad ei vääri seda. Kõik inimesed väärivad armastust ja hoolivust, ka nn ühiskonna heidikud ja aru tuleb saada sellest, et nad ei pruugi sinna jõudmises olla ise süüdi, vaid võibolla mingil põhjusel jäädi töökohast ilma – koondati näiteks ning vanust juba nii palju, et uued ettevõtted ei taha enam teda palgata. Selle kõigega seoses on tekkinud võlad, sest pole millegi eest neid tasuda ja nii see allakäigutrepp alguse saigi. Tee midagi, et aidata teine inimene sellest trepist uuesti üles, vähemalt esimesele astmele.

10. Jaga kannatlikkust:

Foto: Crystal Andrus Morissette
Foto: Crystal Andrus Morissette

ole ligimesega kannatlik, sest alati ei pruugi sinu ja tema arusaamad erinevatest asjadest ühtida ning mõni inimene võib teatud asju teha aeglasemalt kui sina ja see ei tundu sulle loogiline. Varu kannatlikkust, sest kõik ei pruugi olla nii andekad kui sina ja temal võtab uute asjade omandamine rohkem aega kui sinul.

11. Anna endast parim:

Steve Prefontaine on öelnud, et kui sa teed midagi andmata endast parimat, siis oled sa oma rasisanud oma ande. Seega, pole vahet, mida sa teed, või milline on sinu elukutse, anna endast alati parim, sest nii innustad sa ka teisi andmast endast parimat ning mitte leppima vähemaga.

12. Jaga positiivset energiat:

Foto: The Wayshower
Foto: The Wayshower

oled inimene, kes on tulvil positiivsust, siis jaga oma positiivset energiat ka teistega. Kaasa enda positiivsetesse tegevusse ka teisi. Kui inimene on masenduses, siis ei kipu ta alati kohe kaasa tulema, aga kui sa oled suutnud ta endaga kaasata, siis hiljem on ta sulle selle eest tänulik, kuigi alguses oli ta su ideele väga vastu. Ära anna alla, aga ära ole pealetükkiv, katsu leida tasakaal.

13. Anna lootust:

kui inimesele tundub, et ta on lootusetus olukorras, siis kõige enam, mida ta vajab, on lootus, et asi läheb paremaks. Ära võta kunagi teise inimese lootust, jaga seda, sest asjata pole vanarahva seas käibel ütlus: “Lootus on viimane, mis sureb.” Kui sa võtad lootuse, siis ei jää järgi enam midagi, mille nimel pingutada. Lootus peab jääma ja lootust tuleb teistesse lootusetus olukorras süstida, et anda tagasi tahe midagi teha ning saavutada.

14. Anna võimalus (esimene või teine):

Foto:  Less Beaten Paths
Foto: Less Beaten Paths

ma tean, kui raske on anda kellelegi teist võimalust, kui ta on oma esimest sinuga kuritarvitanud. Aga oma elus lähtun ma siiski motost, et iga inimene väärib kahte võimalust. Kui ta aga oma teise võimaluse on ka kihva keeranud, siis kolmanda andmine peab olema ära teenitud.
Hoopis teine lugu on esimese võimaluse andmisega. Oled olnud olukorras, kus lähed peale kooli uut töökohta vaatama ning ükski ettevõte ei taha sulle võimalust anda enda teostamiseks/tõestamiseks, sest sul puuduvad eelnevad kogemused. Kust saavad sul olla eelnevad kogemused, kui keegi sulle võimalust ei anna. Seega, et saada kogemusi, on vaja kedagi, kes annaks sulle selle esimese võimaluse.

15. Andesta:

leia endas see jõud, et andestada sinu vastu tehtud halb. Ma tean, et teatud asju on raske andestada, aga andesta inimesele, kes sind väärkohtles. Sa ei pea andestama seda väärtegu, aga andesta inimesele, sest andestamisega lõikad sa läbi sinu ja selle inimese vahelise negatiivse energeetilise sideme, mis teid ühendab. Kui sa ei andesta sellele inimesele, siis see negatiivne energeetiline side jääb teie vahele püsima ning see võib sinu eluetapi jooksul päris mitmel korral esile kerkida ja sinu elu isegi ära rikkuda. Andestamisel on suur võim.

16. Naerata:

Foto: Lunah Zon
Foto: Lunah Zon

naeratamine ei võta kellelti tükki küljest ning naeratus paneb teisegi inimese end rõõmsamalt tundma. Vaata või tänaval inimesi, kes naeratavad, nad panevad ka sind mornil päeval end paremini tundma ning naeratama. Naeratamine on nakkav, sest see peegeldab edasi sinu positiivseid tundeid, energiat ning meelelaadi ka teistele.

17. Anna abikäsi:

ulata abivajajale abikäsi, sest see pisikene žest ei nõua sinult palju, aga annab teisele võibolla väga suure toe, et elus edasi minna. Ma ei pea silmas seda, et annad abivajajale “kala”, vaid anna talle “õng”, et ise elus hakkama saada. Kui sul on pakkuda tööd, siis anna see kellelegi, kes seda vajab, olgu tööots kasvõi ajutine. Parem ikka, kui üldse mitte midagi. Tihtilugu aitab sinu ajutine tööots teda juba edasi minna ning endaga paremini hakkama saada.

18. Paku lõdvestavat massaaži:

Foto: Zenses
Foto: Zenses

siin ei pea ma silmas seda, et hakkad tööl kolleegidele massaaži pakkuma, vaid pigem seda, et kallim või väga hea sõber, kes on peale väsitavat tööpäeva pinges või kannatab peavalu käes, talle teha üks lõdvestav massaaž.

19. Anna head nõu (loomulikult positiivset):

kui sinult palutakse nõu, siis paku võimalusel alati omapoolset positiivset lahendust, aga tee seda nii, et abivajajale ei tundu see pealetükkivana.

20. Jaga oma õnne:

Õnn
ega asjata öelda, et jagatud rõõm on topelt rõõm. Jaga oma õnne ka oma sõprade, sest sinu tõelised sõbrad on alati õnnelikud koos sinuga ning tahavad, et sul hästi läheks. Ka sina rõõmustad oma sõprade hea õnne üle ja tahad, et neil elus kõik hästi läheb. Pea meeles veel üht vanarahva ütlust: “Mida külvad, seda lõikad.”

21. Kingi lilleõis või hea sõna:

olen ise paaril korral sattunud olukorda, kus tänaval tuleb vastu täiesti võõras inimene ning ulatab lilleõie, midagi selgitamata (ma ei pea siin erinevaid naistele mõeldud tähtpäevi silmas, täiesti tavalisel päeval). See on meeletult ilus žest ja alati on teinud tuju terveks päevaks rõõmsamaks. Mäletan lapsena aegu, kui olin millegagi jälle hakkama saanud ja et ema käest pragamisest pääseda, korjasin talle aasalt või metsast kauni kimbu lilleõisi. Toimis alati … sest kes ikka sinuga pahandab, kui õietoojal on siirad kavatsused head meelt teha.

22. Jaga oma teadmisi:

Tähtis on sõnum, mitte sõnumitooja Foto: Cassandra Washington
Tähtis on sõnum, mitte sõnumitooja
Foto: Cassandra Washington

jaga teistega oma teadmisi, sest selles vallas, milles sinul võivad olla head teadmised, ei pruugi teised midagi teada. Meie praeguses maailmas kipuvad “vanad” teadmised kaduma ning need on eriti hinnatud, sest tihtilugu ei ole tänapäeva teadmistega mõnes teatud valdkonnas üldse midagi peale hakata. Kui sul on elus veel maavanaema (vana-vanaema, kel vanust üle 75 aasta), siis küsi temalt kõike seda, mis puudutab loodust ning tolleaegseid teadmisi, sest ühel hetkel ei ole teda enam siin, et sulle vastata, kui sa seda kõige enam vajad ja soovid. Usu, neil on, mida sulle pajatada ja õpetada, et oma elus paremini hakkama saada. Ühel hetkel oma elus saad aru, miks vanasti elasid ühe katuse all mitu erinevat põlvkonda, kuigi praegu tundub see sulle nii võimatuna.

23. Jaga positiivset afirmatsiooni:

kui sul on häid positiivseid afirmatsioone, mida võiksid teistega jagada, siis mõningi sinu positiivne afirmatsioon võib muuta mõne töö-, koolikaaslase päeva väga positiivseks, jättes tema töölauale väikese sõnumi tujutõstva afirmatsiooniga.

24. Jaga väärtuslikku õppetundi:

elu õppetund
jaga teistega igat oma väärtuslikku õppetundi, olgu selleks siis positiivne või negatiivne kogemus, sest ka teistel võib olla sinu õppetundidest midagi õppida. Alati ei pea kogemused olema positiivsed, ka negatiivsed kogemused on jagamist väärt, kui sellest on teistele kasu. Leian, et kui on võimalus õppida kellegi teise “ämbritest”, siis tuleb seda teha ja ei pea ise kõik teiste poolt läbikolistatud ämbreid läbi kolistama, et kätte saada oma õppetund. Mõnikord aga ei piisa teiste tehtud vigadest ning mõned “ämbrid” tuleb ikkagi ka endal läbi käia, aga ära häbene oma möödalaskmisi, kui neist on teistel midagi õppida!

25. Jaga oma südamesoojust:

jaga teistega oma südamesoojust, näita välja oma armastust looduse, Emakese Maa, ligimeste jne vastu. Tee midagi head, isetut ning vastutasu ootamata. Kõik hea, mida elus teed, tuleb kunagi sinu juurde 100 kordselt tagasi.

Pole vahet, kas tegemist on pühade, tähtpäeva või tavalise päevaga, tuleb meeles pidada seda, et kingitusi võib teha aastaringselt. Lisaks kingitused, mis tulevad südamest ja tehakse heast tahtest, on reeglina kõige väärtuslikumad ning harva pead sa neile raha kulutama…

Ootame meeleldi sinu arvamust kommentaariumis ja ideid, mida veel ligimesele igapäevaselt kinkida.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelArmastuse lihtsus
Järgmine artikkelLiigesevaludest vabaks ainult 10 päevaga
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi