Pilt: Placidplace from Pixabay

Millised on kuufaasid, sai esimeses artiklis kirjutatud, nii et sellel siin enam ei peatu.

Seekord võtan vaatluse alla selle, kuidas kanda hoolt nii ihu kui hinge/vaimu eest: terves kehas terve vaim. Enne, kui lähen selle juurde, mida konkreetses Kuu faasis teha või tegemata jätta, annan üldised näpunäited, mida iga inimene võiks söömisel tähele panna.

Süües on oluline roll toore ja keedetud toidu vahekorral. Sama oluline on see, mida mis järjekorras süüa. Eks see ole igaühe enda valik, kes mida üldse sööb, aga toiduainete söömisjärjekorrast tuleks kinni pidada. Kõige esimesena peaks sööma puuvilju, seejärel salateid, külma toortoitu. Leib-sai võivad olla salati juures või peale seda. Alles seejärel on järg sooja ja raskemini seeditava söögi käes. Aga ka juust on selles nimekirjas, kuna on raskesti seeduv. Magustoit nagu ikka, olgu viimane.

NB! Kas oled selle peale tulnud, et jälgida, et su toidus püsiks tasakaal ka juurviljade (kartul, kaalikas, porgand, peet) ja maapealses osas vilju kandvate köögiviljade (oad, herned, kõrvitsad) vahel? Kui seni pole, siis nüüd kanna hoolt, et neid oleks võrdses koguses.

Mida millega koos süüa? Tegelikult on nii, et mis sobib peenral kokku, sobib ka söögilaual kokku. Kartulid maitserohelisega, tomatid lehtsalati, redise, porru, sibulaga.

Mida koos mitte süüa? Sibul ja spargel hoia lahus. Üllatusena võib tulla, et tegelikult ei tee kõhule head ka see, kui tomat ja kurk salatisse kokku panna või muidu ühe toidukorraga sisse süüa. Su kõht tänab sind, kui hoiad nende söömise toidukorrad lahus.

Organism seedib erineval ajal erinevaid asju paremini või halvemini. Eristatakse nelja toitainetegruppi: valgud, soolad, rasvad, süsivesikud ja sellest lähtuvalt on valgupäevad, mil on soodus mõju meeleorganitele ja tervele organismile; soolapäevad, mis soodustavad vereloomet ja vere toitainetega varustamist; rasvapäevadel (sealhulgas taimsed õlid) on soodus mõju sisenõristusnäärmetele ning süsivesikupäevadel on hea toime närvisüsteemile. Organism seedib ja omastab toitaineid Kuu eri faaside ajal vägagi erinevalt.

Noorkuu

Nagu esimeses artiklis sai mainitud, on noorkuu hea aeg paastupäeva tegemiseks, juua ürditeed organismi puhastamiseks ja seejärel minna üle kergesti seeditavate toitude söömisele. Noorkuu ajal ei ole hea süüa toortoitu. Kõhugaase põhjustavad igasugused köögiviljad, eelkõige aga kapsad. Parem, kui sel ajal ei söö kuivatatud, pooltooreid või hapusid puuvilju. Ka kofeiin tuleks välistada nii kohvi, tee kui koolajookide näol ja vältida alkoholi tarbimist.

Nagu vanas salmis öeldakse, et septembrikuus kõik, kõik on uus, nii on ka noorkuu aeg kõigeks uueks ja algavaks-alustamiseks. Ka asjad, mis on seedinud pikemalt, on õige aeg ette võtta ja ära teha. Mõtteviisi muutmiseks sobilik aeg. Avarda oma teadmisi, täienda oskusi, leia endale uus hobi – kõik, mis pakub sulle uusi elamusi, mõttetööd, emotsioone ja tundeid.

Kasvav kuu

Organism on nüüd pika vinnaga, kulutades tavapärasest enam aega manustatud söögi ja joogi seedimiseks. Igasugu maiustuste söömisel tuleks mõelda, kas kalorid kihutavad nüüd organismist läbi või talletatakse polstrisse. Magusa asemel tuleks süüa kergesti seeditavaid toiduaineid nagu värskeid puu – ja köögivilju, samuti täisteratooteid, nuudleid, riisi ja speltanisust valmistatud tooteid. Kas teadsid, et speltanisu sisaldab peaaegu kõike, mida organism elutegevuseks vajab – ja seda tasakaalustatud vahekorras nii kestas kui ka teras?

Vältida tuleks peidetud rasvu, mida on nii vorstides kui juustudes, suhkrut ja nisujahu, võid, kiirtoitu – organismi jaoks on nende seedimine kasvava kuu ajal kurnav. Alkoholi tarbimine hoia miinimumi peal.

NB! Nii treenides kui nahahoolduses väldi äärmusi. Trenni tehes vaata ette, et sa üle ei pingutaks, kerge on endale haiget teha ja rebestada. Ära kiirusta uute harjutuste ja koormusega. Mitmekesi koos treenides väldi võistluslikkust, millega võib kergelt end üle pingutada. Ära püüa rekordeid purustada! Võta rahulikult, tasa ja targu.

Hingetasandil tunned, kuidas mõtted eesootavast ei hirmuta ega tekita rahutust nagu nad muidu on võinud teha. Tunned end tuleviku suhtes enesekindlalt ja positiivselt ning naudid elu kogu rinnal. Sisimas tunned valmidust igasuguste probleemide lahendamiseks, oled olemas ja toetamas – aitamas teisi. Igasugu kitsaskohtade lahendamiseks on see eriti hea aeg seetõttu, et nüüd ollakse avameelsed ja ei keerutata ega varjata olulisi asju. Inimesed tunnevad vajadust selguse ja tasakaalu saavutamise järele.

Täiskuu

Täiskuu ajal häälestub organism taas puhastumisele ja mürkidest vabastamisele, nii et hea oleks süüa kergelt seeditavaid toite. Vältida tuleks rasvaseid, rasvas praetud, friteeritud ja soolaseid toite. Jahuga valmistatud toidud tekitavad kiiresti täiskõhutunde. Kohv ja alkohol tuleks ära unustada, kui võimalik.

Hinge ja vaimu tasandil on täiskuu aeg keeruline, kuna enesekonroll on inimestel puudulik, mistõttu on tülid, konfliktid, sõnelused kerged tekkima, niisamuti õnnetustesse sattumine seeläbi, et ärritununa ei suudeta korralikult oma tegevust ega liikumist kontrollida. Üles kerkivad seni vaka all olnud tunded, liiva jooksnud unistused – soovid, haavumised, pettumised, petta saamised, solvumised, viha – mis võivad mitte lihtsalt pinnale kerkida, vaid pursata välja, ehmatades ümberkaudsed ära.

NB! Kui oled leidnud endale terapeudi, kes sulle oivaliselt sobib, või tõeliselt hästi toimiva ravinõksu, siis kavanda just täiskuu ajaks üks ravikord.

Seega täiskuu ajal on seltskonnas mõistlik ettevaalik olla. Küll aga on tervitatav iseenda ja oma sisemaailmaga tegelemine, kuidas kellelegi rohkem sobib – esoteerilise, spirituaalse või psühholoogilise lähenemise kaudu, või siis pakub huvi hoopis numeroloogia, astroloogia või aina enam populaarsust koguv Human Design. Kõigi selliste teadmiste vastuvõtmise suhtes ollakse väga vastuvõtlikud. Aga ka ihu on vastuvõtlik, nii et ihule võib pakkuda pilatesst, teadlikku/vabastavat hingamist, mindfullnessi, joogat.

Kahanev kuu

Õige aeg soodustada rasvade põletamist – kaalu langetamine edeneb libedalt. Ainevahetus on kiirem ja kergem, nii et isegi rohkem süües ei pruugi kaalus juurde võtta, paljud aga söövad üldse vähem, kui muidu.

Süüa tuleks kiudaineterikast toitu, mis on kergesti seeditav. Ära unusta maitseaineid, toiduaineid ja ürte, mis soodustavad seedimist ja toetavad keha puhastumist mürkainetest. Kui sa pole seda veel proovinud, siis proovi ära, kuidas mõjub sinu seedimisele hommikul tühja kõhu peale joodav klaas leiget vett, millele on lisatud noaotsatäis ingverit. Pane tähele, et seedimist ergutavad puuviljad on kergelt lahtistava toimega – nii et kui sul on probleem pigem pehme või lahtise kõhuga, siis ole nende tarbimisel ettevaatlik. Kõhukinnisuse käes vaevlejad aga võivad julgesti lasta hea maitsta nii puuviljade, viinamarjade, viigimarjade kui ka kuivatatud puuviljadega.

Soovituslikud on ka kurk, artišok, kõrvits, mädarõigas, küüslauk, spargel, apteegitill, seller ja kurk, mis kõik on ka diureetilise toimega (aitavad liigset vett organismist välja viia).

Vürtsidest toetavad seedimist must ja cayenne´i pipar, kaneel, nelk, paprika-, sinepi- ja ingveripulber.

Hoiduma peaks juurviljade, kooritud riisi, kõvade juustude, muna, peki, punase liha, suhkru, jäätise ja šokolaadi söömisest, kuna need vaid koormavad organismi.

Hingetasandil on see aeg enese hellitamise aeg. Hea raamat, teatri – või kinokülastus on omal kohal. Või siis kultuurireis. Ja hellitamine puudutab tegelikult ka füüsilist poolt: massaaž, spa, ilusalong.

Kuna oled tavapärasest tundlikum ja õrnema hingega, siis võib sõnelus ja haavumine tekkida ka tühjast-tähjast. Solvumist ja viha ei tohiks alla suruda, see ei tee sugugi head. Sa ei pea sellepärast kellelgi kõrvu peast karjuma või verbaalset solgiämbrit kellegi kraesse tühjendama – saad ka viisakalt oma pahameelt väljendada ja kui tunned, et ikka on väljumata auru, mine kasvõi kuskile nurga taha ja röögata mõni korralik röögatus, kuni tunned, et kerge hakkas.

Võid märgata, et su nahk on kuiv. Enne, kui seda kreemitama ja niisutama hakkad, võta ette hoopis selle koorimine – vana nahk tuleb sel ajal eriti hästi lahti ja peale koorimist on su ihu nii mõnus ja sile! Kui sul peaks olema karvakasvu soovimatutes kohtades, siis nüüd on aeg ka sellega tegeleda – nahk pole nii tundlik ja karvade eemaldamine ei ole nii valus kui muidu.

Järgmises artiklis juba järgmised teemad!

Varasemalt ilmunud:

Energiavahetus

Foto: Qi New Age & Healing

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelKuu ja tema faasid
Järgmine artikkelSõnumid 18.-24. septembriks
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi