Kuu ja tema faasid

0
419
Foto: Alexander Andrews

Enne, kui hakkan lahti rääkima seda, mida toob endaga kaasa Kuu erinevates tähtkujudes, teen ülevaate sellest, mis mõjud on Kuul erinevates tema faasides.

Kuud valgustab Päike ja me näeme Maa ümber tiirlevat kuud vastavalt tema valgustatusele eri faasides. Faasideks nimetatakse Kuu varjutatuse määra. See sõltub ümber maa tiirleva Kuu orbiidist Päikese suhtes ja päikesevalguse peegeldumisest Kuult. Ajavahemikku ühest täiskuust järgmiseni nimetatakse Kuu tsükliks. Kuu faase on kokku 8: kuu loomine ehk Must kuu, noorkuu, poolkuu (esimene veerand), kasvav kuu, täiskuu, kahanev kuu, poolkuu (viimane veerand), vanakuu. Kui sul pole omal sobilikku kalendrit, kust kuu faasi vaadata, siis siin on sobilik eestikeelne kuufaaside kalender ilusti olemas.

Järgmiseks juhin tähelepanu tõsiasjale, et kõikide kuufaaside kohta polegi eraldi välja toodud, mida siis teha või mitte teha- seda tuuakse välja vaid peamiste kuufaasidega seoses. Nii et kui sa ei leia kirjeldust iga kuu faasi kohta, siis seda ei olegi – sul pole kogemata midagi kahe silma vahele jäänud. Käesolevas artiklis kirjeldan ülevaatlikult, mida mingi kuu faas endaga toob, järgnevas peatun juba kindlatel teemadel.

Kuu loomine ehk Must Kuu, aeg, mil Kuud taevas üldse näha pole. Näha pole teda seetõttu, et ta paikneb oma orbiidil täpselt Maa ja Päikese vahel. Kuu asub siis Päikesele nii lähedal, et päikesevalgus ujutab ta üle, nii et Kuu polegi nähtav.

Kuu loomine on aeg, mil vaadata iseendasse, mõelda järele. Sel ajal ilmnevad enam kui muidu, igasugused depressioonid ja vaimsed häired. See aeg on ühest küljest nii lõpp kui ka algus, sest temaga lõppeb üks kuutsükkel ja algab uus. Niisamuti võiks vaadata oma elule – mis on lõppemas, mis on algamas? Millele peaks lõpu tegema ja millega alustama? Vaata kõigele ausalt otsa ja tunnista, kui hoiad kinni millestki, mil peaks minna laskma – olgu see elu – või töökoht, mõni isiklik harjumus või kodukujunduse element, mis kogu aeg närvidele käib, aga millega pole viitsinud midagi ette võtta, et see likvideerida, teisaldada või muuta sobilikuks. Sul võib olla ka mõni alusetu hirm või kompleks (ma olen nii paks/kõhn, keegi ei armasta mind) – nüüd on aeg kõigel sellel minna lasta ja asemele istutada positiivne suhtumine ja käitumismuster.

Kui soovid end sellel ajal kuidagi eriliselt toetada, siis võid kasutada musti, tumedaid kristalle nagu oonüks või obsidiaan, asetades need endale nähtavale kohale koos mälestusesemetega, mis seostuvad sinu jaoks millegi lõpu või algusega – olgu selleks või lõputunnistus, kui muud ei leia. Kannikesed ja punakaslillad võõrasemad sobivad selleks hästi – nagu ka samades toonides säntpooliad (aafrika kannike).

Noorkuu

Hea aeg paastumiseks, organismi puhastamiseks mürkidest ja jääkainetest. Aeg uute asjadega alustamiseks. Hea aeg piirata kohvi, suhkru või mille iganes tarbimist, ilma, et see tekitaks vaevusi. Aeg sobib senise maailmavaate ja asjadest arusaamise muutmiseks. Ideaalne aeg alustada uute ettevõtmistega, kolida uude elukohta, alustada tööd uues kohas, minna reisile.

Mis võib tulla aga üllatuse, kui mitte ootamatusena, siis noorkuu on väga sobilik aeg, et ületada oma hirme, vähemalt alustada oma teed selle saavutamisel. Enne jooksma hakkamist tuleb kõndima hakata, seega ära sea endale liiga kõrgeid eesmärke, vaid võta endale igaks päevaks mõni väiksem ülesanne. Kui kardad tähelepanu, siis pane selga näiteks oma kõige erksamat värvi riided, mis sul on, aga mida sa pole söandanud kanda – ja püüa hakkama saada pilkude ja kommentaaridega, mis sind tabavad. Või kui oled netisõltlane, siis ole see üks päev üldse netist eemal ja saa päriseluga hakkama, suhtle reaalsete inimestega enda ümber, mitte ära tegele anonüümsete või ohutus kauguses asuvate inimestega või üleüldse arvutimängudega. Ja pea meeles seda, et sina oled ikka sina, mitte see, kuidas teised sind kogevad ja näevad. Ära võta teiste reaktsioone ja sõnu isiklikult ega arva, et see, mis nad ütlevad, on tõde. Pea meeles, et kõige suurem viga, mdia sa saad teha, on – püüda kõikidele meele järele olla. Ole julgelt sina ise kogu oma isikupäras, see on sinu kalleim vara.

Kasvav kuu

Nagu nimetus ise juba ütleb, on tegu kasvamise ja arengu ajaga, mil tuleks tähelepanu pöörata kõigele sellele, mille kasvu ja arenemist sa soovid – olgu see taimekasvatus, pangaarve kosumine või midagi muud. Tunned isegi endas rohkem energiat ja valmidust asju käsile võtta ja algust teha sellega, mis seni vaid mõttes mõlkunud. Paljud majapidamis- ja aiatöödki edenevad kasvava Kuu ajal palju paremini. Raha – ja armuasjadega läheb samuti libedamalt kui muidu. Organism omastab kõiki aineid – nii toiduaineid kui ravimeid – aeglasemalt, kuid põhjalikumalt. Ka seedimine üldiselt aeglustub, täiskõhutunne tekib kiiremini. Ülekaalulised võtavad sel ajal kergelt veel mõne kilo juurde – nii et kel kaalutõusuga probleem, peaks eriti tähelepanelik olema. Organism omastab kõike väga hästi: olgu tegu alkoholi, mürkide, ravimite, droogide, vitamiinide või mineraalidega. Hea aeg keerulisteks vestlusteks ja läbirääkimisteks. Vastutuse võtmine, probleemide lahendamine. Soodne aeg uute kontaktide loomiseks. Nahk on väga vastuvõtlik ja hea verevarustusega, seega igasugused protseduurid naha hooldamiseks, puhastamiseks, niisutamiseks ja ravimiseks on õigel kohal.

Alguste hulka käib ka elu algus – nii et soositud on kõik tegevused seoses elule aluse panekuga ja elu alustajatega – imikute, kutsikate, kassipoegadega jne. Pane midagi kasvama, pane pärmitainas kerkima ja küpseta midagi head ja kujuta ette, et see on su tervis ja küllus, mis nii mühinal kerkib ja nii hea välja tuleb. Ole valmis sellekski, et osadel inimestel ei avaldu see aeg mitte loomingulisuse kasvu ja energiatulvana, vaid agressiivsuse ja vägivalduse tõusuna.

Kasvava kuu ajal võib ilmneda kõik, mis seni varju jäänud – igasugsed probleemid, kitsaskohad, vahet pole, kas need tekitavad füüsilisi või vaimseid probleeme. Kogunenud vimma ja pahameele väljaelamised toimuvad samuti kasvava kuu ajal. Igasugused näägutamised, sõnelused ja tülid tekivad tavapärasest palju kergemini, tihti ei osatagi pärast öelda, millest kõik alguse sai.

Kui soovid kasvava kuu faasile oma elus hoogu anda, siis selleks sobivad valged või hõbedased küünlad, kristallidest valged ja helesinised – sinine ahhaat, aventuriin, türkiis – ja üldse kivid, mis soodustavad selgust ja positiivset tegevust. Sobilikud lilled on samuti valged – lumi-, märtsi – või maikellukesed, nartsissid, hüatsindid, jasmiin, mairoos, pojeng, liilia, karikakar – mis iganes parasjagu õitseb ja tundub sulle meelepärane. Ka kujukesed ja pildid kiirete loomade ja lindudega on sobiv nähtavasse kohta panna.

Täiskuu

Täiskuuga on seotud palju uskumusi ja muinasjutte, räägitakse kuutõbistest, unes kõndimisest. libahuntidest. Täiskuu ajal sünnib ja sureb tavapärasest rohkem inimesi. Paljude kalade ja mereloomade liigid paarituvad ainult täiskuu ajal. Ka ootamatud ilmamuutused, maavärinad, vulkaanipursked tekivad sagedamini just sel ajal.

Inimestel on võime tavapärasest selgemini tunnetada oma instinkte ja see on üldteada, et emotsioonid on tavapärasest tugevamad ja tugevamalt väljendunud. Täiskuu on võimalus tunnistada kõiki oma tundeid – nii häid kui halbu, õnnistada elu ja saavutada seeläbi täiuslikkuse tunne. See aeg juhib tähelepanu sellele, et enda eest tuleb hoolitseda, hoida tervist. Tähelepanelik tuleb olla sellegagi, et alkoholi mõju on tavalisest tugevam ja haavad paranevad aeglasemalt. Soovitatav on paastuda, kaitsmaks organismi toidu kaudu sinna sattuda võivate saasteainete kahjuliku mõju eest. Vaktsineerimise kõrvalmõjude vältimiseks tuleks mõni päev enne täiskuud ja ka täiskuu ajal vaktsineerimisest loobuda. Igasugune hambaravi ja operatiivne tegevus lõualuude piirkonnas on täiskuu ajal eriti valulik.

Nüüd on aeg mõelda positiivsetest asjadest, täiuslikest mälestustest ja unistustest. Mõtle kõikidele oma edusammudele ja õnnehetkedele. Oli see mingist võõrkeelest lõpuks ometi aru saama hakkamine või reaalaines mõne valemi mõistma hakkamine, esimene kord kaherattalise jalgrattaga sõites, suuskadel või uiskudel püsti jäämine, esimene kord autoroolis edukalt hakkama saamine – mis iganes see on, mis just sinu jaoks on eriline, helge, tiivustav mälestus täiuslikust õnnnest ja edust. Sa võid üldse igasugu positiivsed asjad kuskile kirja panna, siis on seda hea võtta ja lugeda ka siis, kui meel on mõru ja kõik on untsus – siis saad lugeda, et ei ole see elu midagi nii lootusetu, vaata, kui palju toredat on olnud ja tuleb kindlasti veel!

NB! Kõik muutused, mis kaasnevad täiskuuga, on tihti pöördumatud, seega targem on täiskuu ajal mitte alustada uute ettevõtmistega.

Mis on täiskuu ajal aga eriti soositud tegevus – see on tähelepanu pööramine armastusele ja üldse suhetele. Võid endale teha iluvanni – muutes vanniskäigu jumalikuks küünalde, lille kroonlehtede, lõhnastatud vannipallide või mõne eeterliku õli tilgakesega, mis vannivette lisatud – aga kasuta ikka ainult sellist, mille kohta tead, et selle vastu sul allergiat ega talumatust pole. Vannis mõnuledes mõtle kõigest heast ja ilusast, mis olnud, mis on ja mida oma ellu soovid. Kujuta ette, et oled ilu ja headuse vannis ja imbud sellest läbi.

Kui soovid aga täiskuu ajale kõrgendatud tähelepanu pöörata, siis võid nähtavale kohale tõsta või lausa altarikese teha – asjadega, mis tähistavad sinu jaoks kirgi, võlujõudu, soovide täitumist, õnnistust. Küünaldeks sobivad taaskord valged kui ka hõbedased (Kuu metall!), aga ka veripunased, kuna täiskuu on täisvereline aeg. Kui soovid lilli kasutada, siis sel ajal sobivad iirised, liiliad, punased roosid. Kristallidest kaltsedon, berüll, safiir, kuukivi, karneool, granaat ja rubiin. Kui soovid pilte lisada, siis sobivad need seonduvate loomadega – hundid ja koerad.

Kahanev kuu

Kahaneva kuu on aeg otsi kokku tõmmata, lõpetada, tagasi tõmbuda, sissepoole pöörduda – vaadata.

Kui soovid millestki vabaneda, siis nüüd on selleks õige aeg. Halbadest harjumustest vabanemine, suhete lõpetamine, kodu müük, töölt lahkumine, korteri koristamine ja suurpuhastus, kahjurite tõrje, haiguse välja ajamine, organismi puhastamine mürkidest – kõigeks selleks on praegu parim aeg. Organism on häälestunud loovutamisele, puhastumisele ja mürkidest vabanemisele. Sel ajal omastatakse kõige halvemini ravimeid. Samas haavad veritsevad vähem ja operatsioonide edukus on suurem. Kahaneva kuu alguspäevadel on sobiv aeg minna hambaarstile nii hammaste raviks, kui ka kroonide ja sildade panemiseks või hambakivi eemaldamiseks. Kahaneva kuu viimased päevad on head nahahaiguste raviks.

Senine kõrgendatud aktiivsus ja agressiivsus, ülevoolav energia laskub tavapärasele tasemele tagasi. On aeg dieedi pidamiseks ja kehakaalu langetamiseks, haiguste ravimiseks.

Kui soovid kuufaasi mõju oma elus suurendada, siis aseta nähtavasse kohta esemed, mis seostuvad eemaldumise ja hingerahuga. Küünlad olgu seekord violetsed, sinised või tumerohelised. Lilledeks aga kanarbik, meelespea, sirelid, kannikesed, säntpooliad. Kristallidest sobivad ametüst, akvamariin, aleksandriit, labradoriit. Sobilikud on pildid ja kujukesed ämblikest, madudest, nahkhiirtest, mustadest kassidest kui Kuu tumedama ja müstilisena poole esindajad.

Järgmises artiklis tuleb juttu sellest, kuidas erinevatest kuu faasidest võtta maksimum – mida kuna teha ja mille tegemist vältida, et kanda hoolt oma ihu ja hinge eest. Kui erinevad valdkonnad on käsitletud lähtuvalt Kuu erinevatest faasidest (lugemist rohkem kui ühe artikli jagu), jätkan teemal Kuu erinevates tähtkujudes ja kirjutan, mida on soodus kuna teha ja mida tuleks vältida. Artiklisari tuleb pikk ja põnev!

Materjali koostamisel kasutan raamatuid “Kuu faasid” Sinisukk, 2017, “Kuu võim” Johanna Paungger, Thomas Poppe ning “Kuuastroloogia saladused” Teresa Moorey.

Energiavahetus

Foto: Qi New Age & Healing

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Energiavahetus

Foto: Qi New Age & Healing

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelMida toob 12. tähemärgile 11 – 17 september?
Järgmine artikkelKuu faasides I: terves kehas terve vaim
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi