Kuu faasides V: armastus, pere ja puhkus

0
667
Pilt: Stefan Schweihofer

Kes meist ei tahaks puhata ja mängida? Ja vaevalt on neidki, kellele ei lähe korda armastus ja suhted või pere ja lapsed. Kõik need teemad koondasin ühte postitusse, et seejärel edasi minna tähtkujude juurde ja kõikvõimalikke elutahke vaatlema hakata seoses Kuu liikumisega neis.

Eessõnana juhin tähelepanu sellele, et töö ja raha, armastuse ja suhete vallas on Kuul vaid kaudne mõju, kuid ta on siiski olemas. Suhete olemus sõltub eelkõige ikka inimese isiksuseomadustest, kasvatusest ja inimese valikutest ning tegudest. Küll aga nõrgendab või tugevdab Kuu teatud omadusi – kord on parem olla omaette ja endassetõmbunud, teisel ajal aga aktiivselt suhelda ja elada välja.

NOORKUU

See aeg ei ole hea kodust lahkumiseks, veel vähem komandeeringusse või reisile minekuks. Faaside üleminekuajal tuleks koduselt hinge tõmmata või päris korralikult puhata ja mitte ette võtta isegi kodutöid: koristamist, pesu pesemist, parandustöid ja mööbli või riiete iluravi. Parem leia võimalus kasvõi mõneks tunniks omaette olemiseks, mõtisklemiseks.

Ka suhetes ei tasu noorkuu ajal tormata. Vähe sellest, et inimesed on sel ajal seksuaalselt külmad ja erootika ei lähe sugugi korda, ka sel ajal sõlmitud abielud lõppevad õnnetult ja sageli vaesuses, kuna sellisel kooselul ei ole vajalikku Kuu-energiat.

Küll aga sobib Noorkuu isiklikku arengut pidurdavate või takistavate suhete lõpetamiseks. Kuigi esimene mõte sellega seoses on, et see tähendab suhte lõppu ja laialiminekut, siis tegelikult see ei pea nii olema. On suhteid, kus asju saab selgeks rääkida ja siis uutel alustel jätkata, nii et isiklik areng ei ole enam takistatud. Mõtle parem, kuidas saaksid olukorda parandada: on selleks vaja rohkemat partneriga koos veedetud aega, asjade selgeks rääkimist ja läbi arutamist või on suhtest kadunud romantika, spontaansus ja intiimsus? On olemas ka võimalus, et mõtled enda jaoks selgeks, kas soovid suhet jätkata või ei ja kui jah, siis mis on sulle suhtes oluline, mille nimel kompromissi teha. Võibolla ei ela te nii majanduslikult heal järjel elu kui oled soovinud, aga sa ei ole valmis ka üksi jääma, nii et pigem jätkad kooselu -aga soovitust kasinamalt, kui et jääd üksi ja püüad leida edukamat partnerit, kes sulle paremat elu saaks pakkuda. Või pole teie intiimelu just see, mida sooviksid, aga lapsed on hoitud ja hoolitsetud, kodu korras ja hubane ning need kallima valmistatud toidud, need viivad lihtsalt keele alla ja toovad eluvaimu sisse peale pikka tööpäeva! Peamine on, et mõtled asjad enda jaoks selgeks ja lõpetad ebamäärasuses elamise.

Aeg on sõprussidemete üle vaatamiseks ja ka uute sõprade leidmiseks – tutvusportaalid jms. Üldse hea aeg et mõelda, kus ja kuidas uute inimestega kohtuda ja tutvuda. Mida aga mitte teha – ära lange pessimismi, kuna sel ajal tunduvad puudused suhtes palju tõsisemad kui nad tegelikult on. Ära sae vanade eksimuste kallal. See on kui saepuru saagimine – kulutad aega ja energiat, aga kasu ei saa miskit. Õpi vigadest – ja siis liigu edasi. Ja veel – ära võta kuuldud asju südamesse, kuna võid kuulda vaid halba ja hea kõrvust mööda lasta.

KASVAV KUU

Väljasõitudeks ja reisideks parim võimalik aeg, juhul kui ollakse kõikvõimalikeks ootamatusteks valmis, spontaanne ja kohanev. Kõikvõimalikud üllatused, seiklused ja suhted. Tutvutakse uute inimestega ja tekkida võivad üheöösuhted või reisiaegsed suhted. Igas plaanis on igasugused unustamatuks kujunevad sündmused ja tutvused võimalikud. Üldjoontes võib öelda, et sellel ajal ette võetud reis kulgeb sel moel, et pole juttugi jalgade seinale viskamisest või igavlemisest. Kahetsusele pole kohta: naudi mis nautida antakse, ära põe, võta kõike kulgemise loomuliku osana. Sporti tehes tuleks olla ettevaatlik ja mõõdutundeline, kuna enese vigastamine oma võimete ülehindamise tagajärjel võib väga kergelt tulla. Kui on soov sportlikuks ajaveetmiseks, siis tuleks eelistada vastupidavust nõudvad ja treenivad viisid – olgu selleks siis kiirkõnd, pikem jalutuskäik või lühem matk, rahulikus tempos jalgrattasõit mööda teed, mitte maastikul. Värskes õhus viibides raamatu lugemine või veekogu veeres aja veetmine on sobiv tegevus, küll aga tuleks tähele panna, et päikese käes olles end ära ei põletaks või päikesepistet ei saaks.

Kultuurisündmustele mõeldes meenub Baskini kuulus tsitaat: “Kunstisaalis, kunstisaalis, valge hiir!” – sest just kasvava kuu ajal on sobilik aeg kunstisaali suunduda ja mitte ainult sinna, vaid igale poole mujalegi, kus saada kunsti-, muuseumi-, teatri-, kino- või kontserdielamusi. Inimesed on kasvava Kuu ajal väga vastuvõtlikud igasugustele uutele muljetele ja Kulta Katriinat polegi vaja (omal ajal oli kohvireklaam: “Kulta Katriina – ja juttu jätkub kauemaks!”).

Siiras soovitus: kui sul on osteldes kalduvus otsustusvõimetusele või suutmatusele valida, tunned end tihti kaupluses või veebipoes tooteid valides kui kits kahe heinakuhja vahel ega tea mida võtta ja mida jätta, siis vähegi olulised ostud jäta kasvava Kuu ajale. Sel ajal tehtud valikud tulevad kergelt ja hiljem pole pettumust, et kui asjaga koju jõuad ja seda lähemalt uurid või kodus proovid, pole see ikkagi see, mida oleks tahtnud. Kasvav kuu on kui ostlemishaldjas: sel ajal leiad soovitu kiirelt, valides ei kõhkle ega kahtle ja pärast oled väga rahul.

Kurameerimise kuldaeg! Aeg nii intiimseiklusteks kui elukaaslase leidmiseks ja selle nimel külluslikuks flirtimiseks. Kuigi selle kohta on loendamatuid hoiatusi ja manitsusi, siis ometi – seksuaalse alatooniga sõprusest võib ajapikku kujuneda kestev kooselu või abielu. Kuu annab selleks omalt poolt vajaliku energia. Pea meeles ka seda tõsiasja, et kes ei ürita ega katseta, ei saavuta midagi. Ehk kui otsid partnerit, pead selle nimel tegutsema ja olema valmis ka eksimusteks ja valede variantide otsa sattumiseks. Igast ebaõnnestumisest on midagi kõrva taha panna ja õppida, nii et ole tänulik nende kogemuste eest.

Sõprussuhete loomisel tuleb silmas pidada seda, et sa pead olema valmis kohtuma uute inimestega ükskõik kus või kuidas. Võta vastu ka kummalised kutsed, sest iial ei tea, mis kasu või lõbu võid kohtumisest saada. Kahanev kuu süstib sinusse enesekindlust ja julgust, mis aitab häbelikkusest üle olla.

Kui sul on keegi, kelle vastu tunned tõmmet, kutsu ta ise välja – kaotada pole midagi. Kallimale armastuskirja kirjutamiseks sobilik aeg. Partnerit paras aeg üles kütta siivutute sõnumitega sellest, mida koos teha. Üldse – murra igapäevast tegevus – ja käitumismustrit, tegutse hetke ajendil, ole loov, võta koos kaaslasega ette midagi, mida te teha tahate aga pole seni teinud. Igasugusteks sügavateks vestlusteks ei ole praegu õige aeg. Tuleb tegutseda, mitte klaarida või arutada. Suhtele lõpu tegemiseks pole samuti õige aeg – lahkuminek oleks ühele teist suure tõenäosusega eriti raske, eriti, kui teil on üksteise vastu veidigi sooje tundeid.

Värskelt armunutel on liblikad kõhus, pead laiali otsas ja õrnusjuttudel pole otsa ega äärt ja tulevikuplaanid kipuvad unistuste lossideks kerkima. Vähe sellest: kõik meeled on ülimalt ergud. Lõhnad, helid, puudutused – kõigel on väga tugev mõju. Mis siin imestada, et tulenevalt on sugutung tugev, ihad tahavad välja elamist ja fantaasiatel pole otsa ega äärt.

Abiellumiseks on aeg sobiv.

Ära passi kodus, kui sul just pole väga palju töid vaja ära teha ja ära veeda aega vaid mõne vana sõbra seltsis, vaid lävi rohkematega, soeta uusi tutvusi. Samas end ribadeks rebida pole ka vaja – järgmine kuu on jälle kasvava Kuu aeg. Anna endale aru, et pole mingit garantiid, et just seekordse kasvava Kuu ajal tutvud kellegi olulisega. See võib juhtuda ka kunagi teine kord, aga küll ta juhtub – just siis, kui sinu jaoks on selleks parim aeg.

TÄISKUU

Väljasõit või reis, mis ette võetud täiskuu ajal, võib osutuda täielikuks pettumuseks tahes mis põhjusel, kõige tõenäosemalt osutub see surmigavaks. Valmis tuleb olla sellekski, et varem kavandatud reis, mille teostus langeb täiskuule, jääb mingil põhjusel ära. Põhjuseks on variante rohkem kui keegi välja mõelda oskab, nii et selle peale ei tasu üldse oma pead vaevata. Küll aga on mõnes mõttes isegi hea, kui mõni reis ära jääb, sest täiskuu ajal on väga suur vigastuste ja õnnetuste oht. Ja samas… õnnetuse läbi annavad mõnikord endast märku tõsisemad hingelised probleemid, mis vajavad lahendamist.

Emotsioonid ja kired on laes. Avaldatakse armastust, tehakse abieluettepanekuid ja seksuaalne aktiivsus on maksimaalne. Üksikud püüavad leida kaaslast või kasutada teatud asutuste või veebilehtede teenuseid. Allasurutud emotsioonid kerkivad üles, seega nuta ja naera, kui see tulla tahab. Kui aga seltskond selleks tundub vale, siis hoia end tagasi kuni oled turvalises seltskonnas ja lase siis tunnetel voolata.

Neil, kel on kaaslane ja suhe olemas, neil on täiskuu aeg hea oma suhte tugevdamiseks. Uue suhte loomiseks on aeg väga vale, kuna ollakse illusioonide küüsis ja pimestatud, mõeldakse kullaseid kuid selga, hiljem on pettumus kiire tulema, kui ootused ja lootused ei täitu. Abiellumise ja kihlumise teemal ollakse risti vastupidisel arvamisel – ühed Kuu teemal targad leiavad, et see aeg ei sobi selleks üldse, teiste meelest on see selleks aga lausa ideaalne aeg. Suhtele lõpu tegemiseks see aeg ei sobi. Võimalusel väldi kokkupuuteid inimestega, kes sind rööpast välja ajavad – olgu see keegi, kes su peale kade on ja ussitab ning õelutseb, on see sinu konkurent või hoopis sinu eks. Mineviku meenutamiseks ei sobi praegune aeg raasugi, kui just häid aegu ei meenutata.

Küll aga on täiskuul tugev mõju inimestele ja tuleks arvestada, et inimeste käitumine on sel ajal ettearvamatu, ootamatused seltskondlikesse üritustesse on lausa sisse kirjutatud. On maagiline, fantaasiarikas aeg.

Sobilik aeg kallimaga esimest korda intiimsusi jagada või püüda last eostada, kui selleks on soov. Kallite ja lähedaste inimestega koos veetmise aeg. Anna mõista, kuidas neist hoolid, kui olulised nad sulle on – ja tee seda nii sõnas kui teos. Kingi midagi!

Aeg pidada pidu sulle kallite ja lähedastega, olgu siis pere või sõpradega.

Valetamiseks ja mille iganes kokku luuletamiseks täiesti vale aeg, sest suurima tõenäosusega jääd vahele või räägid end lihtsalt sisse. Kui võtad kellegi sõnu või tegusid väga isiklikult või südamesse, siis lase aur omaette või mõne usaldusväärse ja neutraalse inimese seltskonnas välja, kuna võid kergesti üle reageerida. Ja üldse, kui kõik ei lähe nagu soovitud, siis ära põe selle üle. Küll loetud päevade pärast seda meenutades leiad, et tühja kah, asi pole seda väärt, et muretseda.

KAHANEV KUU

Kui soovid ette võtta maalilist hingekosutavat reisi või niisama väljasõitu, siis kahanev Kuu on õige aeg selle tegemiseks. Kui soovid oma kehale kosutust anda ja sinna juurde ka vaimu puhata, siis tea, et spapuhkused ja kuurordis käimised on just nüüd õige ette võtta. Üldse, sellised puhkused, kus sihtkohas mitte teel olles tahad tõeliselt nautida, on praegu omal kohal. Aktiivse puhkuse harrastajad on kahaneva Kuu ajal edukad. Matkamine, suusa- ja rattasõidud ei kurna nii ära kui muidu. Ekstreemsport ja äärmuslikud-riskantsed sportlikud ajaviitevormid kuuluvad selle aja juurde. Isegi lennureis ei väsita nii ära kui täiskuu ajal.

Igasugune loominguline ja loov tegevus on soositud – kunst, käsitöö, kirjutamine. Ka õppimine läheb libedalt ja mälu treenimiseks on aeg hea. Kes tahab mingit suurt tähtpäeva tähistada või pidu pidada või panna, võib arvestada sellega, et kahanev kuu on muretu pidutsemise aeg. Organism saab alkoholist tavapärasest edukamalt jagu ja kui ikka väga üle ei pinguta, pole järgmine päev pohmakat vaja karta.

Mis puudutab partnerlussuhteid, siis kahaneva Kuu ajal ei väljendu vajadus läheduse, õrnuse ja helluse järele partneriga selgelt. Mittetoimivat suhet pole mõtet üritada lappida – tegele millegi mõttekamaga. Tutvumiseks ja kellegi uuega kohtama minekuks ei ole praegu õige aeg. Intiimelust ei tasu sel ajal ka midagi erilist oodata ega püüda sel ajal midagi uut proovida ja kogeda. Küll aga võivad suhtes ja ka abielus ilmneda konfliktid, mis vajavad lahendamist. Õnneks on kahaneva Kuu aeg hea partneritevahelisteks vestlusteks, mis tooks selguse majja. Lahutuseasjad saab aga kahaneva Kuu ajal sõbralikult lõpule viia, ilma et parterite vahele jääks vimma või oleks käru keeramist.

NB! Aeg ei sobi abiellumiseks! Kuu positiivne energia on puudu.

Kallimaga või mõne lähedase sõbraga koduselt aja viitmiseks on nüüd täpselt õige aeg. Igasugu kriitikutest, irisejatest ja tähenärijatest hoiad alateadlikult eemale.

Kahanev Kuu on sobilik kõigest oma aja ära elanust vabanemiseks: sotsiaalmeedia kontaktlist vaata üle ja korrasta ja samamoodi ajakohasta ka aadressiraamat, vaata üle koht, kuhu oled oma igasugused paroolid ja kasutajanimed koondanud ning kustuta ajast ja arust andmed ära.

Vana ja olnuga tegelemiseks sobilik aeg: käia surnuaial, meenutada sõpru ja sugulasi nii omaette kui lähedastega, kohtuda ammuste sõpradega ja maanutada ammuseid aegu ning tänada sulle osutatud abi ja toe eest ja saata laiali tänusõnad. Kui tunned, et mälestusesemeid on liiga palju kogunenud või võtavad need liiga palju ruumi, siis vaata need üle ja need, mida pole enam väärt säilitamist, viska ära.

Järgmine kord alustan selle tutvustamist, mis mõju on Kuul erinevates tähtkujudes viibides – alustan üldkirjeldusega ja järgnevalt juba konkreetsed valdkonnad ning millel millega tegeleda või sellega tegelemist vältida.

Varasemalt ilmunud:

Energiavahetus

Foto: Qi New Age & Healing

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelMida toob 12 tähemärgile 2 – 8 oktoober?
Järgmine artikkelSõnumid 9.-15. oktoobriks 2023
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi