Indiaani sodiaagimärgid ning nende tähendused

12
114407
Tagasi
Järgmine

Selgituseks

Kindlasti tead, et indiaanlased leidsid oma inspiratsiooni alati loodusest. Nad on/olid seotud sõna otseses mõttes kõige elavaga, ka panevad nad tähele sünnisümboleid. Siinkohal tahan välja tuua kõigi 12 sodiaagimärgi indiaanisümbolid ning nende tähendused, mis erinevad kõvasti lääne (“traditsioonilisest” – meile tuntud igapäevasest) astroloogiast. Indiaanlased andsid igale sodiaagimärgile oma sümboli ja need ei ole midagi muud kui erinevate loomade tootemid, millest igaüks näitab seda, millise iseloomujoonega on inimesed nende all sündinud.

Sa sammud läbi oma elu koos oma vaimse loomaga. Te kaks loote koos oma isikliku tantsumustri, mis jutustab sinu elu kogemustest. Kuigi elus on sinu liitlaseks rohkem kui üks loom, siis alati on sinu jaoks olemas just sinu sünniloom, jagades sulle oma tarkusi ning aidates sul selles elus evolutsiooniliselt kasvada.
– Avia Venefica

Indiaanihõimud jaga(sid)vad loodusega erilist vaimset sidet, seda just sel viisil, et loodusel on nende jaoks väga suur ja oluline roll kosmose dešifreerimisel, mis koosneb mitmetest salapärastest elementidest. Algonkinide, ühe indiaanihõimu, ütlus:

Sinu sünnikuupäev on esimene trummilöök sinu elu fantastilisel ja pidulikul tantsul.

mis jällegi näitab, kuidas indiaanlased seostasid elu pidustustega ja nad tähistasid, austasid kõike elavat, olgu selleks inimene või loom. Nad jälgisid floorat ja faunat, selle tugevusi ja nõrkusi ning otsisid sellest jõudu, kui pidid elus raskusi läbima. Näiteks, kuna nahkhiir näeb öösel suurepäraselt ja selgelt, siis palusid indiaanlased oma öiste jahiretkede tarbeks abi nahkhiire vaimudelt nägemaks öisel ajal selgelt oma saaki.

Kuna tegemist on ikkagi astroloogiaga, siis määrati kindla looma tootem teatud ajavahemikul sündinutele. Indiaanlased uskusid/usuvad, et inimesed, kes on sündinud nende valitsevate tootemite ajal, jagavad nende loomade iseloomujooni.

Nagu lääne astroloogias on 12 tähemärki, on indiaani ka astroloogias 12 tootemit. Indiaani astroloogias jagatakse need 12 märki neljaks oluliseks klanniks: põhjatuul – talv; idatuul – kevad; lõunatuul – suvi ja läänetuul – sügis. Igasse klanni kuulub kolm tootemit. Vaata, kuhu kuulud sina, alljärgneva tabeli põhjal leiad nii lääne astroloogia tähemärgid kui ka indiaani astroloogia tootemid.

Nüüd veidi lähemalt iga tootemi kohta. Selleks otsi rippmenüült oma isiklik tootem või liigu postituses “Tagasi” ja “Järgmine” nuppudega, kuidas sulle endale mugavam tundub, valik on sinu. Mõnusat süvenemist ning anna kindlasti kommentaarides teada, kas tundsid ennast, oma pereliikmeid ja/või sõpru-tuttavaid ära.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelMinu hashimoto lugu
Järgmine artikkelEmotsionaalne tasakaal terveks aastaks Jin Shin Jyutsuga
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

12 KOMMENTAARI

  1. oh jah – ühed laadaooraskoobid need köik – vöta üks ja viska teist; sel “indiaaniooraskoobilgi” zodiaagi tähemärkide kirjeldusega vörreldes vaid veidi teisem sönastus. Vaid ISIKUhoroskoobisse on ähk pöhjust veidi tähelepanelikumalt suhtuda; köik need muud ooraskoobid: zodiaagimärgid, iina kuukalendri pöhine ooraskoop nn looma-aastate suhtes, indiaanlaste ooraskoop ja nn puude ooraskoop – köik üks unjumunju – loe millise märgi kohta tahes – veerandi enese suhtes vöid ikka paikapidavaks leida; aga sellest juba nende ooraskoopide kirjapanijaile piisab, et kiita oma suurt teadmust ja oskusi. :D

  2. Huvitav, kumbat rohkem uskuda siis, kui sünniaeg jääb 2 vahele? 22. september – muidu siiani nagu neitsi järgi, kuid indiaanlaste järgi jääb kaaludesse? Karu või Ronk?

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi