Tee ise – Sügava ja rahuliku une piim

4
7207

1Unetus ajab hulluks?

Olen siin mitmelgi korral kirjutanud unetusest ja mida sellistel puhkudel ette võtta. Olen varasemalt ise abi saanud nii “Unemati unetolmust” kui ka hingamistehnikast, aga probleem on selles, et kumbki ei taga sügavat ja rahulikku õhtust-hommikuni ühe jutiga und. Keha on hingamistehnikaga nii harjunud, see rahustab ja tõmbab pinged alla ning aitab küll kiirelt uinuda, aga öö jooksul ärkasin ikka mitmeid kordi üles ning magasin endiselt rahutult. Sama on ka unetolmuga, pidev ärkamine, samas tolm aitab uuesti magama jääda. Selline pidev pinnapealne magamine hakkas tõsiselt häirima igapäeva eluolu ja muidugi mõjutas see tugevalt ka meeleolu. Oleks nagu 24/7 karusselli peal, ikka üles ja alla. Väsitav oli. Tahtsin mõnikord end normaalselt välja magada nii, et läheks õhtul magama ja magaks nagu nott hommikuni, iga krõpsu peale üles ärkamata. Igatsesin tõsiselt taga oma teismeiga, kus mind ei häirinud isegi mitte kahuripauk kõrva ääres, võisin rahulikult edasi magada. Paraku peale esimese lapse sündi kõik muutus, peale seda ärkan üles ka siis, kui ämblik peaks laest alla laskuma…, iga pisemgi heli ja krõpsu peale olen üleval ja siis uuesti uinumine võttis jälle meeletult aega ning mõnikord ei õnnestunud see üldse – olin sellises piiripealses seisundis, nagu magaks, aga samas ei maga ka ja ärgates olin mõnikord nii väsinud ja tige ning iga pisemgi asi võis meeletult ärritada ja tänu sellele magamatusele kõndisin ringi kui viitsütikuga pomm, iga hetk plahvatamas.

Kui oled oma elus selliseid momente kogenud, siis tead, millest räägin ja ilmselt oled proovinud samamoodi sadu erinevaid variante, et saaks ainult end üks kordki normaalselt välja magada. Nüüd on mul sulle välja pakkuda lahendus, olen selle enda peal ära katsetanud ja võin öelda, et see toimib ja uni on palju rahulikum ning ühtlasem ja hommikul ärgates on väljapuhanud tunne. See on nii õnnis tunne, eriti siis, kui pole seda pikka-pikka aega kogenud. Retsept sobib nii omnivooridele kui ka veeganitele, lihtsalt paar komponenti tuleb vastavalt oma toitumiseelistusele ringi kohandada.

Nüüd võiks arvata, et äkki on tegemist magneesiumipuudusega, siis minu puhul see nii ei ole, magneesiumitase täiesti korras, olen selle eest korralikult hoolt kandnud. Seega, probleem pole tingitud sellest. Küll, kui sa pole veendunud selles, kas sinu kehas on piisavalt magneesiumit, siis tasuks ka see kindlasti üle vaadata ning vajadusel kasutada magneesiumi jalavanne, -vanne, -õli ja kui tunned, et vajad enamat, siis võid juurde võtta ka magneesiumi toidulisandit. Annan siin postituses sulle ühe fantastilise ja maitseva võlujoogi retsept, mida võiksid enne magamaminekut juua ning mis tagab sulle sügava ning rahuliku pideva, õhtust-hommikuni, une.

Retsepti lugemiseks mine järgmisele leheküljele, klikkides nupukesele: “Loe seda edasi”.

Tagasi
Eelmine artikkelInglisõnumid novembri superkuu nädalaks
Järgmine artikkelInglisõnumid kadrinädalasse
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

4 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi