Nagu juba varasematest postitustest teada, siis erinevaid kristalle ja kive on inimesed kasutanud juba aastatuhandeid. Oma kauni ning üleloomuliku välimuse tõttu on erinevaid kristalle ning kive kantud palju ehete näol,  aga unustada ei tohi ka seda, et kristallidel on ka äärmiselt tugevad kaitsvad ja tervendavad omadused, mida saab õigesti kasutatuna enda kasuks tööle panna.

Erinevad kristallid Foto: Porta del Mar
Erinevad kristallid
Foto: Porta del Mar

Vanad legendid räägivad kadunud linnast, Atlantisest, räägivad seda, et linnas oli eriline tervendamise tempel, mille lagi oli üleni kaetud poolvääriskividega. Kui valgus langes ülalt läbi erinevate kristallide, siis ravis see erinevaid vaimseid kui ka füüsilisi hädasid. Märkimata ei saa jätta ka seda, et ka Vanas Egiptuses olid templites spetsiaalsed ruumid, kus raviti haigeid just kristallide tervendavate omaduste abil. Vähem oluline ei ole ka see fakt, et Egiptuse vaaraod kandsid alati oma peaehtel poolvääriskivi – malahhiiti, kivi, mis toob oma kandjale tarkust.

Unustada ei tohi ka seda, et kristallid on tekkinud samaaegselt koos Maaga ja on muutunud koos planeedi muutumistega. Nad on justkui maakera DNA, miniatuursed laohooned, mis sisaldavad miljonite aastate taguseid väljavõtteid maakera arengust ja kannavad endas kustumatut mälestust Maad kujundanud võimsatest jõududest.

Osad kristallid on tekkinud tänu Maa tugevale rõhule, teised seevastu on kasvanud sügaval maa-alustes kambrites; osad on tekkinud tilkekividena – stalaktiitide ja stalagmiitidena ja teised on ladestunud kihtidena – kõik need tegurid on omakorda mõjutanud erinevate kristallide omadusi ja nende mõju. Sõltumata kristallide kujust, võib see neelata, talletada, fokusseerida ja kiirata energiat, seda just elektromagnetlainete alas.

Kristallide harmoonia

Erinevad kristallid mõjuvad erinevalt, osad leevendavad stressi, teised eemaldavad emotsionaalseid ummistusi, kolmandad tasakaalustavad nii inimest ennast kui ka tema kodust miljööd. Märkimata ei saa jätta ka seda, et nad suurepärasteks abilisteks ka siis, kui soovid oma ellu tuua jõukust või armastust.

Labradoriit Foto: Gemstone Buzz
Labradoriit
Foto: Gemstone Buzz

Oleme varem rääkinud sellest, kuidas oma kodu hoida energeetiliselt puhas, aga selleks saab kasutada suurepäraselt ka kristalle, et puhastada oma kodu negatiivsest energiast. Ei tohi unustada sellist pisiasja, et meie ümber on palju nähtamatut negatiivset energiat, mida kiirgavad kodus telekas, arvuti(d), telefonid ja muu tänapäeva tehnoloogia. Ka võib negatiivset energiat siseneda Maa elektromagnetilisest väljast. Kõik see mõjub meile, mis tekitab väsimust ja muudab kergelt ärrituvaks ning viib kodust rahu ja harmoonia. Selleks, et oma kodu, keskkonda puhastada ja harmoonilisemaks muuta, tulevad appi just poolvääriskivid – ja enamik neist on taskukohased soetada.

Siinkohal annan mõned näpunäited, kuidas kasutada kristallide positiivset energiat nii, et sinu kodu, töökoht ja sind ümbritsev keskkond oleks sulle ja sinu perele parem, tervislikum, harmoonilisem ja ka tasakaalustatum. Selleks ei ole vaja üldse palju, ainult soetada mõned kristallid/kivid ja paigutada need õigesse kohta ja ruumi ning üsna pea hakkad tundma energiate muutumist paremuse poole.

Sammal-ahhaat Foto: Souls to Shine
Sammal-ahhaat
Foto: Souls to Shine

Ahhaat taltsutab köögis tuleenergiat

Usu või mitte, aga suurepärane kivi kööki on just roheline sammalahhaat, sest sellel on võima tasakaalustada tule energiat. Kuna köögis on liikvel palju tule- kui ka elektrienergiat, siis aitab just ahhaat vältida võimalikke õnnetusi, mis koduses köögis perele pliidi ees toimetamise käigus juhtuda võivad. Samuti vähendab ahhaat stressi ning aitab luua rahuliku meeleolu.

Parimaks kohaks sammalahhaadile oleks just pliidi vahetu lähedus.  Võimalusel riputa ahhaat pliidi kõrvale või tema kohale seinale, lisaks sellele, et kivi taltsutab tule ja elektrienergiat, on seda seal ka äärmiselt ilus vaadata. Loomulikult vajab kivi vähemalt kord nädalas puhastamist sooja vee ja loodusliku (käsitöö) seebiga, võimalusel pese käte vahel või äärmisel juhul kasuta pehmet lappi. Ära kasuta kunagi ahhaati pestes muid kodukeemia vahendeid!

Hematiit raudroos Foto: Didier Descouens
Hematiit raudroos
Foto: Didier Descouens

Hematiit magamistoas annab kosutava une

Hematiiti soovitakse panna magamistuppa seetõttu, et sellel on rahustav mõju ja seega kivi toob magamistuppa rahu. Kuna magamistuba on (peaks olema) sinu kodu kõige rahulikum pelgupaik, kus saad puhata ning uueks päevaks energiat ammutada. Seega sobib magamistuppa just rahustav metalse läikega hõbedane hematiit. Sellel kivil on omadus aidata saavutada sügavat ja kosutavat und, kivi kaitseb magamise ajal sinu hinge ning rahustab vaimu. Hematiit neelab negatiivsust ja on suurepäraseks raviks ärevuse ja unetuse korral. Aseta kivi oma voodi kõrvale öökapile või pane unetuse korral padja alla, nii pääseb kivi energia kõige paremini mõjule.

Kui aga soovid magamistuppa tuua kirge, sensuaalsust ja erootikat, siis aseta voodisse, selle ümber või kanna ehteid sellistest kristallidest nagu karneool, granaat, punane tiigrisilm aka härjasilm. Kui aga soov tõsta seksuaalset energiat ja vastupidavust, kasuta karneooli, verekivi, rubiini, granaati või roosat turmaliini. Karneool stimuleerib ka seksuaalsust, punane jaspis seevastu pikendab seksuaalset naudingut. Libiido puudumisel kasuta fluoriiti või granaati.

Lepidoliit elutoas neutraliseerib kodumasinatest tuleneva negatiivse energia

Lepidoliit  Foto: Timber Tones
Lepidoliit
Foto: Timber Tones

See kaunis lavendlikarva või roosakas kivi rahustab ja stabiliseerib ärritunud närvisüsteemi, vähendab stressi ja kiirgab positiivset energiat. Sellel kivil on võime neutraliseerida telekast ja arvutist tulevat negatiivset kiirgust ja tänu sellele tunned end vähem väsinuna, oled rahulikum ja suudad märgatavalt paremini keskenduda.

Parimaks asukohaks just lepidoliidile oleks teleka ja arvuti vahetu lähedus – paiguta kivi arvuti ja teleka peale, kui vähegi võimalik, kui see ei ole võimalik, siis katsu paigutada kivid võimalikult nende energiaallikate vahetusse lähedusse.

Kui aga vajad koju rohkem armastust, siis aseta elutuppa ka roosa kvarts, sest roosa kvarts tasakaalustab emotsioone ja rahustab meelt, lisaks puhastab südamed ning toob kaasa sisemise tervenemise ja armastuse suurenemise. Selle kristalli energia on leebe, aga äärmiselt pikaajalise mõjuga.

Suitsukvarts Foto: Charmed Design
Suitsukvarts
Foto: Charmed Design

Kvartsid kontorisse

Aseta kvartskristalli või fluoriidi kobarad oma kodu- või töökontorisse arvuti lähedale, need kristallid kaitsevad sind arvuti elektromagnetvälja kiirguse eest. Seevastu asetades suitsukvartsi kristalli oma töölauale, kaitseb see sind tööstressi eest.

Kui sul on pingeline töö, siis hoia endaga kaasas roosa kvartsi või ametüsti kristalli, hõõru pingelisel ajal kristalli oma pihkude vahel hõõru lihtsalt sõrmedega.

 

Obsidiaan esikus hoiab vargad eemal

Must obsidiaan leopard, smaragdis silmade, tuliahhaat nina ja rodokrosiidist keelega Foto: RiKoo
Must obsidiaan leopard, smaragdis silmade, tuliahhaat nina ja rodokrosiidist keelega
Foto: Rikoo

Et sind kodus alati ees ootaks mõnus miljöö, rahu ning positiivne energia, on soovitatav riputada välisukse vahetusse lähedusse must obsidiaan, sest tegemist on vulkaanilise klaasiga. Obsidiaan toimib sarnaselt sümboolse peeglina, mis peegeldab tagasi negatiivsuse ja kõik ebameeldivused ning ei lase negatiivsusel sinu koju siseneda.

Kui aga sinu esik on pimedavõitu või halvasti valgustatud, siis ei lase valguse puudus kivi energial mõjule pääseda. Selleks, et saada obsidiaani energiast täielikku kasu, hoia oma esik hästi valgustatuna ja ära unusta aegajalt ka kivi jooksva vee all puhastamast, kuivamiseks aseta kivi päikese kätte. Samal ajal kui kivi kuivab, laeb see end päikeseenergiat täis. Selline puhastamine laseb kivisse kogunenud negatiivsel energial minema uhtuda ja laeb kivi taas puhast ning kirgast energiat täis.

Peale musta obsidiaani sobib esikusse asetada kaitseks ka must oonüks ja hematiit, neil kõigil on võime hoida negatiivne energia ja vargad kodust eemal.

Tiigrisilm autos hoiab ära avariid

Foto: Serval Jewelry
Foto: Serval Jewelry

Aseta kuldne tiigrisilm oma autosse, sellel kivil on võime kaitsta sinu autot ja tema juhti negatiivsete liiklusmõjude ja avariide eest. Selleks aseta tiigrisilm autos kindlasse kohta, et kivi ringi ei liiguks ega ise oma liikumisega ohtlikku olukorda ei tekitaks. Näiteks põimi kivi hõbetraadiga ja aseta armatuurile, kui muud varianti ei leia, siis võid kivi ka auto armatuurile liimida või teha tiigrisilma pärlitest pisikene kee ning riputada see tahavaatepeegli külge.

Meeles tuleb pidada seda, et kee peab olema nii lühike/pikk, et pidurdades ei puudutaks see auto esiklaasi, ohutus eelkõige!

Akvamariin Foto: Gemstone Buzz
Akvamariin
Foto: Gemstone Buzz

Plaanid puhkust?  Võta akvamariin

Puhkusele minnes soovitatakse kaasa võtta kas akvamariin või  kuukivi, need kristallid kaitsevad sind just reisi ajal.

Kristallide valik

Nagu varasemalt olen siin kirjutanud, siis erinevaid kristalle saab erinevatest esoteerikakauplustest, minu üheks lemmikuks on siiani olnud Väike Ingel. Kristallide ja kivide valimisel aitab sind kõige enam just sinu sisemine vaist.  Sa tunned ära just selle õige kivi, kui sa seda puudutad või käes hoiad, enne kivi soetamist hoia seda mõnda aega käes ja lase oma tunnetel end juhtida. Kas tunned sooja või kõditavat tunnet või tahad kivi kohe käest ära panna, usalda ennast. Kui tunned, et see kivi peab sinuga kaasa tulema, siis nii see ongi ja kivi on valinud sinu, sest sinu ja kivi energiad ühtivad ja te sobite.

Enne kristallide kasutamist tuleb kristallid ja kivid puhastada ja laadida energiat täis vastavalt kivi eripärale. Kui kahtled, kuidas neid puhastada ja laadida, siis küsi julgelt kaupluse müüjalt. Seega ära unusta oma kive ja kristalle regulaarselt puhastada ja laadida, nii hoiad sa oma kristallide energiad puhtana ja nad saavad sinuga paremini koostööd teha.

Allikas: “Atlantis: Myth or Reality“, “Crystal Bible”

Eelmine artikkelKristalliteraapia – hematiit
Järgmine artikkelVõilill, takjas ja vähk
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi