Neerukivitõbi on haigus, mille korral tekivad neerus konkremendid ehk kivid. Neerukivitõve laiem mõiste hõlmab kive kogu urotrakti (neerud, kusejuha, kusepõis, kusiti) ulatuses. Konkreetne haigus on uroloogiliste haiguste seas enim levinud. Tegemist on kuseteede põletike ja eesnäärmehaiguste järel kolmandal kohal asuva tõvega ning sagedamini haigestuvad sellesse just mehed, vanuses 20-50 eluaastat.
Neerukivide tekkepõhjused
Kivid tekivad neerudes erinevatel põhjustel uriinis leiduvate soolade sadestumise tulemusena ning kivid erinevad oma keemilise koostise poolest. Kõige sagedamini esineb oksalaatkive (75%), veidi vähem on fosfaatkive (15%) ja uraatkive (5%) ning tsüstiinkive (1%).
Sageli hakkavad kivid mööda urotrakti allapoole liikuma. Väiksemad kivid väljuvad iseeneslikult, neid on umbes 80%. Suuremad kivid võivad kuseteede kitsamates kohtades kinni jääda ning tekitavad suurt valu.
Sümptomid ja avaldumine
Tavaliselt avaldub neerukivitõbi neerukoolikutena ehk neeruvoolmetena, mis vabanevad äkki ja mida iseloomustab tugev valu reeglina ühe neeru piirkonnas. Valu kiirgub piki kusejuha kusepõie suunas ka kubemesse ning samapoolse reie sisepinnale. Koolikud vallanduvad neeruvaagna või kusejuha sulgumisel kiviga või kivi liikumisel läbi juha.
Koolikutega kaasneb iiveldustunne, vahel ka oksendamine. Koolikud võivad kesta mõnest tunnist mõne päevani. Väikestest kividest põhjustatud valu leevendub tavaliselt pärast kivide väljumist.
Tavaliselt esinevad neerukivide puhul iseloomulikud kaebused. Samuti võib urineerimine olla kas sagenenud või valulik. Kõhu palpatsioonil võib esineda valu haige neeru poolel. Seljale koputades on tunda teravalt valus sellel poolel, kus asub kivi. Neerukivide puhul on iseloomulikuks indikaatoriks verine uriin. Kui seda esineb, siis tuleks pöörduda perearsti poole ja tema määrab kindlaks, kui suured on vaevust tekitavad neerukivid.
Ravi ja kivide väljutamine
Reeglina väljuvad 50% juhtudest neerukivid iseeneselikult, aga 50% juhul vajavad ka kirurgilist sekkumist, nii väidab inimene.ee terviseportaal. Kivid diameetriga vähem kui 5 mm peaksid reeglina 4-8 nädala jooksul väljuma. Üle 10 mm diameetriga kivid iseeneslikult ei välju. Ravi valitakse sõltuvalt haiguse kestusest ja ägedusest, kivi asukohast ja suurusest, kaasuvast põletikust ja teise poole neeru funktsioonist. Traditsiooniliselt kasutavad arstid neerukoolikute leevendamiseks valuvaigisteid ja ureeterite silelihaste spasmi lõõgastavaid ravimeid. Olulist osa neerukivitõve ravimeetodi valikul etendab kivi asukoht.
Rahvameditsiiniga neerukivide vastu
Üheks neerukive ennetavaks joogiks võiks kasutada kookosmahla, ehk siis noore rohelise kookose sees leiduvat magusat vedelikku. Seda mahla soovitatakse juua 2-3 korda nädalas, sest tegemist on loodusliku diureetikumiga, mis suurendab urineerimise vajadust. Mida sagedamini viiakse soolad uriiniga kehast välja, seda väiksem on neerukivide tekkevõimalus. [1]
- 100 grammi kookosevett sisaldab 250 mg magneesiumi. Uuringud näitavad, et magneesiumirikkad toidud vähendavad neerukivide tekkimise riski [2], [3]
- 100 grammi kookosevett sisaldab 25 mg kaaliumi. Uuringud näitavad, et kaalium parandab neerude tööd ja vähendab neerukivide tekkimise riski [4]
Meeles tuleb pidada seda, et kookosmahl ei ravi neerukive, aga aitab neid ära hoida.
Jook, mis aitab neerukividest vabaneda
Nüüd siis joogist, mis aitab loomulikul teel neerukividest lahti saada ja seda ainult 10 päevaga. Paljud inimesed on väitnud, et just selle joogiga on nad lahti saanud mitmetest neeruprobleemidest. See, mida neerukivide väljutamiseks kasutatakse, üllatab sind kindlasti. Selleks on kõige tavalisem hirss – just, lugesid täiesti õigesti, hirss. Juba ammusel ajal kasutati hirssi neerukivide loodusliku ravivahendina.
Hirss ravib:
- erinevaid naistehaigusi
- põiepõletikku
- puhastab efektiivselt neere vooderdisele kogunenud sooladest
Lisaks on hirss üks kõige laialdasemalt kasutatavaid teravilju, millel on kõrge toiteväärtus ning raviomadused.
Soovitame proovida neerukividest lahtisaamiseks kasutada seda iidset vene rahvameditsiinist pärit retsepti. See jook on äärmiselt tõhus ravimaks neere, aitab neid puhastada mürkidest, sooladest ning aitab ka vabaneda neerukividest.
- õhtul pese tassitäis (200g) hirssi sooja veega
- pane pestud hirss suuremasse, soovitavalt kolme liitrilisse purki ning vala sellele 2 liitrit kuuma vett peale
- hommikul näed purgis valkjat vedelikku, just see ongi sinu ravim
- kurna saadud vedelik teise purki ning joo saadud vedelik päeva jooksul ära. Joo korraga nii palju kui soovid, aga peamine on see, et õhtuks oleks kogu vedelik joodud
- õhtul pane uus tassitäis hirssi järgmiseks päevaks likku ja nii korda seda protseduuri 10-15 päeva.
Vedelikust järgi jäänud hirssi ära minema viska, vaid tee sellest maitsev hommikupuder.
Millised on tulemused?
Selle 10-15 päevaga sinu neerukivid lahustuvad täielikult ning keha väljutab need uriiniga ning sinu neerud saavad korralikult puhastatud liigsetest sooladest, mis tekitasid neerukive. Neerudes olnud kividest tingitud põletik on kadunud ning selle kuuri käigus uuenevad neerude koed.
Mis peamine, hirss on kõigile kättesaadav ning üsna odav ja kaitseb sinu neere. Seega puhasta enda neere täiesti looduslikul viisil, kasutades vana rahvameditsiini kogemusi.
Allikad:
- [1] Macalalag, E.V., Jr. And Macalalag, A. L. Bukolysis: young coconut water renoclysis for urinary stoune dissolution Int Surg 1987; 72( 4): 247
- [2] Gershoff SN, Prien EL. Effect of daily MgOx and vitamin B6 administration to patients with recurring calcium oxalate stones. Am J Clin Nutr. 1967;20(5):393-399
- [3] Prien EL, Gershoff SF. Magnesium oxide-pyridoxine therapy for recurrent calcium oxalate calculi. J Urol. 1974; 112:509-512
- [4] Young, D.B. and McCabe, R.D. Potassium`s cardiovascular protective mechanism. Am J Physiol 1995; 268: R825-R837
- Terviseportaal Inimene
- Healthy Food House
Tõsi, mis tõsi, mina sain ka hirsijoogiga neerukivist lahti.Ostsin Eliksiirist(loodustoodete pood Risti Selveris IIkorrus) ÕKO riisi mõned kilod ja jõin seda leotist 9 päeva. olin juba unustanud, et vaja minna ka kontrolli, aga kui kahe kuu pärast läksin, siis pilt DR. M.Luumani juures oli puhas.
Miks mitte neere taastada, mustal turul kallis kraam
just momendil vajalik info… aitäh…
Wana Põhjala tõde – MÄDARÕIGAS lahustab KÕIKWÕIMALIKKE kiwe organismis nii mis mühiseb. AGA MITTE MINGIL JUHUL ei tohi see olla süntäädikaga tehtud…
Suured tänud!