Kuu aega sai katsest märkamatult täis ja on aeg rääkida tulemustest, kas ja mis muutunud on. Sellised vasikaripsmed sobiksid ideaalselt, tean naisi ja ka mehi, keda loodus on tõesti sellistega õnnistanud ja see teeb kergelt kadedaks. Sest kui Jumal ripsmeid jagas, olin mina viimaste seas…

Ülipikad ripsmed
Ülipikad ripsmed

Selle kuu aja jooksul määrisin igapäevaselt nii hommikul kui ka õhtul ripsmeid kodukootud seerumiga, mille tulemusena on oodata ripsmete kiiremat kasvu. Kuna mul on loomu poolest väga lühikesed ripsmed, siis iga mm on teretulnud. Seega sai kuu pikkune katsetus ka kätte võetud. Kuna seerumi tegemiseks ei ole vaja muud, kui erinevaid õlisid ning E-vitamiini, siis miks mitte proovida. Halba see ei tee ja kui midagi ei muutu, siis ei muutu. Olen vähemalt katsetanud ja võin endaga rahul olla.

Kui ma alustasin, siis minu ripsmete pikkus oli 8 mm, mis on kõige levinum pikkus (7-9 mm on nn “Harju keskmine”). Ma tahaks endale väga 11+ cm ripsmeid, aga ju pole nii määratud. Kas seerum aitab, ei tea.

Esimese nädala lõpuks midagi olulist muutunud ei olnud. Kui, siis 0,5 mm äkki olid pikemad, võta sa kinni. Sest mõõtes, olid ripsmed pikemad kui 8mm, aga lühemad kui 9mm. Selle nädalaga panin tähele seda, et ripsmed on selle ajaga muutunud heledamaks kui enne – mis iseenesest ei olnud mu eesmärk. Riitsinusõli pidi ju ripsmeid tumedamaks muutma, ju see heledus on tingitud teistest koostisosadest või siis muust.

Ripsmed 13. oktoobril 2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist
Ripsmed 13. oktoobril 2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist

Ripsmed 13. okt.2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist
Ripsmed 13. okt.2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist

Järgmisel nädalal tulidki pildid nii udused ja pole mõtet neid ka siia üles riputada.

Kolmandal nädalal on ripsmed 1 mm jagu pikemad, tundub nii vähe, aga ikkagi pikemad. Mina olen rahul. Ainus miinus on see, et ripsmed on heledamad.

Ripsmed 27.10.2013
Ripsmed 27.10.2013

Ripsmed 27.10.13
Ripsmed 27.10.13

Neljandal nädalal ripsmeid ei mõõtnud.

Ripsmed 09.11.2013
Ripsmed 09.11.2013

Ripsmed 09.11.2013
Ripsmed 09.11.2013

No ja viimasel nädalal läks natukene üle aja ja selleks ajaks on ripsmed 9 ja 10 mm vahel, seega eeldan, et on äkki 9,5 mm. Otsad on kõvasti heledamad kui alguses.

Ripsmed 16.11.2013
Ripsmed 16.11.2013

Ripsmed 16.11.2013
Ripsmed 16.11.2013

Kaks võrdluspilti ka, kus kõik koos. Mõnel fotol paistab päike silma ning kipun silmi veidi kissitama ka kinnisilmi…

Enne ja pärast
Enne ja pärast

Teine veel, kus siis silmad kinni.

Ripsmed enne ja pärast
Ripsmed enne ja pärast

 Mida ma siis selleks kasutasin?

Võtsin kasutusele väga lihtsa õlide segu, mille igal õlil on oma eesmärk.

Riitsinusõli, mis on rikkalik Omega-6 rasvhapete poolest. Selles on nii E-vitamiini kui ka proteiine. Tänu selle õli pehmele struktuurile imendub see hästi karvanääpsu ning toidab neid seestpoolt. Riitsinusõli on kasutatud sajandeid juuksekasvu kiirendamiseks. Tegelikult Vana-Egiptuses määrisid mehed riitsinusõli skalpi, et vältida kiilaspäisust.

Riitsinusõli huvitav fakt on veel see, et vanasti kasutati seda kõhukinnisuse korral, tuli lihtsalt tee- või supilusikatäis riitsinusõli manustada ning sooled hakkasid jälle normaalselt tööle. Õli kogus olenes inimese vanusest. Ka tänapäeval osad arstid, eriti ämmaemandad soovitavad naistel raseduse lõppfaasis, kui tekib kõhukinnisus, tarbida päevas supilusikatäis riitsinusõli.

Magusa mandli õli on teine allikas, mis on suurepärane monoküllastamata rasvade allikas, lisaks on selles E-vitamiini, magneesiumi ja kaltsiumi. Kui seda õli määrida ripsmetele, siis õli imendub karvanääpsu ning pärsib ripsmete väljalangemist. Selle tulemusena paistavad ripsmed paksemad.

E-vitamiin on tugev antioksüdant ning siin toimib ripsmete niisutajana, lisaks selles seerumis mõjub E-vitamiin lisa jõuallikana. Kui sul E-vitamiini ei ole lisada, siis ei juhtu ka midagi, sest mõlemas õlis on piisav kogus E-vitamiini.

Seerumi kokku segamiseks on sul vaja puhast pisikest pudelit või vana tühja ning seest korralikult seebiga puhtaks pestud ripsmetušši kesta. Mina kasutasin pisikest pudelit, millesse mõõda kõiki aineid võrdne kogus. Kanna ripsmeharjaga õhtul enne magama minekut seerum ripsmetele ning naudi oma ööund. Ole väga ettevaatlik, et õli ei satuks silma, kui see peaks juhtuma, pese koheselt sooja veega silmad puhtaks ning kuivata ja proovi uuesti. Hommikul pese silmad sooja veega puhtaks.

Esimestel kordadel võid tunda silmades naljakat tunnet, sest õlides on tunda õrnad “aurud” ja need võivad silmad vesistama ajada, aga üldiselt möödub see kiiresti pärast paari korda.

Kuna mina meiki eriti ei kasuta, siis määrisin ripsmeid nii õhtul enne magama minekut kui ka hommikul tõustes. Seega said nad seerumit päevas topeltkoguse, mis võib olla ka põhjus, miks ripsmeotsad on läinud heledamaks.

Kokkuvõtvalt võin öelda seda, et olen tulemusega igati rahul ja katse õnnestus, sest ka 1,5 mm on minu väga lühikeste ripsmete juures suur samm edasi ning jään seda seerumit mõni aeg kindlasti kasutama. Jätkan veel kuu aega ja siis teen pausi, sest kõike võib teha kuuridena ja pause on vaja, et nääpsukesed ka puhata saaksid.

Mõnusat katsetamist neile, kes otsustavad ka enda ripsmeid selle loodusliku meetodi abil veidikenegi pikendada!

Eelmine artikkelLooduslike vahenditega deprsessiooni vastu
Järgmine artikkelJuuksed pikaks looduse abiga
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

3 KOMMENTAARI

 1. Wufti väidan sulle vastu. Naha kaudu mõjub ja kuidas veel. Ilma asjata pole mõeldud ja aastatuhandeid kasutatud pealemärimiseks seerumeid, kreeme võideid. Aga noh eks iga üks jääb oma liistude juurde ja usub seda mida uskuda tahab. Sünergia toimib eriti hästi kui kasutada koos ni iseespidiselt kui välispidiselt.

  Inimesed katsetaga ja ärge uskuge pimesi asju mida Teile räägitakse, sest teiste tõde ei pruugi olla sinu tõde.

  Minu tõde ja katsetus näitab, et ka välispidine toimib ja kuidas veel!

 2. Parim looduslik seerum on Yxes, see kodumaine ripsmekasvu seerum on mul ära proovitud minevikus. Esialgu tundub, et maksab palju u. 50 eur aga seda jätkub kuni pooleks aastaks. Ripsmed muutuvad vähemalt kahe kuu möödudes tihedamaks ning pikemaks, seetõttu kehtib tootele 90 päevane raha tagastamise garantii. Ma olen alati pigem skeptiline ja endal mul on u 7-8 mm ripsmed , sirged aga tumedad ja õnneks normaalse tihedusega. 2 kuu möödudes tõesti nägin, et pikkust ja tihedust hakkas juurde tulema järjest rohkem, mul olid ripsmed eelnevalt pikendustest kahjustunud. Ma olen peaaegu igapäevane meigi ja laineri kandja, kuid seerum toimis ikkagi hästi, oluline on puhastada aplikaatorit igakord salvrätikuga näiteks. Ma pole mingi müügiesindaja aga minu ripsmed läksid rohkem kaardu ja ulatusid kulmudeni ja olid väga tihedad ning tumedad.

 3. Ripsmed ega juuksed ei saa kuidagi moodi kiiremini kasvada, kui neile midagi peale määrid, see osa mida sa neist näed on SURNUD RAKUD (elusad ainult naha all).
  Tunduvad nad erinevad pikkusega sest 1) erinevad ripsmekarvad nagu juuksekarvadki on mõõtes erineva pikkusega ning 2) fotod on tehtud erinevast kaugusest ja varieeruvast valgustusest (mis mõjutab kontrasti).

  Ainuke viis aidata ripsmetel tervemad olla, on toita neid seestpoolt (toiduga). Mis puutub kiirusesse, siis see minu teada sõltub põhiliselt geneetikast, aga välispidiselt määrides ei saa need kuidagimoodi kiiremini kasvada. Bioloogia lihtsalt ei tööta nii.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi