Alustan täna uue kaste-eksitusmeetodiga, kuidas koduste vahenditega kiirendada 30 päevaga juuste ning ripsmete kasvu.

Need ripsmete ja juuksekasvu seerumid on kohutavalt kallid ja ega mul neisse usku ka ei ole. Olen palju aastaid tagasi, kui veel nooruke olin, kasutanud juuksekasvu soodustavat seerumit  ja erilisi tulemusi küll ei täheldanud. Kui võtta näiteks Yxes ripsmeseerum, mis maksab praegu kaubanduses 52-75 € vahel ja seerumit on kokku 5,5 ml. Kole kallis hind minu meelest, aga nagu ikka igale tootele on ka tarbija. Muidu neid “imeasju” ju ei tehtaks, kui klientuur puuduks.

Miks ma katsetan? Kuna eelmine katsetus tasus ennast kuhjaga ära ja sain näonaha kordi siledamaks, siis miks mitte vaadata, mis edasi saab. Reeglina loodustoodetega ei saa asja hullemaks ajada. Rusikareegel on peamiselt selline, kas läheb paremaks või jääb samaks – aga mingit soovimatut “keemilist koorimist” sellega endale teha ei saa – minu õnneks.

Alustan siis ripsmetega

Ripsmed 13. oktoobril 2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist
Ripsmed 13. oktoobril 2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist

Ripsmed 13. okt.2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist
Ripsmed 13. okt.2013 enne kodukootud seerumi pealekandmist

Nagu fotodelt näha, siis on mul üsna lühikesed ripsmed ja olen ammu tahtnud neid saada veidi pikemaks, sest ega ma ei armasta eriti ripsmedušši, kuigi vahel tuleb ka seda ette, mil olen sunnitud ripsmeid sellega natukenegi pikemaks venitama. Korra olen proovinud ka ripsmepikendusi, aga leian, et see ei ole mitte kõige õigem viis. Lisaks kannatavad enda ripsmed selle tõttu kordades rohkem.  Kuna ma arvan, et nädalaga midagi erilist ei juhtu, siis vaatan, kas on mõtet nädala pärast uusi fotosid postitada või mitte. Elame näeme. Seerumi segasin kokku kolmest koostisosast. Kui kõik toimib nii nagu peab, siis jagan rõõmuga hiljem ka retsepti. Ohverdasin ühe ripsme ning mõõtsin selle ära ja pikkuseks sain 8 mm. Kuidas mõõta? Võtta keskmiste ripsmete seast ripsmekarv, sest seal on nad reeglina kõige pikemad ja see näitab ripsmete tegelikku pikkust, kui nad on välja kasvanud. Palun mitte pahaks panna vana ja väsinud “seebikarbi” kvaliteeti.

Juuksed

Kuna ma nagunii siin kodus erinevaid katse-eksitusmeetodeid teen, siis mõtlesin, et proovin ära ka ühe meetodi juustele, sest vanem piiga on natuke õnnetu, kuna tema juuksed kasvavad aeglasemalt võrreldes pisipiiga juustega. Lubasingi siis talle, et teeme koos proovi ja vaatame mis saab. Kui midagi muud ei muutu, siis juuksed saavad korralikult toidetud, sest toitaineid selles kodukootud seerumis on üksjagu. Seerum ise koosneb samuti kolmest koostisosast.

Tütre juuksed

Tütre juuksed 13. okt. 2013 enne kodukootud juukseseerumi peale kandmist.
Tütre juuksed 13. okt. 2013 enne kodukootud juukseseerumi peale kandmist.

Tütre juuksed 13.okt. 2013 pärast seerumi peale kandmist.
Tütre juuksed 13.okt. 2013 pärast seerumi peale kandmist.

Tütre juuksed on praegu pikemast küljest 42 cm ja lühemast 30 cm pikad. Vaatame, kuidas on 30 päeva pärast.

Minu juuksed

Minu juuksed 13. okt. 2013 enne seerumi kasutamist.
Minu juuksed 13. okt. 2013 enne seerumi kasutamist.

Kuna seerum tuleb kanda peanahale ja seda kätega sisse maseerides, siis paratamatult saavad juuksed rasvaseks, aga sellest ei ole midagi. Seerumit võib peas hoida minimaalselt tunni ja siis maha pesta. Või kanda pähe õhtul ning hommikul maha pesta. Üks saladus on juuksekasvu kiirendamisel veel see, et tuleb loobuda kõigist parabeene sisaldavatest juuksehooldusvahenditest, sest need pärsivad juuksekasvu.

Minu juuksed on tukast 24 cm, mis on hetkel juuste lühim punkt. Järgmine pikkus on 29 cm ja see hästi pikk salk on 42 cm. Kuna salk ei kasva pealaelt nagu tütrel vaid kõrva ja kukla vahelt, siis sealt mõõdetuna tuleb pikkuseks 42 cm. Kuu aja pärast teeme uue mõõtmise ja näeme, kas on suuremaid muutusi. Keskmiseks juuste kasvuks loetakse kuus 1,25 cm ja aastas ca´15 cm. Eks näis, kas kuuga kasvavad meil juuksed rohkem kui 1,25 cm.

Eelmine artikkel12-päevane väljakutse paremaks enesetundeks
Järgmine artikkelMeie ühiskonna allakäik on jõudnud geneetilise tasandini
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

12 KOMMENTAARI

  1. Ma ei mõelnud oma lausega, et ma seda maski kusagil mujal kui juustel kasutaks. Ilmselt tõlgendasid mu lauset veidi valesti, sest Mari mainis, et retsept paneb juuksed särama ja ma küsisin kas KA kiiremini kasvama. Aga aitäh muretsemast, et kas ma ikka olen piisavalt adekvaatne mõistmaks, et brändit ripsmetele määrida pole just targem tegu siin ilmas :)

    • H- tulemused on olemas, aga hetkel ühe kokkuleppe tõttu veidikene viibivad enne kui lehele üles jõuavad. Aga luban, et selle nädala jooksul need ka siia ülesse jõuavad ning olen nende tulemustega üldjoones väga rahul.

  2. Tahtsin jaga väga head retsepti, mis toob silmnähtavaid tulemusi!
    Ma teen sellist maski juustele, kus segan muna, natuke õli, pigistan laimi/sidruni mahla ning brändit. Segan kõik kokku ning panen segu paariks tunniks vähemalt pähe. Kindlasti rätik ümber, et see kõik oleks soojemas keskkonnas. Esiteks kohe pärast pesemist jäävad juuksed siledad ja läikivad ning teiseks paari kuuga märgatav tulemus!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi