Naiste hügieenisidemed jms – mis neis tegelikult peitub

5
20984

1Hügieenisidemed

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Harva, kui üldse tuntakse huvi, milliseid hügieenisidemeid, pesukaitsmeid või tampoone jms hügieenitarbeid naised kasutavad. See on aga väga oluline teema iga naise jaoks.

Nahk on meie keha suurim ja ka õhem organ. Sinu keha kaitseb võimalike toksiinide eest vähem kui 1/10 tolline kiht. Millega tuleb arvestada, on see, et nahk on hästi hingav ja läbilaskev – eriti õrn on nahk vaginaalse piirkonna ümber ja tupest rääkimata. Ning see on just peamine põhjus, miks me peame väga tähelepanu pöörama sellele, milliseid hügieenisidemeid ja tampoone üldse kasutada. Enamik aineid, mis puutuvad meie kehaga kokku imenduvad läbi naha meie vereringesse ning sealt kantakse need laiale meie organismi. See on ka põhjus, miks dr. Mercolale ja ka mulle meeldib öelda ja järgida: “Ära kasuta midagi oma kehal, mida sa vajadusel ei sööks!”

Kemikaalide nahale panek võib olla isegi kordi ohtlikum, kui nende söömine. Kui sa sööd midagi, mida ei peaks, siis meie sülje ja mao ensüümid aitavad neid lõhustada ja kehast välja uhuda. Kui aga kemikaalid puutuvad kokku meie nahaga, siis imenduvad otse filtreerimata meie vereringesse ning jõudes meie tundlikesse organitesse. Kui sellised kemikaalid satuvad meie organismi, siis on neil kombeks aja jooksul kuhjuda, sest tavaliselt puuduvad vajalikud ensüümid, et neid lõhkuda.

Dr. Mercola arvates võib naiselikku hügieeni võrrelda “viitsütikuga pommiga”. Sest kui vaatleme keskmise naise tampoonide kasutust, siis terve oma elu jooksul kasutab üks keskmine naine ära 16 800 tampooni või koguni 24 360 tampooni, kui ta on östrogeeni asendusravil. Ja need on ainult tampoonid. Paljud naised kasutavad tampoonide asemel lugematu arvu hügieenisidemeid, kui see sama keskmine naine saab aga lapse, siis kasutab ta veel rinnapatju lekkimise kaitseks.

Tagasi

5 KOMMENTAARI

  1. Hariv artikkel, aga tahaksin ära märkida ühe veidra vea, mis ilmselt tõlkimisel tekkinud: juttu on mingitest mikropisaratest (?) tupeseinal – pakun, et tegemist on mikrorebenditega. Microtears on oletatavasti algne sõna, mida konteksti arvestades saab tõlkida ikkagi mikrorebendiks. Tupes ikka pisaraid ei ole…

  2. Kuidas kellelegi, omast käest tean, et mis ei sobi, see ei sobi, seega ei hakkagi üritama muude vahendite või tootjatega paremini läbi saada

  3. Plaanisin ka vahetada "mooncup´i" vastu, aga siin jooksin jällegi peaga vastu seina – silikoon, ei sobi kohe üldse.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi