Me elame maailmas, mida me tajume vastavalt sellele, mida me näeme, tunneme ja kuuleme.  Enamjaolt läbi selle, mida kuuleme ja näeme, käib aga vilgas müügitegevus.

Müüakse tehnikat, alati tulevad uued mudelid, millel on ilusam disain, kuid tihti sisu muutub vähe ja inimesed ostavad. Müüakse sööta, millel on kaunis ja isuäratav välimus ja mida me marketitest söögi nime all osta saame, kuid sisu muutub järjest hullemaks ja inimesed ostavad. Müüakse reklaame televisioonis, mis meie meeli nii teadlikult, kui alateadlikult mõjutavad – need peavad olema lihtsad ja löövad silmale ja inimesed ostavad. Televisooni ja internetiavaruse vahendusel müüakse visuaalile rõhutades poliitikat ja uudiseid – sisu on mäda ja haiseb, kuid inimesed ostavad.

Tell Lie Vision - "Räägi valet visioon"
Tell Lie Vision – “Räägi valet visioon”

Valdavalt kujundavad inimesed oma maailmanägemuse toimuvatest sündmustest vastavalt sellele, mida nad meedia vahendusel NÄEVAD. Meedias vahendatavate sündmuste ja reaalse olukorra vahel vahet teha on pea võimatu, kuna vaevalt, et kellelgi Eestist on võimalus esitatavaid väiteid kuhugi teise maailma otsa oma silmaga kontrollima minna.

Seega ei jäägi muud üle, kui uskuda seda, mida sulle näidatakse ja räägitakse või katsuda siiski kogu info voogu suhtuda ülima kriitilisusega ja alati jätta võimalus, et sinu hetkelisel arusaamal asjadest ei pruugi võibolla reaalsusega mingit pistmist olla.

Viimasel ajal süstitakse inimestesse VÄGA palju hirmu. Hirm aitab saavutada kontrolli ja oma plaanitud eesmärki. Hirmuga keeratakse teatud osa mõtlemisvõimest kinni ja mõtte suund läheb hoopis teist rada, mida ta muidu ilma hirmuta võibolla poleks teinud.

Üheks uueks maailma suurimaks vaenlaseks (Venemaa kõrval – mis on omaette teema) on kujundatud ISIS (IS või ISIL – “heal lapsel” mitu nime “Islamiriik”), mille eest tuleks rohkelt raha, verd ja inimelusid ohvriks tuues terve inimkond päästa. See tore loodud (ja võibolla rahastatud samade tegelaste poolt, kes selle vastu väidavad end võitlevat) grupeering tundub nüüdseks juba süstemaatiliselt meediasse paiskavat mitmeid vahvaid videosid sellest, kuidas inimestel päid maha võetakse (ei hakka siinkohal viidet sellele jagama, kuna usun, et ka meie peavoolu meedia kaudu on enamus inimesi, kes vaadata suudavad, sellega kursis).  See on effektne ja võimas, sest see tekitab HIRMU – ja see müüb.

Esimese ohvri J.F väidetav ema on tuntud kriisinäitleja?

Millel see hirm siis põhineb antud peade maharaiumisvideote puhul? Visuaalil – sellel mida me näeme. Kuid kas kriitiline meel ei peaks esitama küsimuse antud protseduuride autentsuse kohta? Kas ei või õigustatult esitada küsimust, et mis siis kui need on teadlikult produtseeritud ja loodud juba eelnimetatud  hirmu tekitamiseks ja (teatud seltskonna) teatud eesmärkide saavutamiseks?

Ei hakka edasi heietama sellel lõputul teemal. Lihtsalt vaadake näiteks allolevat videoklippi ja mõtisklege, et mis siis, kui näiteks lainelaual oleks hoopis mees, kellel pea maha võetakse?

Kokkuvõtteks tahan lihtsalt öelda, et püüdke end mitte lasta jätkuvalt lollitada ja hirmu propaganda abil juhtida sellesse negatiivse ebainimliku maailmavaatega mülkasse, kuhu inimkond hetkel näiliselt üha kiirenevas tempos suundumas on.

Foto: donandcindi.com
Foto: donandcindi.com
Eelmine artikkelNippe toiduraha säästmiseks
Järgmine artikkelMärgiline raport: Rahvusvahelise komisjoni 2014 a. soovitused nurjunud uimastipoliitika tõhusaks ümbertegemiseks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi