Tom Valsbergi uus raamat „Eluterve pohhuist“ on pungil nutikatest aforismidest, naljakatest illustratsioonidest ja on väga kergesti loetav. Lugeja saab konkreetsed näpunäited, kuidas muuta oma suhtumist ja jääda positiivseks, kui ollakse silmitsi ootamatu ebameeldiva olukorraga, mis tekitab ärritust või muret.

Tom Valsberg on ansambli Indigolapsed pealik ja maailmarändur, kelle esimest raamatut „Kuidas rännata ilma hirmuta“ on ostetud üle 5000 eksemplari.

Hingepeegel avaldab raamatust katkendi.

Pisike eluterve pohhiust päästab meritähti

„Kui eluterve pohhuist oli alles väike, siis elas ta kord ookeani lähedal. Ta armastas igasuguseid kalasid, krabisid ja muid loomi, eriti aga meritähti, ning veetis palju aega ookeanikallast uurides ja seal mängides.

Ühel päeval märkas ta, et kui tuleb mõõn, siis jäävad meritähed abitult rannaliivale ja kuivavad. Ja nii läks ta mõõna ajal alati randa ning hakkas kuivale jäänud meritähti üles korjama ja vette tagasi viskama. Üks vanamees, kes elas poisi lähedal, märkas seda ja tuli randa vaatama, millega poiss seal tegeleb.

„Ma päästan meritähti,“ vastas poiss uhkustundega.

Kui vanamees nägi kõiki neid liivaluiteil lebavaid meritähti, raputas ta pead ja ütles: „Ma ei taha sulle pettumust valmistada, mu noor sõber, aga kui sa vaatad piki kallast ühes suunas, siis sa näed meritähti liival lebamas nii kaugele, kui silm ulatub, ja kui sa vaatad teises suunas, näed sa sama pilti. Sinusugune väike poiss ei saa siin midagi muuta.“

Poiss mõtles hetke öeldu üle ja vastas: „Pohhui, et ma kõiki ei saa päästa.“ Sirutas siis oma väikese käe ette, tõstis ühe meritähe üles, viskas selle vette ja lausus: „Aga näe, selle ühe elu ma kahtlemata päästsin!“

Eelmine artikkelHingamisterapeut Heiki Tomson korraldab live-üheshingamisi
Järgmine artikkelSõnumid paastukuu 23.-29. kuupäevaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi