3 viisi muutmaks rahaga seotud mõttemaailma

Üsna tihti pole inimesed kunagi rahul sellega, mis neil on, nad tahavad rohkem ning leiavad, et nad on vaesed või virelevad oma igapäevaelus. Nad püüavad oma kuu sissetulekuga ots-otsaga kokku tulla ning elavad sõna otseses mõttes peost suhu.

9
7776

Kui oled üks nendest inimestest, siis tead täpselt, mida silmas pean. Sest kui sa oled pidevalt raha pärast stressis, siis oled sa stressis pea iga asja pärast. Olgu selleks siis see, kas sa saad see kuu oma üüri makstud või mitte, kas kõik arved saavad tasutud või mitte. Kui kõik arved saavad tasutud, siis kas jääb raha üle toiduks või mitte, kas saad endale või perele see kuu midagi lubada või mitte jne, jne. Kõik see pidev stress ei lase sul näha seda raha kulutamisega seotud rõõmu, sa ei saa sellest lihtsalt aru, sest oled nii kinni selles oma “vaesusega” seotud mõttemaailmas, mis on jällegi äärmiselt sterssirohke.

https://youtu.be/sc1KsSmsGdo

Ka mina ise olen olnud kunagi selle mõttemaailma lõksus, oli meeletult arveid, võlgu (isegi Eesti Energia võttis voolu võlgnevuste tõttu ning seda kohe mitmeks kuuks, neid ei huvitanud, et majas väiksed lapsed…, käisime naabrite väliköögis kartuleid keetmas…) ja ka aegu, kus polnud endalgi midagi süüa. Kui lapsed kõhu täis said, siis olin rahul, ise rahuldusin teega. Polnud lastel uusi firmariideid ega jalatseid (pole ka praegu, sest me ei pea seda tähtsaks, šoppame siiani meeleldi kaltsukates ning kanname massist eristuvaid “odavaid” riideid ning esemeid, millele ka ise uue elu annan, kuigi pole suurem asi õmbleja, aga “kiiksuga” esemed suudan kuidagi valmis nokitseda), toona sain paljud riided lastele tuttavate käest, ka abiks olid ameeriklastest misjonärid, kes meid väga palju aitasid. Ma võin öelda, et tol ajal oli minu mõttemaailm vägagi seotud vaesusega. See pidev pingutamine ning rabelemine, et ots-otsaga kokku tulla, võttis kogu energia. Selline mõttemaailm kestis palju aastaid ja seni kuni sa oma rahaga seotud mõttemaailma ei muuda, ei muutu ka sinu elu reaalne rahaline olukord!

Miks see nii on?

Kui sa lähened rahale ning kõigele sellele, mis on vähegi rahaga seotud, hirmuga, sest sa kardad, et sul pole kulutamiseks piisavalt ning paned meeleheitlikult iga kuu kasvõi 10 eurot kõrvale, seda seetõttu, et sa kardad kaotada töö, või kardad, et juhtub midagi ootamatut, mille eest sa tasuda ei suuda, jne ning kui see juhtub, siis pole sul raha.

Foto: 123 RF
Foto: 123 RF

Selline teguviis on aga vale just universumi külgetõmbeseaduse vaatevinklist! Sest külgetõmbeseaduse järgi paned sa end ise olukorda, kus sul on pidev suur hirm raha ning sellega seonduvaga. Seega, kui sa kardad rahaga seotud asju, siis külgetõmbeseaduse kohaselt saad sa rohkem hirmu, mis on seotud rahaga. See tähendab seda, et sa ei saa rohkem raha ega rahaga seotud hüvesid, mis muudaksid sinu mõttemaailma rahulikumaks ning eemaldades hirmud  raha kulutada, vaid saad hoopis rohkem hirmu ning muret selle raha osas, mida sa saad. Saad sellest loogikast aru?

Siinkohal annangi nüüd kolm nõksu, mida pead tegema, et saaksid oma rahaga seotud mõttemaailma muuta nii, et vabaneksid oma virelemisest ja tunneksid end taas täisväärtusliku inimesena ja avaksid oma meeled küllusele. See, kui kaugele sa nende näpunäidete kasutamisega jõuad, oleneb väga palju sinust enesest. Kas parandad oma elu veidikene, märkimisväärselt, või põrutad lausa tippu – see kõik oleneb sinust endast ning sellest, kuidas sa need õpetused enese jaoks tööle paned.

Nende nõksudega aitan sul oma ellu ligi meelitada rohkem raha, rikkust, aega, vabadust, võimalusi jne.

Pea meeles üht – see, mida sa usud, mõjutab sinu mõtteid ning sinu mõtted mõjutavad sinu tegevusi, mis omakorda mõjutavad tulemusi. Aga tulemused on suuresti seotud sinu enese uskumustega!

Seega, kui alustad tööd oma mõttemaailma muutmisega, siis just oma mõtete muutmine on väga hea algus. Ehk mõtle sellele, kuhu sa jõuda ning kelleks saada tahad.

1Maksa arveid tänutundega!

Foto: Unite and Prosper

Mitte kellelegi ei meeldi arved, aga me kõik peame neid maksma ja keegi neist ei pääse. Siin elus on kaks asja vankumatud, millele alati arvestada võid – maksud ja surm…

Selle asemel, et nuriseda arvete tasumise üle, maksa igat arvet TÄNUTUNDEGA. Ole tänulik selle eest, et oled saanud selle arve tasuda kas täielikult või osaliselt, vastavalt oma hetkeolukorrale. Ole tänulik selle üle, kui sul on õnnestunud saada mõne makse maksmiseks pikendust. Austa seda sulle võimaldatud pikendust ning pea kinni endapoolsest kokkulepest makstava summa ulatusest ning maksekuupäevast, mil makse sooritama pead! Tänulikkus on siin keskendunud sellele, kas sul on sel hetkel raha – olgu siis osaline- või täissumma selle makse tasumiseks või nende inimeste eest, kes pakkusid sulle seda võimalust maksta maksegraafiku alusel.

Tänaseks päevaks maksavad enamaik inimesi oma arveid interneti teel, aga kui sa oled neist vähestest ja maksad makse ikka sularahana postkontoris või pangas, siis enne kui maksma lähed, õnnista seda raha ning palu tal sinu juurde tagasi tulla ning näe enda vaimusilmas, kuidas see raha sinu pangakontole kümnekordselt tagasi on jõudnud.

Kui aga teed ülekandeid kodus arvuti taga, siis puista enda kätele veidi “rahapulbrit”- kaneeli, enne kui sinu sõrmed ülekande sisestamiseks klahve puudutavad. Iga arve maksmisel lausu tänusõnad:

“Suured tänud sulle kõikvõimas universum, et võimaldad mul selle makse tasumist! Olgu ma õnnistatud ning minu iga kulutatud summa tulgu mulle kümnekordselt tagasi!

2Jälgi, kuidas räägid

Viis, kuidas sa räägid enesega oma mõtetes või kuidas sa juhuslikult räägid teistega, sellel kõigel võib olla suur mõju sinu elule, ilma et sa ise sellest arugi saaksid. Kindlasti oled kuulnud seda, kuidas sa pead taltsutama oma EGO, et see ei võtaks võimust. Kuid selles on palju enamat, sest kui sa elad vaesuse mõtterežiimil, siis teed seda pidevalt ning eneselegi märkamatult.

Seega, jälgi väga, mida ning kuidas sa ütled nii oma peas iseendale kui ka valjult teistele! Unusta ning lõpeta järgnevate fraaside kasutamine: “Ma olen pankrotis”; “Ma ei saa seda endale lubada”; “Ma ei suuda selle eestrahatu eales maksta ega endale lubada”, jne. Iga kord, kui sa seda mõtled oma peas või ütled kellelegi, siis visualiseerid sa endale universaalset “EI” sümbolit.Kui sa oled endale midagi sellist kujutanud, siis vaheta see kohe välja millegi positiivsema vastu. Selle asemel, et öelda: “Ma ei saa seda endale lubada”, sõnasta see ringi: “Mul ei ole HETKEL selle jaoks finantsi, aga tulevikus on.”

3Kuluta raha, et teha raha

Foto: Sven Arbet

See soovitus võib tunduda loomuvastasena, aga usu või mitte, selles ütluses on oma tõepõhi all ning võimaldab sulle suurt rahalist vabadust. Kui sa oled meelestatud vaesuse mõtteviisiga, siis hoiad sa kinni igast sendist ning kogud seda ning sellest saab sulle nö omamoodi harjumus. Isegi siis, kui sul on võimalus kulutada ekstra 10 eurot millelegi, mida sa väga soovid, ei tee sa seda, sest muretsed selle pärast, kuidas sa jälle selle ekstra 10 eurot saad, kui sul seda peaks vaja minema. Selline käitumine on aga selge sõnum universumile, millega annad talle teada, et sa EI TAHA raha kulutada ning selleks pole mingit vajadust ja sul on rohkem, kui sa vajad. Sul ei ole vaja suurendada oma finantsvoogusid, sest sa ei ole oma raha kulutamisest huvitatud. See kõlab veidi imelikult, ma tean seda küll, aga see on hirmupõhine moodus teha rahalisi otsuseid ning selline käitumine loob ja tekitab raha ümber hirmuenergiat, mis omakorda tõukab eemale positiivsed finantsvood.

Tea oma rahalisi võimalusi ning luba endale vähemalt kord kuus midagi meelepärast, kus saaksid kulutada raha millelegi positiivsele ning lõbusale, mis tekitab sinus elevust.

Äärmiselt suur on nende energiate erinevus, kas sa maksad millegi eest rõõmuga, sest selle eseme või tegevuse saamine pakub sulle palju elevust ning meeldivat pinget või maksta arvete ning kohustuste eest. Pea meeles, et siinkohal ei peeta silmas rahaga laristamist ja raha raiskamist, vaid mõttekat kasutamist! Õpi tundma nende erinevate energiate vahet ning katsu järjest rohkem luua seda positiivset rahaga seotud energiat, mitte hirmul põhinevat energiat, mis on seotud sinu mõttemaalima ja sinu raha vahel. Kui sa annad universumile teada, et sa ei karda sulle saadetud raha kulutada ja kasutada, siis avanevad sulle ka universumi positiivsed finantsvood.

Kuigi, ma ise ei pea seda viimast nõuannet just kõige lihtsamaks, et saaksid välja oma “vaesuse” mõttemaailmast, on see ikkagi väga oluline. Seega, tee selleks vastavad sammud!

See ei oma tähtsust, kus sa hetkel oma rahalise seisuga oled – praktiliselt igal inimesel on vähemalt kord oma elus  mingisuguseid rahaprobleemid, mis vajavad lahendamist. Aga meeles tuleb pidada ka seda, et mitte midagi ei hakka iseenesest juhtuma, ega juhtu ka enne, kui sa selleks vastavaid samme ei tee.

Foto: Banking Sense
Foto: Banking Sense

Oma mõtteviisidega tegelemine on esimeseks sammuks. Sa pead võtma aega, et tegeleda oma isiklike finantsnumbritega. Loobuma esemetest ning asjadest, millest sa nii väga ei hooli, et saaksid teha rohkem ruumi sissetulekutele, et need võimaldaksid sul saada midagi, millest sa väga hoolid ning mida südamest ihaldad. Näiteks ei hooli sa väga oma kaabeltelevisioonist ning oled sellest valmis loobuma, et saaksid selle peale kulutatava summa panna igakuiselt kõrvale ning minna koos perega kuhugi kaugele puhkama, millest oled ammu unistanud. Või loobud oma garaažis seisvast nooruspõlve mootorrattast, sest sa ei hooli enam sellega sõitmisest, aga oled hoidnud seda ikkagi sentimentaalse väärtuse pärast alles. Ratta eest saadud raha eest aga soetad midagi, mida oled pikalt soovinud.

See, kas küllus sinuni jõuab või mitte, oleneb sinust endast ning sellest, kuidas sa küllust oma elus kohtled. Anna ja kuluta tänutundega ning tea, et küllus on lõpmatu ning universum vastab sulle vastavalt sellele vibratsioonile, millel võngud sina!

Eelmine artikkelEeterlikud õlid nahahoolduseks
Järgmine artikkelInglihoroskoop – septembri I pooleks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

9 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi