Hashimoto, mineraalid, vitamiinid…. III osa

6
6576

1Ferritiin

Foto: Ahu Eats

Raud on hädavajalik hapniku meie kehas laiali kandmiseks. See on vajalik ka rakkude kasvuks ja diferentseerimiseks. Rauapuudus viib vähenenud hapniku laialikandmiseni rakkudesse, mis põhjustab väsimuse, kontsentratsiooniraskused ja vähenenud immuunfunktsiooni. Rauapuudus on ka üks aneemia võimalikke põhjuseid. Ferritiini puudus on juuste väljalangemise põhjustajaks premenopausis naistel ja on tihti ka põhjuseks, miks hashimotot põdevad naistel langevad juuksed välja hoolimata normaalsetest kilpnäärmenäitudest. Ferritiini tuleks kontrollida kõigil hashimotot põdevatel naistel ja kõigil, kel juuksed välja langevad. Liig vähesele rauarikaste toitude söömisele lisaks ja maohappe vähesusele, võivad nii teraviljad kui ka munavalged mõjutada raua imendumist. Normaalne ferritiini tase naistel on 12 kuni 150 ng/mL.  Ferritiini tase peab olema vähemalt 40 ng/ml, et hoida ära juuste väljalangemist ja  vähemalt 70 ng/ml, et tagada juuksekasv. Optimaalne ferritiini tase kilpnäärme funktsiooniks on 90-110 ng/ml.

Tagasi

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) või EE247700771001908595 (LHV) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelMunapühade algupära. Riitustest sel ajal
Järgmine artikkelKes sa olid oma eelmises elus?
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

6 KOMMENTAARI

 1. Näiteks Liisi taolised inimesed on kummalised.Inimene teeb suure töö ära ja nemad targutavad foorumites õigekirja üle.Kui see õigekirja probleem tundub nii suur teile siis vist polegi tervisega abi vaja?
  Äitäh.
  Tegijatele.Vist sain oma väsimuse põhjusele pihta.

 2. Mul jäi kõrvu lause tekstist, et “on toiduaineid, mis võivad Hashimoto immuunprobleemi põlistada”. Kas keegi oskab viidata, kus seda infot leida võib. Olen uus ja seetõttu võib juhtuda, et pole selle teemani veel jõudnudki. Igal juhul on kõik fantastiliselt tähelepanuväärne materjal.
  Ja veel: minu arust on väga hea eesti keel. Küllap ma pööran tähelepanu sisule, sest tavaliselt oskan vigu päris hästi näha.

  • Alati võib omapoolset abi pakkuda, meil ei ole filoloogiharidusega keeletoimetajat ja mina, kui ma tõlgin ja tekste kokku kirjutan, ei näe tihti enam neid vigu, mis tekstis on, kuna teksti mõte on juba pähe kinnistunud ja ma loen vigased kohad õigeks. Ka lehe vedajad ei ole filoloogiharidusega ega sõnasepad, et oskaks kõiki tekste ilusateks soravateks sõnastada. Kus viga näed laita, seal tule ja aita :)

  • :) No hard feelings, Anu! Kahjuks ei ole võimalik seda abi oma töökoormuse tõttu pakkuda, aga arvestades, et Hingepeeglil on päris suur lugejaskond, võiksid avaldajad selle teenuse kasutamise peale siiski mõelda. Samuti on olemas eesti keele speller filosoft.ee, mis pisut aitaks. Sõbraliku märkuse korras lisan veel, et haigused nagu Parkinson, Alzheimer, Hashimoto kirjutatakse eesti keeles suure algustähega. Edu!

   • Ei ole neid raskeid tundeid, ei ole ;) Ma oleks ammu maha surnud, kui iga kommentaari südamesse võtaks. Seda, et keel on hoopis muud kui see, mis minule koolis õpetati, on mulle ammu selgeks saanud ja osad muutusei ei kipu minu ajuehitusega ühilduma ja osade asjade pale lihtsalt ei oskagi tulla. Kui keegi viitab, siis lähen uurin ja punnitan silmi, et misasja, päriselt või? Aga eks see ole paratamatu, et keel muutub, jama on selles, et jõuad sa siis nuhkida kuna ja mis ära muudetud on, kui mingit sellekohast infot ei laeku enne kui kellegi märkuse näol :(

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi