Hashimoto, mineraalid, vitamiinid ja ravimid I osa

0
14343

4Immuunsüsteem

Enamikel juhtudel seostatakse seleenipuudust raskete seedekulgla probleemidega nagu Crohni tõbi. Seleen mängib olulist rolli kilpnäärme töös:

  1. toimib katalüsaatorina mitteaktiivse T4 muundamisel biloogiliselt aktiivseks T3;
  2. kaitseb kilpnäärmerakke vesinikülihapendi kahjustustest, moodustades selenoproteiine (käesolevaks ajaks on kindlaks tehtud ligikaudu 25 bioloogiliselt aktiivset selenoproteiini, olulisemad on antioksüdantne tioredoksiini reduktaas ja joodtüroniini dejodinaas, mis osaleb kilpnäärme hormoonide aktiivsuse regulatsioonis (Reilly, C. 2006. Selenium in food and health. – USA: Springer, 206)).

Halvasti seeditud toit toidab halbu baktereid, muutes neid tugevamaks.

Stress nõrgestab kilpnääret läbi tema toime kõhunäärmele ja aitab kaasa negatiivsete bakterite paljunemisele. Halvasti seeditud toit toidab halbu baktereid, muutes neid tugevamaks.

Halb seedimine on kõige halva juureks- Hippocrates

On selgunud, et hashimoto puhul nii nagu ka kõigi ülejäänud immuunsusega seotud seisundite puhulgi, on probleem immuunsüsteemi, mitte kilpnäärmega. Muuseas, suuremal osal hashimoto juhtumite puhul teeb kilpnääre ületunnitööd, et hoida üleval kilpnäärme hormooni tootmist, hoolimata sellest, et teda rünnatakse immuunsüsteemi poolt.

Hoiatusena tuleb mainida, et enamus „kilpnääret toetavad“ valemid, mida reklaamivad alternatiivmeditsiini praktikud, kes lubavad taastada „loiu kilpnäärme“ töövõime, ei korrigeeri autoimmuunset seisundit, vaid sõltuvalt kasutatava valemi koositisosadest, võivad seisundit isegi halvendada. Mõned toitained on kilpnäärme funktsiooniks hädavajalikud, samal ajal kui teised on vajalikud korralikuks immunsüsteemi, maksa, soolestiku ja neerupealiste funktsiooniks ja toitainete hulga vähenemine võib kilpnäärme funktsioonile ohuks olla kas otseselt või kaudselt. Samas, teatud teiste toitainete liig võib kilpnäärme autoimmuunse seisundi põlistada.

[vc_message icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-alert”]Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

[/vc_message]

Eelmine artikkelKarjääri taroskoop aastaks 2016
Järgmine artikkelHommikusöögi vahelejätmise negatiivne pool
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi