Mehed, naised, püksid ja poolkerad

0
2970

Millegipärast on luku, nööpide või trukkidega pükste soetamisel ainsaks orientiiriks jäänud jälgida, kummalt poolt püksiluku kinnitus toimib. Mulle on see ka ainsaks orientiiriks jäänud, sest meeste ja naiste pükste tegumoed on suure sooneutraalsuse suurendamise ja sugude erinevuse vähendamise tuhinas globaalsel tasandil läinud vägagi veidraks ja sarnaseks.

Foto: creativecriminals.com

Eks rõivaid toodetakse nii, kuidas tellimus ette näeb. Nii, kuidas suur moetööstus neile ette kirjutab. Nii, kuidas sooneutraalsed kunstnikud ja moegurud meile läheneva hooaja trendi presenteerivad.

Seega meeste ja naiste pükste eristamisel on vist lollikindlaks variandiks jäänud siiani teha seda püksiluku kinnituse poole järgi. Meestel paremalt ja naistel vasakult poolt. Ma võin muidugi eksida, kuid mida tean moest ka mina, mees metsast.

Millegipärast veeres täna abikaasaga telefonijutt just pükste ja nende aukude suunas. Ja tekkiski mul küsimus: Miks on nii, et meestel paremalt ja naistel halvemalt – st. vasemalt tahtsin öelda.

Kuid samas ei saa ka valeks pidada väidet, et naistel halvemalt poolt kinni see lukumajandus käib. Väga ebamugav on suunata luku kinnitamist vasaku käega, sest olgem ausad mehi peetakse ikkagi vasema ajupoolkera tegelasteks – kalkuleerivaks, kuivaks, realistideks jne jne. Naisi aga loomingulisemaks, rohkem hinge ja emotsioonidega olevusteks. Ja kuna ühe poole ajupoolkera suunab keha vastaspoole liigutusi, siis pole ka ime, et tegevused vasaku käega keerulisemad.

Seda teadmist arvesse võttes jõudsingi järeldusele, et meeste püksilukud tõmmatakse kinni just paremalt seetõttu, et mehed on pärit Marsilt – vasema kalkuleeriva ajupoolkeraga töötegijad ning parema ajupoolkera kasutamisest ei saa juttugi olla, rääkimata siis vasaku käega luku kinnitõmbamisest.

Case closed!

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelTeine nädal õlipraktikat – päevik
Järgmine artikkelTeadlased üle maailma nõuavad ohtliku GMO-eksperimendi lõpetamist
Astun onnist välja ja laulan sellest, mida näen. Kahtlen ...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi