Antropoloogiaprofessor Luis Luna tuleb Tallinnasse püha taime teest rääkima

0
357

Raamatulettidele jõudis mahukas teos „Ayahuasca antoloogia. Kohtumised Amasoonia püha taimega“, mis räägib selle taime tajumuutvat teed tarvitanud kunstnike, looduse- ja kultuuriuurijate jpt kogemusest oma meelerännakutel.

Tõlkeraamatu autorid on Brasiilia antropoloogiaprofessor Luis Eduardo Luna ja literaat Steven F. White. Luna esines ka mullu sügisel Eestis peetud psühhodeelikume käsitlenud konverentsil Psycherence, kus ta andis ülevaate ayahuasca kasutamisest Amasoonia põlisrahvaste animistlikus maailmakäsitluses, selliste kogemuste potentsiaalist ja ohtudest, mõjust sotsiaalsetele muutustele ja nende taimede ravivõimalustest. Konverentsi korraldas ja raamatu andis välja Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon.

„Vihmametsadesse ja ayahuasca maailmadesse pole vaja uisapäisa seiklema minna. Turvaliseks ja tulemuslikuks rännakuks kaugetele maadele ja iseendasse on vaja austust ja heasoovlikkust seal kohatava suhtes, teadlikkust oma võimetest ja vajadustest, mõistlikku ettevaatust ja enne meid neil radadel rännanute kogemustest kogutud tarkust. Seda tarkust on selles toekas raamatus hea hulk,“ kirjutab Tartu Ülikooli doktorant, MTÜ Psühhedeeliateadus juhatuse liige Helle Kaasik. „Mul on suur rõõm näha, et koos teadvust muutvate taimedega levivad üle maailma ka teadmised nende taimede kasutamise võimalustest ja tulemustest. Sellesse raamatusse on koondatud hulga ayahuasca-uuringute alustekste selle ala tõelistelt asjatundjatelt ja see pakub head vaimutoitu neile, keda huvitab antropoloogia, etnobotaanika, folkloor, religiooniuuringud, spirituaalsus, loodusravi ja psühholoogia, samuti neile, kes tunnevad huvi psüühikat mõjutavate loodusravimite ja muutunud teadvusseisundite vastu.“

Raamat kuulub sarja „Eesti transpersonaalse psühholoogia varamu“, kus on ilmunud kümneid tõlkeraamatuid maailma selle ala tippautoritelt.

3. oktoobril toimub Tallinnas kinos Kosmos IMAX ayahuasca teadusõhtu, mis on avatud kõigile inimestele, kellele teema vähegi huvi pakub. “Ootame nii professionaale kui ka lihtsalt uudistajaid,” seisab sündmuse kodulehel. Teadusõhtu käigus toimub vestlusring äsjailmunud raamatu “Ayahuasca antoloogia” autori Luis Lunaga ning vaadatakse auhinnatud dokumentaalfilmi “From Shock to Awe” (USA 2019).

Film heidab pilgu sõjakoleduse tulemusel raske psühholoogilise trauma all kannatavate veteranide ümberkujunemisrännakule. Sõjatandrilt koju oma pere juurde naasnud sõdurid räägivad ausalt võitlusest ärevushäirega, mis ei lase neil tavaelu elada. Rahu ei anna ka kümned retseptiravimid. Posttraumaatiline stressihäire (PTS) viib USA-s enesetapuni umbes 22 sõjaveterani päevas. Olukord on nii hull, et kodudes kaotatakse juba rohkem mehi ja naisi kui sõjas. Elusid saaks päästa taime abil, mille üks keemiline ühend on aga keelatud. Filmi peategelased võtavad meid kaasa oma teekonnale rahu ja vabanemise leidmiseks, kasutades selleks kõiki vahendeid.

VAATA TREILERIT!

Piletid on müügil SIIN.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkel21. septembril toimub Tallinnas “Ekstaatiline tants”
Järgmine artikkelSõnumid 9.-15. mihklikuu päevaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi