Arvamus – Aare Sisask: Elu nagu filmis

1
3407

On julgeid inimesi, kes oma arvamust välja ei karda öelda ja kriitika osaliseks langeda. Alljärgnevalt sotsiaalmeediast üks arvamus ja maailmanägemus asjadest, nagu nad hetkel olla võivad.

Hea filmi leidsin, mis üks ühele praegust maailmakorda ülekantud tähenduses kirjeldab. Film räägib vampiiridest, kes inimestest toitudes inimkonna peaaegu välja suretavad. Pole veel lõpuni vaadanud, aga kohe sähvatas. Vampiirid on fašistid, ehk teisisõnu korpokraadid, kes toituvad inimese verest, higist ja vaevast. Higiga luuakse kõik ilus, mis fašismi õigustama justkui peaks, verega hoitakse püramiidskeemi käigus. Kuna püramiidskeemi on alati sisse kodeeritud hukk, siis on loogiline järeldada, et ise varju jäädes, vampiirid, ehk teatud perekonnad, rojaalid, väljavalitud vereliinid, kes meid kogu aeg sõdade tsüklite, ning tänapäeval lausa maailmasõdade ning majandustsüklitega lollitanud on, elavad oma püramiidi lõigatud tipus, olles puutumatud, ning karjatavad inimesi nagu heale saatanlikule karjasele, lihunikule koguduses kohane.

Foto: jeffanddeeonline.com
Foto: jeffanddeeonline.com

Ühesõnaga on üks hulk indiviide, kellel on säärane vaimuhaigus, mis neid nende kujutluses eraldab jumalast (lahutab kõiksuse juppideks, ega tunnista kõige seotust süsteemis, universumis, lõpmatuses) ning ennast teistest kõrgemaks peab. Neil ei ole pea mingit empaatiavõimet nende suhtes, keda nad endast madalamaks peavad. Kui mõnel on, siis see surutakse alla.

Siin tuleb see kolmas element mängu, ehk vaev. Inimeste vaevast ja alandusest ammutavad nad uhkust, upsakust, ning kui inimesed alluvad sellele süsteemile, siis tekib neisse alandlikus, ehk seadusekuulekus, orjameelsus ja muu, mis neid nüristama hakkab. Ütleme et see on selle osa vaimne aspekt, sest kui inimene alistub ebaõiglusele, allub, on mõtlemata seadusekuulekas jne, siis saab temast osa selles vampiiride süsteemis.

Need on niiöelda vampirismist nakatunud isendid, kes verd saades (ning siinkohal tuleb selle sõna all mõista võimu, raha, muutuvad) ise täpselt samasugusteks, nagu on nende isandad, ehk vampiiriks. Kui aga ühiskonnas miskit toimub, siis juhinduvad nad üldisest, vampiiride poolt loodud voolust (peavoolumeedia) ning hakkavad verejanust kisendama.

No vaadake kommentaariume, kus tegelased õigustavad inimeselt pea mahanüsimist, ning karjuvad mõnele rahvusele surma. Arvestage, et kui sellised päriselt lahingväljale saata, ning nad vaenlase kätte saavad, siis kui nende salgaülemaks on samasuguse nakkushaiguse kandja, siis lähebki retsimiseks. Seda vist on kõigis sõdades kõikidel osapooltel esinenud.

Seda vampirismi levitatakse läbi ideoloogia, mis ülistab võitlust, konkurentsi, kuid samas sisendab lollimeelset hirmu seaduse ja raha, ehk võimu ees. Seda hirmu, ehk mõtlematut lömitamist ja orjameelsust nimetatakse aukartuseks. Isegi sõna jumalakartus on sellest tuletatud, sest no miks sa kurat jumalat pead kartma? Ega jumal ju pole mingi isik, härra, keegi kes jälgib na nuhtleb sind.

Siin tuleb omakorda tähelepanu juhtida just sellele aspektile, sest kõik säärased julmusi kordasaatvad kultuurid isikustavad jumalat, ning püüavad Issandana näidata. Nüüd tahetakse see läbi wahhabismi ka moslemite sekka juurutada, nagu kristlus kunagi satanismiks, ehk isikustatud jumala kultuseks muudeti (kogu lääne kristlus on suuresti satanismi nägu ).

Tänapäeval muidugi rõhutakse aina enam religiooni asemel poppkultuurile. Näiteks eriti hea näide on Transformerid 3 või üldse see seeria (lihtsalt eile vaatasin seda kolmandat osa). See tõstab just kõiki neid elemente esile: kangelaslikus, võitlus, üleolevus ning muidugi Pipi, kes seda kõike imetleb ja asjale tulist vunki juurde annab (sugutung ja surmahirm on ju ühed põhilised edasiviivad jõud). Ühesõnaga see kultuur sisendab võimuiha: austa raha ja raha hakkab austama sind.

Ok, tagasi selle vampiirifilmi juurde mida vaatan. Kui raha, ehk rahva higi, võimu ja verd aina enam püramiidiskeemide ehk vampiirsüsteemi kätte anda ehk leppida fašismiga, korporatismiga, aristokraatiaga, oligarhidega, pankuritega, orjusega siis see kasvab globaalseks politseiriigiks ja sõjamasinaks, mis ühel hetkel iseenda raskuse all kokku kukub. Ning dollar on selliseks läbi  muutunud.

Siin siis see film:

http://youtu.be/jJG04-_U4PU

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelVäike motivatsioonikiri inimestele
Järgmine artikkelVideo : Jookse ravi eest (Run From the Cure – Rick Simpson) – eesti keeles!
Astun onnist välja ja laulan sellest, mida näen. Kahtlen ...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi