Katse algusest on möödas kuu  ja isegi  natuke peale. Kuna vahepeal on nii kiire olnud ja üksi pilti ei tee, siis peangi selliste raportite tegemise jätma nädalavahetustesse. Kas ja mis muutunud on?

Minu juuksed 13. okt. 2013 enne seerumi kasutamist.
Minu juuksed 13. okt. 2013 enne seerumi kasutamist.

Tütre juuksed 13. okt. 2013 enne kodukootud juukseseerumi pealekandmist.
Tütre juuksed 13. okt. 2013 enne kodukootud juukseseerumi pealekandmist.

Ühte võin öelda, et sellel seerumil on oma head ja vead. Juuksed saaavad kindlasti väga hästi toidetud ja selle üle on talvistel ajal juustel alati hea meel. Aga sellel on ka negatiivne pool, mida mina väga ei kogenud, tütred seevastu küll…

Seerumi pealekandmine nõuab üksjagu aega, selle valmistamine igaks korraks on väga lihtne ja mingeid erilisi oskusi ei nõua. Aga see 15 min seerumi juustesse masseerimine väsitab käed korralikult ära, eriti siis, kui pead endal ja kahel tütrel seda tegema ühte jutti (45 min). Kui sa arvad, et pisipiiga sellest kõigest ilma jäi, siis arva uuesti. Nii kui ma endale seerumi pähe panin, oli tema ka platsis sooviga, et ka temale seda pähe pannakse. Kuna see seerum on ääretult ohutu ja ka viieaastasele võib seda pähe panna, ei olnud ma kitsi.

Esimesel nädalal masseerisin seerumit pähe kahel korral, teisel, kolmandal nädalal korra ja rohkem ei pannud, sest kunagi ei olnud selleks sobivat aega. Kuna jätsin seerumi alati üleöö pähe, et siis hommikul munaga maha pesta, siis vahest ei saanud kuidagi seda õhtul teha või siis hommik oli teada kole kiire ja nii ta jäigi. Enne pesemist lasin juustele voolata nii kuuma vett, kui ma kannatasin, sest tegemist on ikkagi õlidega ja kui neid pärast ei töötle seebi/šampooniga, siis selle kättesaamine juustest võib olla üsna raske. Peale kuuma veega loputamist pesin juuksed nii nagu ikka -muna-eeterliku õli-porgandi või riitsinusõli seguga. Juuksed jäid kenad ja puhtad, mõnusalt kohevad ja pehmed.

Tütardel seevastu ei saanud juukseid kuuma veega loputada ja neil munapesu ühe korraga pead puhtaks ei teinud, pidin kaks-kolm korda pesema. Muidugi juuksed said mõnusalt toidetud ja olid kohe järgmisel päeval ka väga terve ilmega. Juuksed olid neil visuaalselt rasvased, kuigi puhtad ja pisikesel preilil sain küll patsid punuda ja need püsisid terve päeva korralikult paigas, isegi klambreid polnud vaja. Muidu on piigal hästi libedad ja siidised juuksed, mis ei taha üldse patsis püsida. Ega ta neid patse ise ka väga armasta, ikka meeldib ringi lennata rohkem lahtiste juustega.

Kuna vanem piiga ei saanud kooli rasvase peaga minna, siis tema pidi hommikul juuksed veelkord üle pesema. Tema omale seerumit üleöö pähe ei jätnud. Tunnikene-kaks õhtul peas, pesi puhtaks ning hommikul uus pesu ja siis olid juuksed kenasti puhtad, pehmed ja läikivad.

Samamoodi nagu mina, said ka piigad seerumit neli korda kasutada. Kui juustest fotosid tegime, siis tütar muudkui ahhetas, et mul on nii kohevad ja pehmed juuksed. Eks see ole suuresti ka sellest, et just eile pesin pead, tema seevastu pesi pead nädal tagasi… Pean tunnistama, et juuksed on tõesti kaunimad ja mõnusamad, küll hetkel ka kõvasti kollasemad, sest oli tahtmine proovida looduslikku juuksevärvi – mille ma köögist maitseaineriiulist leidsin. Tegin proovi ja tulemus on täitsa lahe ja kollane sellel osal juustest, mis olid eelnevalt värvitud. Naturaalsele toonile oleks tahtnud kauem hoidmist saada kui 10 minutit. Aga ka naturaalne toon sai karvavõrra heledam, seega ühel päeval värvin uuesti ja hoian kauem, näis, milline siis värvitud osa juustest on – tibukollane? Millega ja kuidas värvisin? Kurkum+muna+jogurt+õunaäädikas, aga see on täiesti teine teema ja kui huvi on, siis räägin teinekord ka sellest pikemalt.

Millised on siis tulemused, kui üldse peale selle, et juuksed said toidetud?

Tulemus oli täitsa olemas ja kasvasid rohkem kui nö kuu norm ette näeb. Kui kuu norm on keskmiselt 1,25 cm, siis minu juuksed pikenesid 1,5 cm võrra ja vanemal piigal 2 cm võrra. Pole üldse paha tulemus, kui võtta arvesse seda, et me ei läbinud kuuri nii nagu oleks võinud seda teha.

Nüüd on mul silmapiiril paar maski, mida kindlasti veel katsetada tahan, sest talve tulekuga tahavad juuksed rohkem toitaineid saada ning siis ei kipu nad ka lendlema. Vaadates vanema piiga juukseid, siis olid need küll juba kergelt elektrit täis. Ta täitsa küsis, et äkki teeks talle seda seerumit uuestil ja miks mitte. Sest kui mina endale midagi pähe määrima hakkan, siis ka nemad on huvitatud, et neile midagi head-paremat pähe määritakse. Teengi neile seda seerumit edasi või siis natukene kohendan oma äranägemise järgi, et neil pead pärast nii rasvased ei oleks.

Kuna fotod on tehtud erinevatel aegadel, siis on neil ka kerge valguse erinevus. Üks päeval päikesevalguses ja teine õhtul lambivalguses. Tütrel on fotodel juuksed umbes sama päevade arv pesemata, ehk nädal aega siis. Uuemal fotol näevad, tunduvad ja on juuksed hoopis teistsugused, pehmemad ja siidisemad.

Tütre juuksed enne ja pärast
Tütre juuksed enne ja pärast

Minu enne ja pärast siis siin,  aga eks lambivalgus mängib ka oma rolli ja kõik pole nii ii nagu näib – nimelt nii kollane ma ka ei ole. Kui enne fotol olid juuksed rasvased seerumist, siis nüüd fotol on eelmisel õhtu pestud juuksed. Vahe on märgatav. Juuksed paistavad igati tervemad ning elujõulisemad. Juuksed on jätkuvalt pestud muna+riitsinusõli+eeterlik õli seguga.

Enne ja pärast
Enne ja pärast

Mida ma seerumis kasutasin?

 • 5-10 tilka avokaado õli
 • 4 tl kookosrasv
 • 2-3 tilka nelgi eeterlik õli

Selleks on vaja väikest anumat, kuhu tilgutad eeterlikku õli, lisad juurde kookosrasva ja avokaado õli. Segad kõik koostisosad omavahel korralikult läbi ning masseerid segu skalbi sisse 15 min. Soovi korral võid pähe panna ka vannimütsi (selle puudumisel läbipaistva kilekoti – hea abimees, kui häda käes) ja keera kõik veel saunalina sisse sooja ja hoia segu peas minimaalselt tund aega ning siis pese nagu tavaliselt. Mina ei teinud ühtegi neist ja hoidsin peas iga kord terve öö ning hommikul pesin pea puhtaks. Magama minnes panin padjale ühe froteerätiku, et püür rasvaseks ei saaks.

Ideaalis oleks seda maski hea korrata iga kolme päeva tagant, on tulemused veel paremad.

Head katsetamist neile, kes otsustavad ka selle tee ette võtta! Meile see toimis, kuidas teistele, ei tea ennustada. Pisipiiga tulemustest ei tea ma midagi, sest tema juukseid ma ei mõõtnud. Isegi kui oleksin mõõtnud, siis sellest oleks vähe tolku olnud, ta lõi enda juustesse nüüd käärid sisse, nagu ikka noortel kombeks. Mäletan isegi oma siksakilist tukka ühel lasteaia pildil, kus olin “edukalt” oma juuksuri andeid katsetanud…

Eelmine artikkelEkspert väidab: Inimesed ei pärine Maalt – päikesepõletus, seljavalud ja sünnitusvalud on selle tõestuseks
Järgmine artikkelLooduslike vahenditega deprsessiooni vastu
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

8 KOMMENTAARI

 1. Tere.
  Mind huvitaks küll koduste/looduslike vahenditega juuste värvimine, kartulikoort just tumedamaks :) Olen lugenud musta tee tõmmisega loputamisest (seda kavatsen ka proovida), aga on äkki ka mingeid muid püsivamaid variante, sest selle teega mässamine vajab ikka pikaajalist mitmekordset tegelemist ja pidi iga pesukorraga tunduvalt heledamaks minema.

  • Krissu – ei viska minema, meie peseme terve munaga, aga kui soovi, siis võib pesta ka ainult rebuga ning valged säilitada näiteks mõne koogi jaoks.

  • Krissu – Klopin muna lahti (olenevalt juuste pikkusest, võid vajada ka rohkem mune), lisan mõned tilgad õli (porgandi, riitsinus, avokaado või mandli), mõned tilgad eeterlikku õli lõhna tarbeks ja selle segu valan jupi kaupa kõik pähe ning pesen juuksed kenasti läbi ja loputan pärast hoolega sooja veega.
   Mingit šampooni meie majast ei leia.

   • Katsetasin ka munapesu ja nüüd olen juba suvest saadik ainult sellega pead pesnudki. Aga minu variant on veelgi lihtsam. Määrin lihtsalt munakollase (kergelt märjaks tehtud) pähe – hõõrun peanahka ja natuke ka juustesse ja pikad juuksed keeran siis pea peale kokku. Viimased riismed topsiservadest määrin veel näkku… :) Vannimüts või kilekott käib ka peale (õhuke läbipaistev sangadega kilekott on eriti hea, selle sangad saab tagant kokku siduda ja juuksed ei kuku alla). Mõneks ajaks jätan muna pähe (kuni ülejäänud osa endast pesen). Siis jääb ainult loputada ja ongi pea puhas. Tulemus on esimesest korrast peale olnud suurepärane, ei mingit üleminekuperioodi. Šampooniga pidin alati ka palsamit kasutama, aga nüüd pole midagi enamat vaja. Ja kui varem pesin pead kord nädalas, siis nüüd saab vabalt hakkama 8-9- päevaste vahedega. Mul on pikemat ja paksemat sorti juuksed, aga ühest munakollasest piisab täiesti.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi