Nüüdseks tead sa juba, et sind ümbritsevad inglid ja nad on sulle igatepidi toeks, aga kas sa tead ka seda, et peale inglite ümbritsevad sind ka haldjad?

Foto: Crazy Frankenstein
Foto: Crazy Frankenstein

Just, haldjad on teised müütilised olendid, kes ka sind ümbritsevad, aga kuna nad on nii pisikesed ja tihtilugu ka silmale nähtamatud, siis ei pane sa neid tähele või ei taha tähele panna ja sinu aju pragmaatilisus jätab nad fantaasiamaailma ja laste muinasjuttudesse. Mind aga tabas koolis reaalsus just haldjate koha pealt. Ja seesama reaalsus ajendas seda artiklit ka kirjutama. Nimelt oli koolis “Suhtlemine ja asjaajamise alused” tunnis, saadud ülesanne: kandideerida ametikohale – lillehaldjas.

Mõneks hetkeks võttis see küll kukalt kratsima. Ok, kursusel on kolm naist ja 16 meest, naised saavad vast selle ülesandega hakkama, aga mehed? Kas sina tuleksid sellise ülesandega toime? Mõtle nüüd veidi ja proovi teha CV stiilis, kus sa kandideeridki ettevõttesse, kus palgatakse tööle lillehaldjas ja minna sellele töövestlusele.

Saabumas on haldjate aeg

Foto: Deviant Art
Foto: Deviant Art

Kindlasti oled looduses jalutades tundnud, et sa pole seal üksinda? Tundnud ootamatut õrna ja samas nii pehmet ja sooja tuuleõhku, mis justkui silitaks sinu keha.  Taevalikku lillelõhna, muru ja puude tasast liikumist ilma mingi nähtavalt seletatava põhjuseta? Tajunud aja ebatavaliselt kiiret või aeglast kulgemist? Näinud silmanurgast eredat valgusesähvatust? Tundnud, et keegi sind tähelepanelikult vaatab, su juukseid sasib? Kaotanud või leidnud asju täiesti ootamatutest kohtadest?

Need on mõned näited märguannetest, kuidas võtavad meiega kontakti nähtamatu maailma asukad – loodusvaimud. Maal on olnud aegu, kui loodus oli inimestele lähemal ja haldjad, näkid, trollid olid loomulik osa siinsest igapäevaelust, tegemistest, lugudest ja pajatustest.

Foto: Faery Realm Network
Foto: Faery Realm Network

Tänapäeval on aga mets ja puutumatu loodus enamikule inimestele kaugeks jäänud ja seetõttu on paljud sulgenud selle imemaailma väravad. Seetõttu on ka haldjamaailma asukad meist kaugenenud: see aga ei tähenda, et nad ise kadunud oleks. Nendega kontakti luues ja seda süvendades saad tuua oma ellu suuri ja väikeseid imesid. Meie, inimesed võime tajuda oma olemasolu sõltuvalt oma terviklikkusest nii keha, meele kui ka hinge tasandil. Loodusvaimud on energeetilised olendid, kes saavad kehastuda meie tajude ja meelte vahendusel ning abil.

Nad on inimeste tähelepanust vägagi meelitatud ja on rõõmuga nõus sinu elus osalema. Kohe varsti saabuv, kevadine aeg, on haldjate ja nende toimetuste jälgimiseks kõige imelisem. Näiteks võid sa avastada jõulise õrnuse ja järjekindluse, millega volditakse pungast välja kaselehti. Varsti peale seda alustab õite loomist õunapuuhaldjas. Õiepung paisub kuni avanemiseni; iga kroonlehe volt, varjund ja värvitriip vormitakse oma harmoonias perfektseks. Pane tähele seda olendit, kes elab õie sees ja tantsib ümber puu rõõmutantsu elule, ilule ja armastusele, selle hetke täiuslikkusele….

Haldjast ristiema

Foto: Filmwerk
Foto: Filmwerk

Kes meist ei sooviks endale saada ühte heasüdamalikku haldjast ristiema nagu oli seda Tuhkatriinul. Ega keegi sulle teda ei keelagi, lihtsalt usu ja leia oma haldjast ristiema ise üles. Haldjatelt ja teistelt loodusvaimudelt saad sa paluda just seda, mida su elus hetkel kõige rohkem vaja on: inspiratsiooni, energiat, hingerahu, aega iseenda jaoks, julgust suhte lõpetamiseks või uue alustamiseks, rõõmu, mängu, armastust. Neilt saad õppida ka lihtsalt praeguses hetkes olemist ja meelerahu.

Mine loodusesse

Foto: HQ Wallbase
Foto: HQ Wallbase

Loodusvaimudega vahetuks suhtlemiseks ja neilt nõu küsimiseks üks iidsemaid võimalusi on metsas ööbimine: mine sinna oma küsimusega ja veeda öö kas niisama istudes, ümbritsevat jälgides või magades. Pane tähele enda ümber toimuvat, sulle saadetud märguandeid, sõnumeid ja unenägusid. Või mine metsa, rabasse, jõe või järve äärde ja korista sealt ära praht, risu, tee sealne koht korda, lase vesi vabalt voolama. Kui sa seal koristatud kohal vaikselt istud ja puhkad, siis võid kogeda, kuidas haldjad su ümber rõõmsalt sebivad ja toimetavad. Säti end mõnusalt lamama ja nii saad lubada haldjad oma keha kallale toimetama, seda tervendama ja pingeid leevendama. Näkid ja veehaldjad tantsivad sulle oma kõige ilusamat tantsu. Minnes vette nad silitavad, puhastavad ja hellitavad su keha.

Foto: Abstract
Foto: Abstract

Istuta või külva metsa, pane enda ümber kasvama lilli ja taimi: aknalauale, trepi kõrvale, aeda. Kuula oma intuitsiooni – oma sisemist häält, millised taimed ja värvid toetaksid parimal viisil sinu elus parasjagu toimuvaid protsesse. Kas vajad meelespealillede kirgast selgust, rõngaslillede roosat pehmet soojust, saialillede oranži päikest, brokkoli sügavrohelist rahu, basiiliku sügavat sensuaalset kirge, tilli mängulisust ja kergust? Või on hoopis sulle vaja maa väge ja jõudu: peedi sügavat punast, kaalika jõulist kollast? Ole taimede enda lähedale toomisel loominguline ja usalda oma intuitsiooni.

Võimalusel jäta oma aianurka üks pisikene koht, mida sa ei niida ega hoolda, kus kõik soovijad isekeskis askeldada ja mängida saaksid, kus asjad ja sündmused saavad kulgeda omasoodu. Haldjad ja loodusvaimud on siinse planeedi lapsed, samamoodi nagu sinagi. Nende ülesandeks on meid ümbritseva looduskeskkonna hoidmine ja hooldamine. Mõtle sellele, mida sina saaksid veel meie koduplaneedi heaks teha?

Haldjate sõnum sulle, kallis Hingepeegli lugeja

Selle postituse lõpetuseks ka üks sõnum sulle haldjatelt, kallis Hingepeegli lugeja:

Foto: Lunah Zon
Foto: Lunah Zon

Naer – Pea meeles üht; iga pilv ei ole alati vihmapilv, vaid sellel on ka säravam ja naljakam pool. Püüa nüüd hetkeks objektiivselt kaugeneda oma hetkesituatsioonist ning leida sellele probleemile humoorikas lahendus. Naer aitab sul elu näha läbi uue prisma, et saaksid vastu võtta uusi lahendusi ning teadmisi.

Haldjate silmis võtad sa elu liiga tõsiselt. Nad ei palu sul oma kohustustest loobuda ega neid hüljata või loobuda aukartusest elu ees või kaitsta end tobedate naljadega emotsioonide eest. Selle asemel paluvad nad sul näha ka seda õblukest huumorisoont, mis eluga kaasas käib. Täpselt nagu suurepärane komöödiafilm, sinu elu muutub palju ilusamaks ja nauditavamaks, kui sa näed seda läbi pisikese huumoriprisma.

Naer aitab sul oma probleeme ja ennast näha palju objektiivsemalt. Kui sa naerad, siis oled sa lõõgastunud ning loomingulised lahendused ja uuenenud energiad läbivad  sind palju lihtsamalt ja on hõlpsamad sulle end ilmutama. Seega, võta täna aega selleks, et naerda. Kui sa niisama naerda ei oska/suuda, otsi üles üks hea komöödiafilm, mida vaadata või mängi mõnda totakat mängu; osta üks hea raamat, mis on kirjutatud su lemmik humoristi poolt või räägi sõpradega totakaid nalju ja anekdoote.

Haldjate soovituseks on sulle üks afirmatsioon, mida võiksid korrata: “Ma leian oma elus üles huumori ning ma lihtsalt naeran.”

Eelmine artikkelMis on karma ja kuidas see sind mõjutab?
Järgmine artikkelTartu kanepikohviku kokkuvõte
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

7 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi