Eeterlikud õlid nahahoolduseks

1
11961

1Erinevad EÕd

Foto: Accelrys

Eeterlikest õlidest ning nende erinevatest kasutusaladest olen päris mitmel korral kirjutanud. Seekord keskendun neile eeterlikele õlidele, mida võiks kasutada oma naha hooldamiseks.

Nagu tead, siis kõikidel EÕdel on erinevad nahka tervendavad omadused, nagu näiteks antibakteriaalsed, seenevastased, antiseptilised, valu vaigistavad, põletikuvastased, looduslikud antibiootikumid, toniseerivad, trimmivad jne. Erinevad EÕd võivad sisaldada mitmeid erinevaid omadusi, mitte ainult ühte.

EÕde lahjendamine

Ära unusta, et kõik eeterlikud õlid enne nahale kandmist lahjendada erinevate baasõlidega. Parimad baasõlid on kookos-, magusa mandli-, aprikoosituuma-, avokaado-, kibuvitsaseemne-, oliiv-, pähkli-, viinamarjaseemne-, kanepi-, jojobaõli. Aga võid kasutada ka teisi, odavamaid variante nagu seesami-, päevalille-, arahiisiõli.

Eeterlike õlide lahjendamine

Pea meeles seda, et sinu baasõlid peavad olema kindlasti puhtad ja värsked ning sama kehtib ka eeterlike õlide kohta. Kui baasõli on rääsunud, siis eritab see teravat ning ebameeldivat lõhna. Ka vanaks läinud eeterlikel õlidel on kõrvallõhn ning on muutunud ka nende värvus. Selliseid õlisid kasutada ei tohi, eriti veel nahal!

Lahjenduste kasutusalad

Foto: Zenses
Foto: Zenses
  • 1% lahus – kasutatakse alla kuue aasta vanustel lastel, rasedatel, eakatel,  tundlik nahk, kahjustatud immuunsüsteem, tõsised terviseprobleemid, kui kasutatakse massaažiks üle kogu keha.
  • 2% lahus – kasutatakse peamiselt täiskasvanutel enamikes olukordades. Selline lahjendus sobib ka ideaalselt igapäevaseks kasutuseks.
  • 3 – 10% lahus – on parim lahendus lühiajaliseks kasutamiseks nagu lihaste vigastus või hingamisteede probleemid. Kuni 10% lahjendust on ohutu kasutada sõltuvalt terviseprobleemist, isiku vanusest ja õlist, mida kasutatakse.
  • 25% lahus – on parim lahendus lihaskrampide, verevalumite ja tugeva valu korral.

Puhast (lahjendamata) eeterlikku õli kasutada ainult äärmise vajaduse korral. Mõned inimesed võivad otse nahale määrides lahjendamata eeterlike õlide kasutamisel kogeda nahaärritust või -tundlikkust. Lavendel on üks väheseid eeterlikke õlisid, mida võib lahjendamata lühiajaliselt kasutada. Näiteks sääskede looduslikuks tõrjeks. Putukahammustuse, põletuse, haava korral on täiesti õigustaud lahjendamata lavendliõli kasutamine kahjustada saanud kohal.

Nagu eelnevalt juba ütlesin, siis keskendun seekord ainult nahale kasulikele EÕdele. Lisaks toon siin välja ka mõned hürdosoolid (lilleveed), mis on erinevatele nahatüüpidele ja nahaprobleemide korral väga head kasutada.

Tagasi
Eelmine artikkelInglihoroskoop lõikuskuu II pooleks
Järgmine artikkel3 viisi muutmaks rahaga seotud mõttemaailma
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

  1. Kust neid kõiki õlidest saada? Apteegist olen saanud ainult teepuuõli. Nurme seebi poest ka mõnda, kuid sealgi ei ole nii suur valik.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi