Ürgsel ajal, mil meie keha töötas tänu “sanitaarsusele”, oli see midagi, mis oli nii iseeneselik nagu hingamine, ja me ei pidanud sellele absoluutselt mõtlema. Tänapäeval on lood aga teised, kus miljonid inimesed haigestuvad tihti seetõttu, et nad ei ole võimelised igapäevaselt tegema ühte olulist protseduuri – roojama.

8Miks igapäevane roojamine on vajalik?

Kui kõht on kinni, siis võib end kempsu unustada…
Fofo: Glogster

Kindlasti olete kuulnud ütlust: “Sa oled see, mida me sööme!” Tegelikult tahan ma väita seda, et sa ei ole niipalju see, mida sa sööd, vaid see, mida sa endas kinni hoiad. Ühelt poolt võib see viidata emotsionaalsele pagasile, millest kinni hoitakse ja see tekitab füüsilisi haigusi. Teisest küljest, ei ole ainult toit see, mis määrab tervise heaolu, vaid see, mida keha selle toiduga peale hakkab. Kui seedesüsteem töötab sujuvalt, siis see seedib manustatud toidu täielikult ning neelab kõikidest (hoiab kinni) toitainetest ja kõrvaldab jäätmed. Kui aga seedesüsteem ei tööta, siis see mitte ainult ei hoia kinni toidus olevatest toitainetest, vaid ka jäätmetest ning ei kõrvalda neid.

Mis juhtub, kui te ei vii kodus prügi välja? See hakkab haisema ja mädanema. Jätkuva lagunemise käigus muudab see teie kodu mürgiseks prügimäeks. Täpselt sama toimub ka seedekulglas. Seega kui keha ei vii “prügi välja”, väljutades seda igapäevaselt rooja kaudu, muutub seedekulgla “mürgiseks prügimäeks”, mis on põhjustatud lagunevate jäätmete poolt. Samal ajal kogu see lagunev jäätmete kogumik meelitab ligi seeni ja parasiite pidusöögile. Jah, see on rõve ning jah, see on eluohtlik!

Mis põhjustab kõhukinnisust?

Harvaesinevat roojamist nimetatakse kõhukinnisuseks. Samas mõistena on kõhukinnisus siis, kui roojamist ei toimu vähemalt kolmel korral nädalas, väidan siinkohal seda, et roojata tuleb vähemalt kord päevas. Seega unustame ära igasugused mõisted ning kuulakem oma keha, kui selle alla ei kuulu igapäevane roojamine! Seega, kui kõhukinnisus on sümptom loiule soolte tegevusele, siis mis võiks olla selle põhjuseks? Põhjuseid võib olla palju, alljärgnevad kaasaarvatud, kuid mitte ainult:

  • kehv toitumine,
  • vähene uni,
  • mittetäielik hingamine,
  • keha vähene vedelikusisaldus (dehüdratsioon),
  • ravimid,
  • hormoonid,
  • stress

Seega vaadata tuleb kõiki sümptomeid ning ära ei tohi unustada ka selliseid lihtsaid tegureid nagu seda on:

Tagasi
Eelmine artikkelSinu roll ühiskonnas
Järgmine artikkelVanast malmpannist uus
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

5 KOMMENTAARID

  1. Käin ise 2-3x päevas, sest tunnen end nii mugavamalt, kui soolestik on regulaarselt tühi. Kui inimene toitub regulaarselt, siis koguneb ka jääke regulaarselt kogu päeva vältel. Mõnele meeldib võib-olla tõesti oodata kuni paras kuhi on valmis ning enam olla ei kannata, kuid ma eelistan esimesel võimalusel paagid tühjaks lasta. Tegemist pole vajadusega, vaid lihtsalt enesetunde parandamisega.

    See võimaldab väljutada ka seedimisest tekkivad gaase õiges kohas, mitte nii, et päev otsa lased igal pool kärtsu ning teised nautigu sinu seedimise vilju. See pole ka just kuigi lugupidav.

    “Kinni hoidmine” ei oma ju tegelikult mingit otstarbet. Sa ei võida sellest midagi, kui kogud neid jääke enda sisse. See paar minutit aega mida sa WC-s käimise pealt kokku hoiad pole ju mingi võit.

  2. “Üks kord päevas”. Tulge mõistusele!!! Tegelikkus näitab aga seda, et nendel inimestel, kellel vajadus igapäev tahkema jääkaine väljutamisele, neil on ka rohkem terviseprobleeme. Keha on kui Sinu katedraal, mida arutu õgimisega ei maksa kurnata ega lõhkuda! Vastasel juhul, maksab selline tegevus Sulle kunagi valusalt kätte.

    • Silver – täiesti normaalne on käia kord päevas, kui sa ei ole ainult vedeliku dieedi peal, siis on harvem väljutamine täiesti normaalne.
      Olen olnud aastaid selles “paadis”, kus minu jaoks tundus normaalne käia nädalas 3x, aga tervis ütles kaugelt midagi muud.
      Nüüd, kui seedesüsteem korras ja ainevahetushäired likvideeritud, on kord hommikul täielikult normaalne. Pole eales ennast paremini tundnud.
      Me ei räägi siin kõhulahtisusest, mis tõesti erinevaid terviseprobleeme tekitab vaid täiesti normaalsest väljutamisest, mis ka oma loomult on normaalse välimusega.
      Kuna ei tea sinu söömisharjumusi, siis ei hakka ka spekuleerima, kui oled tõesti ainult mahlade ja vedeliku peal, siis on normaalne, et käid harvem, sest sulle ei kogune sooltesse jääke. Kui aga oled tahke toidu gurmaan, siis paraku ilma tahke jääkaineta ei saa ka hakkama. Kui neid regulaarselt ei väljutata, hakkad seestpoolt “käärima/mädanema” ja see ei ole kuskilt otsast tervisele kasulik vaid vastupidi – võib viia tõsiste käärsoole haigusteni.
      Kõike paremat ja ole terve!

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia