Varjatud tõde kaloritest

0
9215

1Kalorite lugemine

Kalorite põletamine
Foto: Spark People

Rob Dunn on teaduskirjanik ja North Carolina Ülikooli bioloogiaosakonna bioloog. Tema esimene raamat “Every Living Thing” on bioloogide lugudest, kes on olnud kindlameelsed ja püüdnud leida erinevaid looduse piire elumaailmas, mis tunduvad mõnikord obsessiivsed ja teinekord hullud. Tema uus raamat “Wild Life of Our Bodies” uurib kuidas toimuvad meis muutused koostöös teiste liikidega, olgu nendeks siis meie naha bakterid, vagellestad või tiigrid, kes on mõjutanud meie heaolu ja tervist. Rob elab naise, kahe lapse ning hulga mikroobidega Põhja-Carolinas Raleighs.

Suure tõenäosusega mõtleme me aegajalt ikka kalorite peale. Kalorid on enim loendatud asjad universumis. Kalorite hulka loeti algupäraselt inimese tööks, mis tähendas seda, et mida rohkem kaloreid saadi, seda rohkem pidi inimene olema võimeline töötama. Kaloreid loeti inimese küttekehaks. Rasvas on hinnanguliselt 9 kalorit ühes grammis, seevastu süsivesikutes ja proteiinis on ainult 4 kalorit grammi kohta; kiudaineid loetakse vahest ka eraldi, aga neis on ainult 2 kalorit grammi kohta. Kõik toiduained, mida ostame, on märgistatud just nende andmetega, kahju ainult, et väga tihti osutuvad need numbrid väärateks.

Tagasi
[vc_message icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-heart”]Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

[/vc_message]

Eelmine artikkelElagu rinnad!
Järgmine artikkelTaanduvad igemed – kuidas neid ravida?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...