Karpaalkanali sündroom. Harjutused

2
83569

Istume sügisest kevadeni tavaliselt rohkem töölaua taga, ka arvutis. Paljud on tuttavad sellise probleemiga nagu karpaalkanali sündroom.
Karpaalkanali sündroom – see on valu sõrmedes, labakäes ja randmes, surin, tuimus, “ärasuremine”.
Mida saaks ise kodus, töökohas või ükskõik kus olles, selle murega ette võtta?

Järgnevalt kasulikud harjutused eriti neile, kes väga palju arvuti ja mobiiliga tööd teevad või kätt mingis muus sundasendis hoides koormavad.
Need harjutused toetavad vastavat ravi ja toimivad ka profülaktiliselt, hoides ära karpaalkanali sündroomi teket.

Harjutused võtavad kokku vaid 5 minutit:

Tagasi

1.  

Suruda ja avada rusikaid vaheldumisi, kusjuures avada laiali võimalikult tugevalt.

10 korda.

http://www.gippokratlechit.com/
Tagasi

Tõlkinud Ingrid Prass

Allikas: Гиппократ

2 KOMMENTAARI

  1. Kahjuks kui on juba probleem, need harjutused ei aita. Jah korraks ehk on parem, aga valu on kohe edasi.Inimene enamasti ei tea, et tal on vaja sellele tähelepanu põõrata, enne kui jama käes. Kui ikkagi on juba karpaalkanali ummistus v põletik on võitlus igapäevane.

  2. Mina maadlen ka aastaid sellega.Pidevalt arvuti taga rikub hiirekäe päris ära, aga hüppa iga poole tunni takka arvuti tagant püsti, tõsta 10x lõuga, tee Rene Bürklandi väga häid ja lihtsaid harjutusi ja tõesti aitab, söö toite, mis omavahel sobivad ja joo puhast vett, kui ei ole, siis keeda, aga ära jumalapärast tarvita pudelivett ega energiajooke ka ära tarbi, mõtle alati positiivsele, ära ole kuri ja ära ütle iga asja peale “EI”, jälgi ennast kõrvalt ja kutsu end korrale kui asi tükib rappa minema!

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi