Multifunktsionaalne ingverisiirup ja “Hea une” tee

2
11237

1Mitmekülgne ingver

Foto: Earth Ora

Seda ingveriliste sugukonda (siia kuulub ka kurkum) kuuluvat taime  on traditsioonilises hiina meditsiinis (TCM) kasutatud tuhandeid aastaid kõhuhädade, nagu rasedusaegne hommikune iiveldus, iiveldus, gaasid, kõhulahtisus, seedehäired jne., rahustamiseks. Vastavalt Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse väitele kasutati ingverit ajalooliselt veel nohu ravis, gripilaadsete haiguste ravis, peavalude ja menstruatsioonivalude korral.

Kuigi ingver oli vanasti väga kallis, näiteks keskajal maksis nael ingverit soovijale terve lamba. Õnneks on tänapäeval ingverit lihtne kätte saada ning ka tema hind on kõigile taskukohane. Mulle näiteks meeldib ingverit talvisel ajal alati kodus hoida ja kui ingverit parasjagu võtta pole, on hea, kui külmikus leidub temast valmistatud siirupit. Meie kodus on ingver koos mitme teisegi taimega nö – peab olema – ainete nimekirjas. Lisaks ingverile on meil kapis alati olemas erinevaid looduslikke tinktuure, teesid, mis aitavad immuunsüsteemi haigusteperioodil tugevana ning ennast tervena hoida.

See tugev, võimas ning soojendav ingverisiipup, mille retsepti siin sinuga lahkelt jagan, on äärmiselt mitmekülgse kasutusalaga. Seega, kui soovid seda proovida, aga päris kindel ei ole, kus seda kasutada võiks, siis jagan sinuga ka mõningaid ideid, kus sa seda veel kasutada võiksid.

Maitsvad viisid ingverisiirupi kasutamiseks

  • Ingverikalja valmistamiseks sega siirupit (kogus oleneb juba sinu maitse-eelistusest) vesikeefiri või gaseeritud veega ja lisa sellesse veidi laimimahla või mõned viilud laimi.
  • Joogiks, mis äratab üles nii sinu kui sinu siinused – lisa tassile kuumale veele veidi siirupit (jällegi kogus oleneb sinu maitse-eelistusest), lisa juurde värskelt pressitud sidrunimahla ning näpuotsaga cayenne pipart.
  • Lisa veidi siirupit “Hea une” teele (retsepti leiad postituse lõpust) või mõnele teisele soovitud teele ning naudi.
  • Lusikaga otse pudelist. Jällegi alusta väikesest kogusest, nt teelusikast ning liigu vajadusel suuremate koguste, nt supilusikatäie juurde. Ingverisiirupi vürtsisus võib partiide kaupa erineda, kõik oleneb sellest, millal ning millist juurt on parasjagu kasutatud ning kui tugevamaitseline on algselt juba juur ise.
  • Sobib ideaalselt kasutamiseks ka aasiastiilis vokiroogadesse.
  • Tee proovi ning nirista veidi siirupit oma hommikuputrudele, annab pudrule uue ning omapärase ja väga meeldiva maitse ning äratab sind ka korralikult üles.
  • Ka võid lisada veidi siirupit oma küpsetistesse ja marjakissellidesse.

Need on siis ainult mõned üksikud võimalused, kus sa seda siirupit kasutada saad, aga lase oma fantaasial lennata ning kasuta seal, kus leiad, et temast võiks sinu roogade-jookide maitsestamisel kasu olla.

Retsepti lugemiseks mine järgmisele leheküljele, selleks kliki nupukesele: “Loe seda edasi”.

Tagasi
Eelmine artikkel46aastase mehe mõtlemapanev kiri unistustest ja valikutest
Järgmine artikkelVastavalt tähemärgile, on sinu sünniga kaasa saadud maagiline vägi…
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

2 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi