Tee ise – päevitusõli SPF 10-12

Varasemalt olen jaganud siin ka kodust päikesekaitsevahendi retsepti, aga isiklikult meeldib mulle õli rohkem, sest päevituskreemi pealekandmine võtab rohkem aega ning kandub nahale võibolla ebaühtlasemalt kui õli. Samas see on suuresti maitse asi.

4
8745

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

No ja suvi on aeg, mil tuleb ohtralt D-vitamiini ammutada, et talvel sellest puudust ei oleks, aga unustada ei tohi ka päikesekaitset, sest põlenud nahk ei aita sul kuidagi D-vitamiini manustada. Mõõdukus ning kaitse on eelkõige!

Nii see kui ka varasem päikesekaitsevahendi retsept pakuvad SPF kaitseks 10-12, millega saab täiesti normaalselt päikese käes viibida, ilma et nahka ära ei põletaks.  Kui kreemi tegemisel on vaja tsinkoksiidi ja seda tuleb tellida ning alati polegi saadaval, siis tegin oma päikesekaitsevahendites ka muudatuse. Samas tuleks seda jällegi tihedamini  peale määrida, et kaitse säiliks, sest selles puudub tsinkoksiid. Tsinkoksiidil on looduslik SPF tase 30. Lisaks on õli palju lihtsam teha, imendub paremini nahka ja tänu eeterlikele õlidele, lõhnab ka taevalikult.

Kui kasutad oma päevitusõli tegemise juures ka eeterlikke õlisid, siis kindlasti väldi neid eeterlikke õlisid, mis on fotosensitiivse toimega, peamiselt tsitruselised EÕd, aga on ka teisi. Enne, kui lisad mõnda eeterlikku õli, veendu, et need ei oleks fototoksilised.

Paraku ei ole SPF uuringuid väga avalikustatud, aga üks 2010 aasta uuring täitsa olemas, küll kahjuks tehtud ainult 16 õli kohta.

Tagasi
[vc_message icon_type=”pixelicons” icon_pixelicons=”vc_pixel_icon vc_pixel_icon-heart”]Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

[/vc_message]

4 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi