Dokumentaalfilm “Vaikusesse kõnd”

jälgib zen-budistlike munkade ja nunnade kogukonda, kes on pühendanud oma elu täieliku ärksuseni jõudmisele – ja seda vietnamlasest õpetaja Thích Nhất Hạnhi käe all.

“Ärksameelsus aitab meil õppida oma elusid süvitsi elama. Nii me ei raiska enda elu,”

ütleb filmis Thích Nhất Hạnh. “Minevikku enam ei ole ja tulevikku veel ei ole. On ainult käesolev hetk.”

Kolme aasta jooksul Prantsusmaal ja USA-s jäädvustatud meditatiivne linateos heidab pilgu vägagi eripärasesse maailma, kus kloostrielanikud oma tõelise mina ja eksistentsi sügava mõistmiseni jõuavad. Kohati peaaegu et mängufilmiliku pildikvaliteediga ekraniseeringule loeb kaadritagust teksti Benedict Cumberbath.

“Ma teadsin juba väiksest saati, et tõe leidmine pole sama, mis õnne leidmine. Sa ihkad näha tõde, aga kui oled seda kord näinud, ei saa enam kannatust vältida. Muul juhul pole sa üldse midagi näinud,” kõlavad Cumberbathi sugestiivse häälega vaatajani toodud mõtted.

Originaalpealkirja “Walk with me” kandev film kestab 94 minutit ja jõuab kinodesse alates 16. veebruarist.

Filmi on tootnud Suurbritannia firma Westend Films. Režissöörid: Max Pugh ja Marc J. Francis. Eestis levitab filmi Estinfilm.

Vaata filmi treilerit

Vahendas Monika Kuzmina

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelVeebruari kesk -/Koera aasta alguse nädala inglisõnumid
Järgmine artikkelTee ise – Sõbrapäevaks kallimale sensuaalsed roosikommid

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi