Sõltuvused

0
3082

1Mis on sõltuvus?

Foto: Kelly Tan

Sõltuvus on nagu väga peen sügelus millegi järele, olgu ta siis ükskõik millises energiakehas või tšakras.

Tervendaja ja ingliterapeaut Micheal Golzmane nimetab sõltuvusi tugevaks sooviks, midagi tarvitada või kedagi enda lähedal hoida, et täita teatud puudujäägid varajasest kogetud olukorrast saaksid täidetud. See on nagu teel aukude täitmine. Steve Rotheri raamatus „Vaimne psühholoogia. Kaksteist vaimset õppetundi“ ütleb, et sõltuvus on soov teenida endale olemise mõnu. Me ei oska olla ja see paneb meid hetkest põgenema. Kui palju räägitakse praegu, et võta endale aeg ja lihtsalt ole. Ära mõtle, ära tegutse. Lihtsalt võta aega olemiseks! Algajal on seda esialgu keerukas teha, aga harjutamine teeb meistriks.

Kuidas sõltuvused on tekkinud?

Kui me oleksime teadlikud kuivõrd palju enda ja teiste mustust ehk madalamasageduslikke emotsioone me oma emotsionaalväljas päeva jooksul hoiame, siis me sooviksime ennast kord päevas vähemalt puhastada. Emotsioonid on energia, mida me hoiame enda küljes, senikaua kuni me need puhastame ja toome taas kõrgemasse sagedusse ehk armastusse. Armastus aga on aktsepteerimine. Sestap ei tohiks ühtegi emotsiooni alla suruda, vaid pigem tänutundega vastu võtta ja need selle kaudu vabaks lasta. Pikalt alla surutud tunded on nagu täistopitud kott, ühel hetkel ta läheb katki ja sinna jääb auk ja seda auku me siis eneserahustuseks hakkame täitma – söömise, joomise, suitsetamise, partnerist kramplikult kinni hoidmise, ülemäärase trennitegemise ja muu sarnasega.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi”.

Tagasi

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu toetuse eest ülimalt tänulikud. Oma toetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea
Eelmine artikkelInglisõnumid kadrinädalasse
Järgmine artikkelInglitaro – novembri viimaseks ja detsembri esimeseks nädalaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi