Oleme pidanud õppima palju valesid ja neid õpetatakse siiani. Praegu aga tundub, et valed tulevad järjest rohkem ja kiiremini päevavalgele, nii uued kui vanad. Mis tahes asjast paremaks arusaamiseks on tähtis teada saada, kuidas me selleni jõudsime – ehk siis alustaksime ajaloost.

Arstiks õppides olen õppinud ülikoolis meditsiini ajalugu ja nüüd olen avastanud, et nii mõndagi sellest on jäetud rääkimata. Järgnev on lühike ülevaade puuduvast informatsioonist meditsiinisüsteemi tegeliku korruptiivselt kuritegeliku ajaloo suhtes.

Meditsiin ”tellimustööna“

Kui uurime, millal ja kuidas on tekkinud-tekitatud meie tänapäevane modernseks ja teaduspõhiseks nimetatud meditsiin, leiame midagi hoolikalt varjatut ja ülimalt huvitavat. Leiame, et praegune allopaatiline farmakoloogiapõhine meditsiin on loodud tolleaegsete ülirikaste (eelkõige maailma ühe rikkaima, omaaegse suurima monopolisti John D. Rockefelleri) ”tellimustööna“.

Foto: nationofchange.org
Foto: nationofchange.org

See tundub uskumatu ja mõnigi haarab sõna ”konspiratsiooniteooria“ järele. Praeguseks on enamik nn konspiratsiooniteooriaid muutunud juba ”konspiratsioonifaktideks“ ja sildistamine enam ei mõju.

Muide, Rockefellerile kuulub lause: ”Konkurents on kuradist.“ Pole siis ime, et ta üritas monopoliseerida meditsiinigi. Siiani on see tal edukalt õnnestunud.

Kes koolitab arste?

Kahekümnenda sajandi algusaastatel asusid Rockefeller ja tema liitlased toetama ja rahastama ainult üht haru meditsiinist: Saksamaal alguse saanud ja ennekõike radikaaalsel kirurgial ja farmakoloogial (keemial) põhinevat nn allopaatilist meditsiini. Selleks tegi John D. Rockefeller 1907. aastal USA kongressile ettepaneku analüüsida ja radikaalselt muuta tolleagset homöopaatial, naturopaatial, osteopaatial ja teistel looduslikel teraapiatel põhinevat USA tervishoiusüsteemi.

Tema eestvõttel ellu kutsutud Abraham Flexneri ja Carnegie fondi komisjoni raporti kohaselt viidigi need muutused ellu: suleti ”ebasobivad“ ülikoolid, kehtestati ühtne allopaatilisel meditsiinil põhinev õppeprogramm.

Teised, palju vanemad ja end sajandite jooksul tõestanud meditsiiniharud tõrjuti kõrvale, marginaliseeriti alternatiivseteks. Võeti kontroll AMA (American Medical Association – Ameerika meditsiiniassotsiatsioon) ja meditsiinipersonali litsentsimise üle. Kes teisiti mõtles, see lihtsalt litsentsi ei saanud (ja see on siiani nii). Rahastati vaid allopaatilist meditsiini toetavaid uuringuid.

Kes maksab, see tellib muusika, olete kuulnud? Seega, mis enne oli valdav, muudeti alternatiivseks ja vastupidi.

Huvitav on fakt, et John D. Rockefelleri isa William Rockefeller oli omal ajal tuntud petis ja hobusevaras, kes müüs heausklikele pudelikestes mineraalõli vähiravimina. Pojast tuli vähe laiahaardelisem ja peenem pettur, kes lisaks oma põhitegevusele hakkas tegutsema meditsiinialalgi.

Muuhulgas ka Suure Farma võimust loe edasi Terviseportaalist.

Suured tänud Andres Lindmäele!

Eelmine artikkelTesti oma intelligentsust!
Järgmine artikkelMida väldivad vaimselt tugevad inimesed?

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi