Teisipäeval, 1. veebruaril, algusega kell 18:00 toimus Tallinnas Rotermanni kvartali südames, selle platsil imetore tasuta sündmus IDA UUSAASTA PIDUSTUSED 2022, mille viis läbi Festival Orient koostöös Rotermanniga.

Hiina legendidel põhineva huvitava taustaloo tiigriaasta sünnist luges ette Marko Matvere. Vägeva stsenaariumi pani kokku Tiina Jokinen. Muusikalise poole eest hoolitses helilooja Peeter Vähi sütitav oriendihõnguline helilooming. Võluvaid visuaalseid vaatemänge pakkus BOP Animation. Heli, valguse ja tehnilise toe tagas Eventech OÜ.

Juba ürituse avakõnes hoiatati rahvast, et täna õhtul võivad erinevad loomad aktiivselt liikuda siin kõikjal meie keskel, ootamatult ja energiliselt ning et tasub olla tiigri kombel terane oma ümbrust vaadeldes. Ja täpselt nii kujuneski. Mitmete hoonete seintel jooksid valgusest sündinud suured loomad. Valdavalt õhtu kuningas tiiger isiklikult, kes ühel hetkel liikumatu kujuna asendas kindlas punktis pühvli, asudes oma troonile. Tema käest võib nüüd käia tarkust ja nõu küsimas kuni aasta lõpuni.

Seda suurejoonelist idamaa uusaasta saabumist saatis eksootiline elav tuli, kuna platsil seisid kolm ümarat alust lõkketule hoidjatena. Väga hea lahendus, sest nende kohisevate kõrgete leekide lähedal sai ennast vahepeal soojendada. Seisin minagi korduvalt selle veetleva tulekeele juures, vaatasin sellesse ning puhastusin lõppenud aasta aegunud jääkidest. Tundus, et seda tegid paljud pidulised. Meeleolu püsis ülev.

Tulel oli veel teinegi roll mängida lahedalt läbiviidud emotsionaalses tunnikeses. Üle publiku peade jooksis kõrgel nöör, millel trikitav paljasjalgne köielkõndija mängleva kergusega astus ja peale etendatud komistusi teisele poole välja jõudis. Tagasiteel algpunkti kasutas ta kahest otsast põlevat tõrvikut, mis meisterliku peremehe taotlustele hästi kuuletus.

Maapealsel laval aga astusid üles mustades kostüümides graatsilised tuletantsijannad, kes tiigri nõtkusega, leegitsevail silmil peadpööritavat tantsulist tulemöllu korraldasid. Särtsuvate keevaliste kaunitaride kätes keerlesid kuumad valgusrõngad ja tantsisklesid sirged tõrvikud. Mitmest tantsust koosnevat tulitavat kava täiendasid kõrgusesse paiskuvad pragisevad sädemed suurtelt säraküünaldelt. Ergutavad hõiked rahva hulgast ja kuumavereline aplaus  väljendasid siirast vaimustust.

Rõõmuküllane tulerohke vaatemäng ja õpetlikud vahekõned õhtu juhtidelt soojendasid ja valgustasid inimeste silmi ja südameid pimenenud linnaruumis. Ongi käes see uhke müstiline tiigriaasta. Soovin, et meil kõigil jätkuks sel aastal tiigrile omast ettevõtlikkust, keskendumist, valvsust ja kannatlikkust, et õigeaegselt kindla peale oma õnn ja edu kinni püüda. 

Head uut aastat!

-Andre Tamm-

Eelmine artikkelSõnumid Tiigri aasta algusnädalaks
Järgmine artikkelKõva ja pehme kuuseis veebruariks 2022

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi