Talvise pööripäeva ajal igihaljaste okste kojutoomine on elu sümbol paljudes erinevates kultuurides.
Lihtsalt ka ainult üks kuuseoks või kimp oksi toas (vaasis) omab täpselt samasugust tervendavat ja kaitsvat jõudu kui terve suur kuusk.

Foto: wilderness.org
Foto: wilderness.org

Kuusk on ikka omanud kaitsvat võimet. Seda tänu tema igirohelistele „nõeltele“, okkalisusele ja vaigulõhnale. Kuuske on õnnetuse ärahoidmise ja kaitse eesmärgil kasutatud erinevates tseremooniates ning rituaalides. On arvatud, et ta suudab peletada kurje vaime ning muud paha. Kuusk ise ja tema nõela moodi okkad on samas kui antennid, mille kaudu soove taeva poole saata. See on alateadlik põhjus, miks me tahame valida võimalikult ilusa koheva kuuse.

Kuusk on jõu ja tugevuse sümbol. Kuuse energia annab ka loomingulist energiat ning võib kinkida inspiratsiooni. Kuuse läheduses viibides kaovad nukrus, pelglikkus, pessimism ja ihnus. Kui puust sageli kinni võtta, pöördub teie elu paremuse poole, mured ja hirmud vähenevad ning ellusuhtumine muutub positiivsemaks.

Jõulukuusega seotud rituaalid, mida kodus teha saab:

Foto: davidspell.com

Kuusk tahab enne ehtimist puhata

Ei peeta heaks, kui kuuske hakatakse kohe kaunistama. Kuusk peab saama peale teekonda puhata, harjuda uue kohaga, selle koha energiaga. Parem on kuusk kaunistada teisel päeval peale toomist.

Palu kuuselt õnnistust

Enne, kui hakkate kuuske kaunistama, puudutage parema käega kuuse latva ja öelge kolm korda: „Olid perenaine paksus metsas, nüüd minu kodule perenaiseks saa. Et majas oleks palju rõõmu…“ jne.

Täht ladvikusse

Kui panna kuuse latva täht, siis see justkui valgustaks inimeste elu järgmisel aasta, toob küllust ja kaitseb õnne. Täht tuleb panna esimesena ja võtta maha viimasena.

Vanik uksele

Foto: homeguides.sfgate.com
Foto: homeguides.sfgate.com

Kuusevanikud ukse kohal on jõulude ajal tavaline nähtus, aga sellel on ka oma kindel eesmärki. Oled kindlasti tähele pannud, et uksel asetsevad vanikud ja pärjad on alati kaunistatud punase lindiga. Seda tehti kindla eesmärgiga, kaitseks halbade inimeste ning negatiivse energia eest.

Oksale lint

Kuna tuppa toodud kuuseoksale või kimbule on täheksese tippu paigutamine üsna  keeruline, siis soovitatakse selle asemel siduda oma kaunile okstest valmistatud kimbule või üksikule kuuseoksale ümberi üks ilus ning kuldne lint.

Kaunistamisel pere appi

Kuuske tuleks kaunistada kogu perega.

Foto: imgbuddy.com
Foto: imgbuddy.com

Kaunistuseks kerakujulised ehted

Kõige parem olevat kaunistada kuusk kerakujuliste ehetega. See sümbol toob uuel aastal kaasa rahuliku õhkkonna kodus, ilma vapustusteta ning ebameeldivusteta.Iga kerakujulise ehte riputamisele võiks eelneda ehte käte vahel hoidmine koos kindla sooviga. Kui juhtub, et see ehe kukub katki, tähendab, et see soov täitub.

Viljad kaunistusena

Vanasti kaunistati jõulupuu tihti just erinevate puuviljadega, olgu need siis värsked või kuivatatud.

Foto: blackrainbownihon.blogspot.com
Foto: blackrainbownihon.blogspot.com

Kui ka sina tahad oma puu kaunistamisel kasutada värskeid või kuivatatud vilju, siis pane need kuusele kindlasti enne kunstehteid. Kasutada soovitatakse alati omamaiseid puuvilju, sest need sobivad meie energeetikaga kõige paremini. Kõige parem on veel see, et pärast puult ehete mahavõtmist võib need ära süüa.

Pereõnn ja küllus

Arvatakse, et kui kuusk kenasti kommide, käbide ja läikivate kuulikestega ära kaunistada, siis toob see saagiõnne, pereõnne ning küllust.

Kingid puu alla

Kingitused pannakse kuuse alla, et need saaksid laetud positiivse energiaga.

Foto: christmasidea.xyz
Foto: christmasidea.xyz

Killud toovad õnne

Juhuslikult katki läinud kuuseehe ei too endaga mingit halba kaasa. Killud toovad õnne, võivad täita soove. Soovi peale tuleb mõelda sel hetkel, kui katkiläinud ehe minema visatakse.

Pudenenud kuuseokkad kokku koguda

Kuuselt kukkunud okkaid ei tohi välja visata. Need on vaja kokku koguda ja külmetuse korral valada klaasitäis okkaid üle keeva veega, jätta seisma 3 tunniks. See keedis valada vanni. Siis saab seal võtta tervendavat kümblust.

Foto: anabelscleaning.com
Foto: anabelscleaning.com

Soovikirja kirjutamine

Vana aasta ööl kirjutada soovikiri, panna kuuse alla ja lõuna ajal põletada.

Viimane mahavõetud ehe amuletiks

Foto: crafthubs.com
Foto: crafthubs.com

Viimase ehte võib pärast mahavõtmist panna hoopis välisukse kohale. Selleks, et ei tuleks koju pahatahtlikud inimesed. Võib ka mujale koju panna. Toimib amuletina.

Kuuse positiivse energia kasutamine

Sellel kohal, kus oli seisnud kuusk, säilub positiivne energia veel terve ööpäeva. Kui panna sinna kohta tool ja istuda sellel 15-20 minutit , kaovad sel inimesel väiksemad tervisehäired.

Oksa või okaste säilitamine

Kuusel on nii suur energia, et osad inimesed jätavad pidupäevade möödudes kuusest järgi oksakese või kasvõi peotäie okkaid ja peidavad kuhugi kodu varjatud nurgakesse. Kaitseks halbade inimeste ja nõidade eest.

Foto: queenvacuum.com
Foto: queenvacuum.com

Kuuse tänamine

Kui kuuske hakatakse välja viskama (veel parem, kui visatakse tulle), siis tänada kuuske rõõmu eest ning paluda kuusepuult andeks. Seda eriti siis, kui otsustate alles jätta peotäie okkaid või oksakese.

Foto: brendanmcgarry.photoshelter.com
Foto: brendanmcgarry.photoshelter.com

Kuusetuha säilitamine maagiaks

Kui järgijäänud kuusetüvi pärast koldes ära põletada, siis seda tuhka hoiti hoolega terve aasta ja kasutati maagilisteks tegevusteks tervendamises ja kaitses. Selle tuhaga võis ka puid üle puistata, kaitsmaks neid rahe eest. Võis ka aidapõranda alla matta, selleks, et toit oleks kogu aeg laual.

Eelmine artikkelTee ise – jõulupunš
Järgmine artikkelMacast lähemalt – millega tegu, kuidas kasutada
„Inimesele võib seletada, aga tema eest mõista ei saa.“

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi