Tagasi
Järgmine

Enegriapuudus

Foto: Biohacks
Foto: Biohacks

Tänapäeval on üheks enimlevinud kaebuseks, mida tihti kuulda nii sõprade kui tuttavate ja vahest ka pere seas on see, et pole piisavalt energiat. Mis siis annab märku sellest, et nii paljudel inimestel on energiapuudus? Kaubandusse on tekkinud juba päris pikka aega meeletu kogus erinevaid energiajooke, -batoone, väidetavalt energiat andvaid toidulisandeid ja loomulikult iga nurga taga pesitsev kohvik ja sellest inimeste pidevast energiapuudusest on tehtud korralik äri, mille pealt teenida. Kui aga rääkida nn energiajookidest ja kofeiinist, siis nende tarbimine ei anna pikaldast ega kestvat energiat, vaid on lihtsalt stimuladid, mis raputavad organismi nii palju, et anda talle lühiajaline illusioon saadud energiast. Mis tähendab seda, et kõigil neil on üks ühine omadus, nimelt nad kõik tõstavad hästi kiiresti veresuhkru taset.

Nii…. kas see pole siis hea? Mitte päriselt…

Iga inimene, kes läbib mõne tavapärase meditsiini-, lasteaia-, toitumisalase jne koolituse, neile reeglina õpetatakse seda, et nii aju, koed kui ka elundid sõltuvad piisavalt palju veresuhkrust saadud energiast, mida siis kasutatakse keha kütusena, et hoida igapäevast energiataset ning pakkuda piisavalt kütust ainevahetusprotsessidele. Tihtilugu on meile õpetatud seda, et veresuhkru tase on väga oluline – isegi kriitiline – ja seda tuleb üleval hoida, et hoida optimaalset tervist. Paraku pole see ainus tingimuslik tõde ning varjab enda taga tegelikult väga suurt pattu, millest on enamik inimesi üle vaadanud. Fakt on see, et iga inimene on erinev, aga mis puutub energia põletamisse, siis me jaguneme kõik kahte leeri ja kuulume kas “suhkru põletajete” või “rasva põletajate” alla. Võibolla on asi selles, et rasva peetakse ekslikult oma olemuselt halvaks, sest tal nagu puudub eluline roll meie tervise üldisele heaolule ning ka sellest, et rasv võiks olla primaarne energiaallikas, meil üldiselt ei räägita. Ning seetõttu soovitatakse rasva iga hinna eest vältida ning mitte esitada küsimusi. Miks? Sest veresuhkru ohjamine on suur äri. VÄGA suur äri.

Selleks, et organism saaks ammutada piisavalt energiat, saab ta põletada kehas kas suhkrut/süsivesikuid või rasvu. Kumba sinu keha põletab, on väga erinev just pikemas perspektiivist vaadatuna. Kuigi keha poolt vaadatuna töötavad energiaallikana mõlemad, aga rasv on siiani parim energiaallikas, mida keha kasutada võiks. Rasva peaks keha põletama energia saamiseks just seetõttu, et see teeb meie kehale oluliselt vähem kahju, kui seda teeb suhkru/süsivesikute põletamine. Tagamaks seda, et sinu keha hakkaks suhkru asemel rasvu põletama, on midagi, mida iga inimene peaks õppima, kuidas seda teha.

Järgmiselt kuuelt leheküljelt leiad kõik vajaliku selleks, et oma keha pöörata tagasi rasvapõletusrežiimile. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi” või otsi rippmenüüst välja osa, mis sind enim huvitab.

Tagasi
Järgmine

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu toetuse eest ülimalt tänulikud. Oma toetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelImelihtsate ja kaunite 3D jõulutähtede meisterdamine
Järgmine artikkelKergitame saladuskatet …
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi